kako izvlecti maximalno konjev....

Da bo vlekl!!!
japan-muscle
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 30 Avg 2007, 12:54

kako izvlecti maximalno konjev....

Odgovor Napisal/-a japan-muscle »

za zacetek bi vse lepo pozdravil...sem nov na tem forumu in me zanima sledece ...kako in z cim bi izvlekel maksimalno konjev iz tega motorja....???

Slika

Slika

je pa 1.6 80HP....

lp..
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Mislim da je večina že izvlečenih :D:

To ni mašina za tuning, tako da predlagam, da si najdeš drugo ali pa malo prebereš po forumu (ih) kaj se kej dela z motorji.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Drifter
NISMO še skup sestavl :)
Prispevkov: 133
Pridružen: 30 Nov 2004, 14:49

Odgovor Napisal/-a Drifter »

dinos vabi :D
japan-muscle
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 30 Avg 2007, 12:54

Odgovor Napisal/-a japan-muscle »

wa ej...to pa ja ki so nasveti ....aa torej po tvojem mnenju (drifter) preludo letnik 1980 kr na dinos....zanimivo.....
ViKo
Greenstuff
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Okt 2005, 19:01

Odgovor Napisal/-a ViKo »

kot prvo bi lepo zvišal kompresijo na 10:1, namesto 91 oktanskega bencina bi potem z predelavo vplinjača v večjih količinah tankal stotko, več kot sto konjev bi tole potem brcnl..z zanemarljivi stroški...
japan-muscle
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 30 Avg 2007, 12:54

Odgovor Napisal/-a japan-muscle »

viko nabavu sem dva dupla frgazerja,poleg tega nic filtrov trobentice...znizat obdelat vsisne izpusne kanale ..samostojen dovod goriva povecat pritisk goriva....dat narest vztrajnik auspuh...to mam vse u planu ..sam me zanima se kak detalj ce se da se kaj narest..sicer hvala....za nasvet...
ViKo
Greenstuff
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Okt 2005, 19:01

Odgovor Napisal/-a ViKo »

lepo in prav...no ja tole povečevanje tlaka goriva na vplinjaču ni potrebno...vztrajnik brusit pri nekaj tisoč vrtljajih se tudi ne bo poznalo, kot tudi ne kakšno piljenje sesalnih in ispušnih kanalov... in scavenge s ispuhom tud ne bo povrnilo stroškov

samo kompresijo povečaj (v desno tekočem krožnem procesu boš imel tako večjo ploščino), ker v tistih časih smo vozili še na 86 oktanski bencin...ojnice ma da izdržijo..
japan-muscle
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 30 Avg 2007, 12:54

Odgovor Napisal/-a japan-muscle »

cuj viko jaz ta avto v celoti predelujem...ves mogoce kateri avto se na frgazerje japonski je mel motor 6 ali 8 cilindrov....sej jaz od tega motorja ne pricakujem kaj prevec..ampak se mi gre glede na to da jo predelujem v stilu american mascle da ma tud motor nekaj zrebcev,...
japan-muscle
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 30 Avg 2007, 12:54

Odgovor Napisal/-a japan-muscle »

cuj viko jaz ta avto v celoti predelujem...ves mogoce kateri avto se na frgazerje japonski je mel motor 6 ali 8 cilindrov....sej jaz od tega motorja ne pricakujem kaj prevec..ampak se mi gre glede na to da jo predelujem v stilu american mascle da ma tud motor nekaj zrebcev,...
Drifter
NISMO še skup sestavl :)
Prispevkov: 133
Pridružen: 30 Nov 2004, 14:49

Odgovor Napisal/-a Drifter »

zarad mene lohk vse honde grejo na dinos \:D/
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

če boš fergazerjem povečaj pritisk goriva, boš naredil več slabega kot dobrega, ker jih bo zalivalo. Fergazerji so precej občutljivi na pritisk goriva in ta more bit takšen, kot ga določi proizvajalec - npr za Weber DCOE med 0.15 in 0.3 bara.
Dizel za ogrevanje,
Plin za kuhanje,
Bencin za avtomobile :-)
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Honda ima milijon novejsih motorjev, ki bi se dali vgraditi namesto tega motorja in bi pridelali precej vec KM-jev za precej manj denarja.
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

OK, spet bom izpadu mal grd :-° ampak Honda in american muscle mi nekak ne gresta skup.... :sick:
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

_BANDIT_ napisal/-a:OK, spet bom izpadu mal grd :-° ampak Honda in american muscle mi nekak ne gresta skup.... :sick:
tole je samo japan brez muscle :D hja drgac pa konje boš bol težko vn vleku, ker jih nikjer ni not :D
Remember...R5 GT 1.7T "Drive it like you stole it"
Moja R5 becoming GT 1.7 xy@!
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

Ne sej zarad mene ni treba, sm se sam mal pohecal, drugače je moje mnenje najcene in najefektivnejše kak 1.6 16v 130konjski motor iz civica, tist je bil dober in primerljiv z kakim kasnejšim vti-jem.
Remember...R5 GT 1.7T "Drive it like you stole it"
Moja R5 becoming GT 1.7 xy@!
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

Hemi, menjaj varaovalke. Te obstoječi ti hitro ven vrže :-k
:)
japan-muscle
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 30 Avg 2007, 12:54

Odgovor Napisal/-a japan-muscle »

hja ste res mal cuden folk....a mres mislite da se vsak heca za vsako stvar al kako..pa ne gre se za dvik nekih nevem kakih konjev gre se za 10-20,,...sej bi nalepu kako sliko predelave karocerije ...in potek vsega skupaj sam vidim da ste tle nekateri polni sebe tako da nima smisla res sploh debatirat..ker ste pa res cudaki nekater....
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Lahko zmontiras dva dvojna Weber uplinjaca. Zamenjas odmicno gred s sportno z nastavljivo jermenico, zvisas kompresijsko razmerje z drugimi bati, dodas sportni izpusni kolektor ter izpuh, olajsas vztrajnik in glavno gred, obdelas kanale v glavi motorja.

Ko porabis 3000 do 5000 EUR za tako predelavo, ugotovis da bi bilo ceneje zamenjat motor z mocnejsim.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

japan-muscle napisal/-a:o..pa ne gre se za dvik nekih nevem kakih konjev gre se za 10-20,,...
V naslov teme si napisal kako izvlecti maximalno konjev....
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Lahko pa zmontiraš tole:

http://www.turbonator.com/

Tole je neomejeno huda zadeva za malo $$$. Pa še full dobr dela glih na hondah, še posebej na motorjih z fergazerjem.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Odgovori