Oljni filtri

Manjši servisni detajli...
Odgovori
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Oljni filtri

Odgovor Napisal/-a Rider »

http://minimopar.knizefamily.net/oilfilterstudy.html

Na zgornjem linku je študija narejena na nekaj oljnih filtrih različnih proizvajalcev... Če se komu da ubadat 8-[
Project on hold...
apolan san
Pawa user
Prispevkov: 146
Pridružen: 13 Jan 2006, 21:51

Odgovor Napisal/-a apolan san »

Tole je kr neki če mene vprašaš - model je razdru 20 filtrov in jih premeru (nc mi ne pove da je razgrnjen plasc filtra od enga proizvajalca za 1 mm daljši kt od druzga..) - na koncu strani je edino en link do Overwieva teh filtrov, in ponudi neke primerjave ampak nikjer pa ne piše kir bi bil boljši, oz niso testirani, kako opravjo nalogo. Tko da je to bv. razn če komu ful pomen kako zgleda njihov filtr pod pokrovom.

Na temo toyotinih filtrov sm pa slišu (vsaj za 4a-g mašino), da so toyotini filtri veliko boljši od raznih fejkov, in da tuki ni za šparat, ker bojda ful bolje prefiltrirajo zadevo.
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

apolan san napisal/-a:Tole je kr neki če mene vprašaš - model je razdru 20 filtrov in jih premeru (nc mi ne pove da je razgrnjen plasc filtra od enga proizvajalca za 1 mm daljši kt od druzga..) - na koncu strani je edino en link do Overwieva teh filtrov, in ponudi neke primerjave ampak nikjer pa ne piše kir bi bil boljši, oz niso testirani, kako opravjo nalogo. Tko da je to bv. razn če komu ful pomen kako zgleda njihov filtr pod pokrovom.

Na temo toyotinih filtrov sm pa slišu (vsaj za 4a-g mašino), da so toyotini filtri veliko boljši od raznih fejkov, in da tuki ni za šparat, ker bojda ful bolje prefiltrirajo zadevo.
Če si dodobra prebereš vso zadevo ti da na koncu link do teksta kjer opiše vse te filtre bolj podrobno in kateri naj bi bili dobri za avte in kateri so zanič - pa še utemelji zraven zakaj so zanič.

Stran kr dobra, samo kr velik je za brat.
apolan san
Pawa user
Prispevkov: 146
Pridružen: 13 Jan 2006, 21:51

Odgovor Napisal/-a apolan san »

apolan san napisal/-a: - na koncu strani je edino en link do Overwieva teh filtrov, in ponudi neke primerjave...
dude! =; Vseeno pa mi ni najbolj všeč to.. Pa povrh vsega so to filtri za Fordov 5.0 V8 - in za ene firme sploh še slišu nism pri nas..
Odgovori