Trši nosilci motorja?

Da bo vlekl!!!
Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Trši nosilci motorja?

Odgovor Napisal/-a mondy »

A kdo ve, kje bi se dalo dobit kakšo primerno gumo (poliuretansko?) za original nosilce predelat.
:-k
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Jest sem zadnjič govoril z enim tipom, ki dela pri Jenkotu v Šk.Loki, kjer vulkanizirajo te raznorazne nosilce in mi je povedal, da lahko po želji naredijo trše ali mehkejše. Samo ne ve, če je material poliuretan ampak je verjetno guma.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
citroenfreak
Pejnourt
Prispevkov: 8
Pridružen: 09 Jan 2007, 10:36

Odgovor Napisal/-a citroenfreak »

Gomline d.d.o., v industrijski coni Vič ima vse vrste gume, silikona, poliuretana....

01/2574-394

Lp,

CF
Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a mondy »

_BANDIT_ napisal/-a:Jest sem zadnjič govoril z enim tipom, ki dela pri Jenkotu v Šk.Loki, kjer vulkanizirajo te raznorazne nosilce in mi je povedal, da lahko po želji naredijo trše ali mehkejše. Samo ne ve, če je material poliuretan ampak je verjetno guma.
Hvala! Jih bom kontaktiral.
Drgač bom pa sam gumo nabavil in rezal.
kennmann
Hemi fanclub president
Prispevkov: 149
Pridružen: 16 Avg 2006, 18:41

Odgovor Napisal/-a kennmann »

Mi na kmetih pa to nardimo tko:

1. Gres v Hervis in kupis po 2 paka za hokey (official hockey puck)
2. Prej preveris fi nosilca, torej tistga zeleznega obrocka, kjer je zdej star gumijast vmesnik notr
3.podrejas pak na zeleno velikost (js ga nisem rabu nic drejat, ker mi je direkt pasal notr)
4. zapresas pak v jeklen obrocek nosilca motorja
5. zvrtas luknjo cez pak, in not zapresas cevko, vodilo za srauf,ki gre skoz original nosilec.
6.zmontiras in je to to.

upam da sm jasno napisal .

Je pa zdej DOST manj wheelhopa, motor je bolj odziven, prestavljanje je bolj natancno...
se je pa pojavlo miljon enih crickov ki jih prej ni blo...jebiga.

LP
Kennman
Howgh.
Uporabniški avatar
door_man
Pawa user
Prispevkov: 205
Pridružen: 22 Feb 2006, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a door_man »

Zdej ne vem kok tile paki stanejo, še cnej pa efektivna varjanta je PVC cev k jo kupš u astri jami, ostal postopek je pa isti. Polyuretan pa razne trše gume še zmer preveč dihajo da bi bil motor čist pr mer.
Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a mondy »

Sej čist pri miru, pa spet ni dobro. Pak je mal pretrd za moje pojme.
kennmann
Hemi fanclub president
Prispevkov: 149
Pridružen: 16 Avg 2006, 18:41

Odgovor Napisal/-a kennmann »

mondy napisal/-a:Sej čist pri miru, pa spet ni dobro. Pak je mal pretrd za moje pojme.
1 pak stane 1.5 EUR, ce je pretrd, ga pac na ene par mestih mal navrtas. in s tem "reguliras" trdoto. Motor je CIST pri miru...:) js ga nisem (se) navrtal.
LP
K.
Howgh.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Js mam doma cca 500 pakov, tko da ene 2 dat mi pomoje nau problem če bo kdo rabu.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Klander doo,guglajte malo..

je že šajner kupoval pri njih,po mojem nasvetu,dva nosilca za E30 staneta 1500 bivših sitov... :D
Slika
kennmann
Hemi fanclub president
Prispevkov: 149
Pridružen: 16 Avg 2006, 18:41

Odgovor Napisal/-a kennmann »

Pugi napisal/-a:Js mam doma cca 500 pakov, tko da ene 2 dat mi pomoje nau problem če bo kdo rabu.
ja kva mas pa ti tolk pakov? a bos se custom silene delal?! hahaha \:D/ \:D/
Howgh.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

A se da iz pakov to narest? A ni mal premejhn pak?
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Pretrdi nosilci zvijejo neojacano karoserijo. Vsaj pri mocnejsih avtih, ko se motor z veliko sile upre ob nosilce.
kennmann
Hemi fanclub president
Prispevkov: 149
Pridružen: 16 Avg 2006, 18:41

Odgovor Napisal/-a kennmann »

Charger napisal/-a:Pretrdi nosilci zvijejo neojacano karoserijo. Vsaj pri mocnejsih avtih, ko se motor z veliko sile upre ob nosilce.
mozno ja. js mam sicer 2 nosilca, po enega na vsaki strani, potem pa se 2 rollstopa - spredaj iz zadaj spodaj se pritrjata na crossmember - most pod motorjem. Ta je prisraufan na sasijo od spodaj.
Js sem s pakom nadomestil sprednji rollstop in je zdej dobesedno ROLL STOP. :D

se mi pa zdi, da pretrd nosilec lahko zvije le tist plehnat nosilni del, ki je privarjen/zapikan na karoserijo. Da bi celo karoserijo zvijalo zaradi tega...? Kaj pa vem, po moje ne no.
LP
Howgh.
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Fora ni tolk v zvijanju ampak v tresljajih masine ki se prenesejo diretno na sasijo, zato mora bit za take zadeve sasija obvezno posvasana v nasprotnem primeru sledi to kar je z mojim civicom, pretegnjena material v tisoc smeri, ceprav je mel strute in podobne scene notri...torej niso zatson taki nosilci samo v dirkalnikih k naredijo vse skup nic km...door_man se mal razloz tvoje obcutke z plastiko namest gume v nosilcih, se avto trese da mislis da bos v naslednjih 5min armaturo gledal na zadnjih zicih...svasta...se zmer je poliuretan nekak najbolj zadeva za cesto in pisto
MUGEN CR-X
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

Po mojem je za cesto zadosti če serijske nosilce napolnimo z lepilom za steklo tako ni pretrdo in ne premehko, pa že tam armaturka vibrira :D
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
Uporabniški avatar
door_man
Pawa user
Prispevkov: 205
Pridružen: 22 Feb 2006, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a door_man »

Jup res je to, vibrira k da bi sedu v vibratorju :D Zdej za tanovga mam plan tm k je armaturka pršraufana podložit z gumijastimi podložkami, da bo manj vibriral, sam problema obremenitve za karoserijo s tem ne bom rešu. V končni fazi bo definitivno treba pošvasat spoje. Je pa tud res da se moja mašina vrti do 6500rpm ne pa na 10k tko k honde, tko da mal manj vibracij je vseeno. Tko k je en predlagu lepilo za steklo al pa dobi se tud poliuretanska masa s kero loh zaliješ nosilce, sam sm že slišu da pol to vn pada, ker se ne prime dobr na gumo. Skratka treba je dobr narest drugač morš skoz šraufat.
Uporabniški avatar
SunShiner
DEJANSKO veliki b00st
Prispevkov: 1220
Pridružen: 27 Apr 2005, 20:54
Kraj: Nissanmania
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SunShiner »

Eddy napisal/-a:Klander doo,guglajte malo..

je že šajner kupoval pri njih,po mojem nasvetu,dva nosilca za E30 staneta 1500 bivših sitov... :D

jp jp, Klader ima zelo zanimive zadeve, tud po meri se da kej naredit ampak v tem primeru se pod 100€ nimaš kej pogovarjat..

drgač je pa to to: http://klander.over.net/
Powered by Nissan 200SX S14 a.k.a. Cipa
and BMW E30 a.k.a. GhettoMobil
Slika
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

door_man napisal/-a:Jup res je to, vibrira k da bi sedu v vibratorju :D Zdej za tanovga mam plan tm k je armaturka pršraufana podložit z gumijastimi podložkami, da bo manj vibriral, sam problema obremenitve za karoserijo s tem ne bom rešu. V končni fazi bo definitivno treba pošvasat spoje. Je pa tud res da se moja mašina vrti do 6500rpm ne pa na 10k tko k honde, tko da mal manj vibracij je vseeno. Tko k je en predlagu lepilo za steklo al pa dobi se tud poliuretanska masa s kero loh zaliješ nosilce, sam sm že slišu da pol to vn pada, ker se ne prime dobr na gumo. Skratka treba je dobr narest drugač morš skoz šraufat.
Lepilo za steklo dobro prime in ni panike da bi popadalo ven, ko to enkrat zgrabi lahko samo režeš ven. Ni tudi pametno si tega spravit na prste :D
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a mondy »

OK!

Danes sem bil pri Klanderju. Vse se, da narest sam problem je, ker morajo naresti orodje in cena pride okoli 100€ na nosilec.

Zdej sem pa klical Jenko servis in so mi rekli, da je cena nekje starih 5000SIT na nosilec in so jih za Mondeota že delal.

Jutri nesem gor nosilce pa bomo videl.
Odgovori