motor od swifta G13BB

Da bo vlekl!!!
Mrcina
Greenstuff
Prispevkov: 22
Pridružen: 06 Sep 2005, 08:48
Kraj: Kočevje

motor od swifta G13BB

Odgovor Napisal/-a Mrcina »

Lep pozdrav!

S kolegom iščeva suzukijev motor z oznako G13BB, ki naj bi bil vgrajen v swifta. Šlo naj bi za 1,3l motor z enojno odmično in 16 ventili in med 85 do 90 konji.

Ali kdo ve kaj več o tem motorju, ali je prodajan v Sloveniji, kje bi se ga dalo dobit, kakšna bi bila cena ipd? Ali je bil še v kakšnem drugem avtu kot v swiftu? Ali ima slovenska verzija aluminijast sesalni kolektor ali iz nerjavečega jekla?

Koliko bi prišla generalka za tak motor in kdo bi jo naredil strokovno?

Gre namreč za predelavo v letalski motor...

LP Mrcina
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Odgovor Napisal/-a Symon »

Hmm za G13BB ne vem (kolikor jaz vem so bili pri nas bolj 1.3 motorji ki so imeli 75 konjev, ali tam nekje). A je to mogoče isti motor kot v Balenotu? \:D/
http://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_G_engine#G13BB
Opa, Wikipedija pravi da je. :D
Samo za info me zanima zakaj ne vzameta raje G13B od Swifta GTI? Res me firbec matra na kakšni podlagi iščeta točno ta določen motor.
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

po moje zato,ker potrebujeta navor v nižjih obratih :-k



PS:en naš družinski prijatelj se je lotil samogradnje letala(tretjega),pa ima not predelan hroščev motor...
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Odgovor Napisal/-a Symon »

Aha potem od Honde motorji ne pridejo v poštev. :nene

Mogu sem.
:-°
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
Mrcina
Greenstuff
Prispevkov: 22
Pridružen: 06 Sep 2005, 08:48
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a Mrcina »

No, sedaj berem nekaj več... Očitno zelo popularna varianta v UL Letalih:
http://bestultralightengine.googlepages.com/

Zakaj točno tega? Kolega je nabavil manual za predelavo in mu je bilo to svetovano kot najboljša opcija. Ker vidim, da sta SOHC in DOHC precej podobna se moram res pozanimat zakaj ne DOHC verzija. najbrž tudi zaradi teže in kompliciranosti. Že tako gre namreč z motorja dol vse, kar ga za letalsko rabo samo oteži, in se težo zbije na cca 70kg...

Za letala se drugače precej nucajo bokserji. tudi ko sem gledal sestavo novih ULL so uporabljali motor ene firme, ki j bil v osnovi VW. drugače zelo popularen je subaru... kar se pa honde tiče :D :D :D pa tudi na linku piše da se uporablja ampak je res najbrž navor problem...

Sedaj ko vidim kateri modeli so, ali kdo ve za kak tak motor?

LP Nejc
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Jaz imam en tak motor. Ena odmicna gred in 86KM. Motor je kompleten.
Sesalni kolektor je aluminijast. Drugace je to res lahka zadeva.

Swift GTI ima G13K motor z dvema odmicnima.

Prodam ugodno.
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Odgovor Napisal/-a Symon »

Mrcina napisal/-a:No, sedaj berem nekaj več... Očitno zelo popularna varianta v UL Letalih:
http://bestultralightengine.googlepages.com/

Zakaj točno tega? Kolega je nabavil manual za predelavo in mu je bilo to svetovano kot najboljša opcija. Ker vidim, da sta SOHC in DOHC precej podobna se moram res pozanimat zakaj ne DOHC verzija. najbrž tudi zaradi teže in kompliciranosti. Že tako gre namreč z motorja dol vse, kar ga za letalsko rabo samo oteži, in se težo zbije na cca 70kg...

Sedaj ko vidim kateri modeli so, ali kdo ve za kak tak motor?
\:D/ Najbrž ima kaj veze tudi to da rabi navor pri nižjih obratih, DOHC pa mislim da ga ima veliko višje. Kar se teže tiče pa vem da ima Nissan Micra 1.3 (16v DOHC) tudi aluminijast blok in glavo in zelo podobne tehnične podatke (navor, moč...) oziroma ima maksimalen navor celo 500 obratov niže, zavrti se pa do 7200 vkolikor bi seveda to rabil :D http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_CG_engine
Swiftov motor sem pa v 20 sekundah našel na Bolhi. :D
http://www.bolha.com/oglas1854403 najbrž se najde še kaj, predlagam avto.net, in seveda Salomonca, lokalne odpade (stari Swifti se počasi poslavljajajo) mogoče bi ga imel celo kak servis Vesel v Moravčah (ker vem da kar dosti dila z starimi rezervnimi deli). Skratka mislim da boš hitro našel primeren motor.
Aja pa firbec me matra o poteku tega projekta tako da bi bilo kar kul če ga kje (magar pod Razno) predstavita. :priklon
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
Mrcina
Greenstuff
Prispevkov: 22
Pridružen: 06 Sep 2005, 08:48
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a Mrcina »

Sem sedajle še prečekiral bolho in avto.net, pa še s chargerjem se pogovarjava, tako da bo vseeno motor lažje najti, kot sem si mislil... Edino razrešiti moramo še misterij okoli "stainless steel" ali "aluminium" sesalnega kolektorja \:D/ Hvala za namige =D>

Kot že rečeno, točno ta motor iz precej pragmatičnega razloga, ker imamo priročnik o predelavi tega motorja :D Najbrž bi ustrezal še kakšen, ampak nima smisla odkrivati toplo vodo, ker seveda vsaka modifikacija vpliva na varnost. Za ilustracijo naj povem, da je predvideno, da se motor zasuka za 90° po vzdolžni osi, torej da DEJANSKO leži na boku. Zato je potrebno predelati karter, mazanje in dovod goriva, zraven pa še cel kup drugih malenkosti. Tako ali tako bo ta predelava prepuščena letalskemu mehaniku, ki sicer tega motorja še ni predeloval, je pa že napravil par subarujevih.

?e bo le možno bom potek predelave predstavil, seveda. Mene je tudi takoj zakurilo ko mi je kolega javil za projekt, ker se mi zdi zelo interesantno.

Lp Nejc
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Odgovor Napisal/-a Symon »

Charger napisal/-a:Swift GTI ima G13K motor z dvema odmicnima.
Ummm, ne? http://www.ssgti.net/specs.htm
Sicer pa če imata načrte za tak motor in če je na voljo potem pa samo gasa. \:D/
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
Uporabniški avatar
flat4
Greenstuff
Prispevkov: 36
Pridružen: 01 Jun 2007, 11:06

Odgovor Napisal/-a flat4 »

Sam zakaj ta motor predelovat, da ga na bok položiš, če loh bokserja not zatlačš, k je že tko al tko horizontaln. + pomojem je za avion kr bistvena uravnoteženost levo desno?!
EA82
Uporabniški avatar
gsi16v
Greenstuff
Prispevkov: 22
Pridružen: 02 Jun 2005, 14:42
Kraj: Šk.loka

Odgovor Napisal/-a gsi16v »

Te motorje z oznako G13BB so vgrajevali v Suzuki Jimnye,tko da poglej če boš dobil kje kakšnega razbitega.
lp
Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a mondy »

Mrcina napisal/-a:Za ilustracijo naj povem, da je predvideno, da se motor zasuka za 90° po vzdolžni osi, torej da DEJANSKO leži na boku. Zato je potrebno predelati karter, mazanje in dovod goriva, zraven pa še cel kup drugih malenkosti. Tako ali tako bo ta predelava prepuščena letalskemu mehaniku, ki sicer tega motorja še ni predeloval, je pa že napravil par subarujevih.
Motor ni bil narejen, da je drugace obrnjen kot je predvideno.
Problem s karterjem je zadnja stvar, ki bi te morala skrbet.
V nekaterih WRC avtih ga nagnejo nekaj stopinj zaradi prostora za izpusni kolektor in to je tudi vse.

Motor ni bil snovan, da sila gravitacije deluje pravokotno na smer gibanja batov.
Problem bi rekel, da postanejo ojnice in lezaji glavne gredi.

Verjemi, da so bokser motorji snovani prav za svojo lego.
spaljeni
Mal več k dim
Prispevkov: 68
Pridružen: 26 Sep 2007, 09:09
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a spaljeni »

Pa čaki če je narejn tutorial pa avion letijo s tem ali sem samo jaz tkao razumel zakaj se pol nebi dalo. Wrc avti majo kipjene motorje zaradi menjalnikov pa da se ga spravi nižje bliže k tlem. Od igorja St 156 ima tudi zasukan in nagnjen krepko motor pač se uporabi Dry sump sistem. Kaj vse že dela k folk ni verjel da bo delalo........
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

hja...avto zariba,greš po avtovleko,pa je rešeno...srošek gor ali dol...pri letalih pa velja pravilo,da je treba vsako stvar skonstruirat in naredit da dela 200%,če hočeš,da bo na koncu letalo 99% zanesljivo :-°
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

Zaka pa ne sme bit navzgor, normalno torej??
Remember...R5 GT 1.7T "Drive it like you stole it"
Moja R5 becoming GT 1.7 xy@!
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

mogoce bo hlajenje narejen gravitacno ne pa prek vodne pumpe ce prav da bo vse stran vzel, in bo motor lezu hladilnik pa nad njemu čičov, alpa če se govori o ultralahkem letalu, pol bo mel mrbit kje zadaj za kabino motor pa noce da mu ga pol u kabino gleda.
2 fast 2 live, 2 young 2 die
Mrcina
Greenstuff
Prispevkov: 22
Pridružen: 06 Sep 2005, 08:48
Kraj: Kočevje

Odgovor Napisal/-a Mrcina »

Motor bo spredaj. Obrnjen bo zaradi aerodinamike. udi sam sem bil skeptičen, ampak če firma v USA dela to predelavo serijsko in jih ponuja pod svojo znamko, potem je najbrž OK. Kako pa funkcionira pa ne vem. Mogoče je razlika tudi v tem, da je namesto menjalnika tukaj direkt za vztrajnikom samo še reduktor un pa vijak. Sile so tukaj po moje popolnoma drugačne kot če se prenaša preko menjalnika na kolesa.

Mazanje, gorivo in hlajenje so pa itak urejeni čisto po svoje.

Podrobnosti bom sproti predstavil, trenutno tudi jaz še ne vem, kaj pa kako bo pri praktični izdelavi.

LP Nejc
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

a lohk vsaj poveš,kaj je to zaen UL model?kot izgleda je kupljen kot kit-komplet?



PS:če hočete kakšno tapravo info iz prve roke,vam lahko zrihtam možaka ki je dal take reči že ene parkrat skozi...mislim,da bi bil hroščev motor primernejši,tudi zaradi hlajenja,med drugim tudi odpade reduktor...če hočete zadevo videt v praksi,pa pridite v ajdovščino in vam pokažemo \:D/
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Ferrarist napisal/-a:hja...avto zariba,greš po avtovleko,pa je rešeno...srošek gor ali dol...pri letalih pa velja pravilo,da je treba vsako stvar skonstruirat in naredit da dela 200%,če hočeš,da bo na koncu letalo 99% zanesljivo :-°
Hja pol od alfe boxer ne pride u poštev ane? :lol:
Uporabniški avatar
drmo
Racing freak
Prispevkov: 633
Pridružen: 20 Feb 2006, 16:16
Kraj: Ljubljana - Dravle

Odgovor Napisal/-a drmo »

alanq4 napisal/-a:
Ferrarist napisal/-a:hja...avto zariba,greš po avtovleko,pa je rešeno...srošek gor ali dol...pri letalih pa velja pravilo,da je treba vsako stvar skonstruirat in naredit da dela 200%,če hočeš,da bo na koncu letalo 99% zanesljivo :-°
Hja pol od alfe boxer ne pride u poštev ane? :lol:
:D:
Odgovori