CO2

Avto se premika s pomočjo ognja... Rabimo hlajenje!
Uporabniški avatar
gas_gas
Češpla powah
Prispevkov: 306
Pridružen: 22 Jan 2005, 12:52
Kraj: begne ke pa

Odgovor Napisal/-a gas_gas »

roki napisal/-a:tko nared k ma naprimer urosbe (sam da maš šobe druge...) jeklenko co2 pa na gumbek u kabini, šobe usmerjene na SC, da ti pač une alu cevi shladi...
Direkt ne bo dobr... ker so prevelke temp. razlike... hitr lahko kej poc... to je 100stopinj razlike priblizno... -80 pa +70+80... cevi pa tko nimam umes.
What did the hurricane say to the palm tree? Hold on ur nuts! This is no ordinary blow job!
Slika
Uporabniški avatar
roki
Styling freak
Prispevkov: 294
Pridružen: 26 Dec 2005, 13:31
Kraj: ljubljana, vič-rudnik

Odgovor Napisal/-a roki »

gas_gas napisal/-a:
roki napisal/-a:tko nared k ma naprimer urosbe (sam da maš šobe druge...) jeklenko co2 pa na gumbek u kabini, šobe usmerjene na SC, da ti pač une alu cevi shladi...
Direkt ne bo dobr... ker so prevelke temp. razlike... hitr lahko kej poc... to je 100stopinj razlike priblizno... -80 pa +70+80... cevi pa tko nimam umes.
če utekočinjen co2 špricaš je okol -60 stopinj, kaj pa če bi sam plin? :-k
Uporabniški avatar
gas_gas
Češpla powah
Prispevkov: 306
Pridružen: 22 Jan 2005, 12:52
Kraj: begne ke pa

Odgovor Napisal/-a gas_gas »

a-a bom tko kot sm reku, zavil suh led (v trdnem stanju) v brisaco, da ne bo direktnega kontakta pa dal na manifold. To se mi zdi se najbol pametno za letos.
What did the hurricane say to the palm tree? Hold on ur nuts! This is no ordinary blow job!
Slika
greddy
Greenstuff
Prispevkov: 47
Pridružen: 23 Jan 2005, 19:42

Odgovor Napisal/-a greddy »

roki napisal/-a:
gas_gas napisal/-a:
roki napisal/-a:tko nared k ma naprimer urosbe (sam da maš šobe druge...) jeklenko co2 pa na gumbek u kabini, šobe usmerjene na SC, da ti pač une alu cevi shladi...
Direkt ne bo dobr... ker so prevelke temp. razlike... hitr lahko kej poc... to je 100stopinj razlike priblizno... -80 pa +70+80... cevi pa tko nimam umes.
če utekočinjen co2 špricaš je okol -60 stopinj, kaj pa če bi sam plin? :-k
No mi smo na moj IC na dragu v CE šprical utekočinjen CO2 nekje -60 stopinj..Potrebno je to tik pred startom naredit.Treba je bit pa pozorn se na eno stvar, ko ti človek "šprica" z CO2 moraš obvezno drzat vsaj 4k RPM ker če ne bo avto crknu, tako je blo pri meni..Enostavno pride tolk hladen zrak v motor nazaj, da zjebe ECU..
Občutek pa morm priznat, da je fenomenaln, se full pozna, da avto bolj leti....
Jaz bi na tvojem mestu hladil z CO2, najceneje pa najbolj efektivno, tisti led je po moje bolj tak tak... \:D/
Turbo b16 - sold
S2 high whp project 95% done:)
Odgovori