Vodna pumpa..

Manjši servisni detajli...
Odgovori
snyper1
EXPLOZIVC
Prispevkov: 131
Pridružen: 22 Okt 2004, 20:17
Kraj: krannnnnnn

Vodna pumpa..

Odgovor Napisal/-a snyper1 »

...bi rabu enega da mi jo zamena,da ne bom kje pocakov!Pozna gdo koga??? :D
NO LIMIT!!
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

poisc @smeks-a on sraufa vwje :) mogoce ti bo on kj pomagu :P
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Uporabniški avatar
RedBull
Pozor, Moderator na a.com!
Prispevkov: 165
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:02
Kraj: okolica kranja

Odgovor Napisal/-a RedBull »

Glej kako je. Zdj pr VW III morš itak vse podreti okol zobatega jermena,ker drugače ne prideš do pumpe,tko da je priporočljivo če imaš z jermenom kar precej km,da vse skupaj zamenjaš (pač da ti ne bo potem čez 10k potrebno spet vse skup razdirat) No saj ni tko težko zamenat,edin kar zna bit frka,je ta,da se rad kak vijak odtrga
~mladi kakor mi...živimo za noči...~
super98
dizel
Prispevkov: 112
Pridružen: 23 Okt 2004, 19:44

Odgovor Napisal/-a super98 »

šmeks napisal/-a:Glej kako je. Zdj pr VW III morš itak vse podreti okol zobatega jermena,ker drugače ne prideš do pumpe,tko da je priporočljivo če imaš z jermenom kar precej km,da vse skupaj zamenjaš (pač da ti ne bo potem čez 10k potrebno spet vse skup razdirat) No saj ni tko težko zamenat,edin kar zna bit frka,je ta,da se rad kak vijak odtrga

Ne bo držalo, trojka GTI ma zunanjo vodno pumpo, na klinastem jermenu, tko kot dvojka...
snyper1
EXPLOZIVC
Prispevkov: 131
Pridružen: 22 Okt 2004, 20:17
Kraj: krannnnnnn

Odgovor Napisal/-a snyper1 »

Ja jast bi itak zraven zamenjal se mikro jermen,pumpo ze imam,kako je pa z vijaki pa nevem?Ce se odlomi,ga lahko zamenjas,ali notri vstane?Zamenjati jo pa morem nujno!!Ptem moram se vijake zraven menjati?Jih dobim lahko kje druge kot samo v pooblascenim servisu?

Pumpa se nahaja pod masino,mislim pa da mores vse podreti ja,tudi zobatega ter se sredinski jermen kateri je na alternatorju!
NO LIMIT!!
Uporabniški avatar
RedBull
Pozor, Moderator na a.com!
Prispevkov: 165
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:02
Kraj: okolica kranja

Odgovor Napisal/-a RedBull »

super98 napisal/-a:
šmeks napisal/-a:Glej kako je. Zdj pr VW III morš itak vse podreti okol zobatega jermena,ker drugače ne prideš do pumpe,tko da je priporočljivo če imaš z jermenom kar precej km,da vse skupaj zamenjaš (pač da ti ne bo potem čez 10k potrebno spet vse skup razdirat) No saj ni tko težko zamenat,edin kar zna bit frka,je ta,da se rad kak vijak odtrga

Ne bo držalo, trojka GTI ma zunanjo vodno pumpo, na klinastem jermenu, tko kot dvojka...
to je že res,sam če jo znaš ti zamenjat ne da bi dal zobati jermen dol,potem izvoli....da te vidimo
~mladi kakor mi...živimo za noči...~
super98
dizel
Prispevkov: 112
Pridružen: 23 Okt 2004, 19:44

Odgovor Napisal/-a super98 »

Zakaj bi pa daju dol zobati jermen???

Vzameš dol alternator oziroma ga losaš, pol maš pa samo 4 šraufe ki ti držijo pumpo na bloku. Če jo hočeš razstavit na pol maš pa še 8 šraufov, pa lahko zamenjaš dihtungo al pa termostat, ki je pri golfu v vodni pumpi...
snyper1
EXPLOZIVC
Prispevkov: 131
Pridružen: 22 Okt 2004, 20:17
Kraj: krannnnnnn

Odgovor Napisal/-a snyper1 »

Aaaa,no ja sej to sem mislu! :D :D ](*,) ](*,) ,no bi se dalo kej zmenit????? :-s [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<
NO LIMIT!!
Uporabniški avatar
RedBull
Pozor, Moderator na a.com!
Prispevkov: 165
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:02
Kraj: okolica kranja

Odgovor Napisal/-a RedBull »

super98 a nima 3 GTI tako pumpo kot golf 2D? Vsaj jst vem da sem še zmeri jermen proč uzel,ker ne prideš do vseh 8 vijakov,ker je tko zamaknjena pumpa in je en del pod jermenom.
~mladi kakor mi...živimo za noči...~
snyper1
EXPLOZIVC
Prispevkov: 131
Pridružen: 22 Okt 2004, 20:17
Kraj: krannnnnnn

Odgovor Napisal/-a snyper1 »

Okey,predvidevam,da mi nobeden tega ne more zamenjati...no bo pa saj debata o vodni pumpi tekla...
NO LIMIT!!
Uporabniški avatar
RedBull
Pozor, Moderator na a.com!
Prispevkov: 165
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:02
Kraj: okolica kranja

Odgovor Napisal/-a RedBull »

jst ti lahk...sam nimam pač časa,da bi še doma fušu....pač pelji na en nepooblaščen servis pa bo...al pa še vztrajaj z iskanjem...
~mladi kakor mi...živimo za noči...~
snyper1
EXPLOZIVC
Prispevkov: 131
Pridružen: 22 Okt 2004, 20:17
Kraj: krannnnnnn

Odgovor Napisal/-a snyper1 »

No,hvala za pomoc,sem za jutri zmenjen,tako da je to urejeno!zraven bom menjal se mikro jermen in alternator jermen,da imam z jermeni potem mir!

Hvala vsem,lp Matej
NO LIMIT!!
super98
dizel
Prispevkov: 112
Pridružen: 23 Okt 2004, 19:44

Odgovor Napisal/-a super98 »

šmeks napisal/-a:super98 a nima 3 GTI tako pumpo kot golf 2D? Vsaj jst vem da sem še zmeri jermen proč uzel,ker ne prideš do vseh 8 vijakov,ker je tko zamaknjena pumpa in je en del pod jermenom.

Ne vem kako ma dizel, možno dajo zakriva zobati jermen zaradi jermenice od bosch pumpe, tle bi mogl it čist na simpl dol (vsaj pri II GTI gre tko), je pa res da jst nimam servota pa je lahko kej drugač, čeprav ne verjamem...


@Snyper1: In a si zrihtu zadevo? A te lahko prosim za eno slikco tvojga motorja če maš, pa če mi lahko še napišeš tip oziroma kodo motorja...
Odgovori