Pozitivne strani NOSa

Lepljenje na sedež... Pozor, samo za tiste ki ločijo bat od cilindra!
Odgovori
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Pozitivne strani NOSa

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Včeraj sem testiral avto prključen na vse možne testrje (delfi, texa). Predvsem zanimivi so bli grafi obratov, prestav, itd. Ampak ena stvar me je pa prijetno presenetla.

Temperatura vhodnega zraka v motor se po cca 10 sekundah uporabe nitroja spusti iz 50 (al pa še več na vroč dan) na 2 stopinji C. Sicer se pol čez en cajt spet segreje, sam še vedno ostaja precej pod nivojem, saj je celotna pot od lopute do cilindrov fajn shlajena. (cev od filtra do lopute tud). Tko da rešitev za tople dni ko avto nikamr ne gre - nitro :D: To se mi zdi ful prednost pred recimo turbinci, ki ob toplem vremenu izgubijo na moči, tako da bi v toplem vremenu nitro avto znal nesti kakega turbinca, ki ga sicer pozimi ne.

Prav tako nitro ne vpliva na kako drastično povečanje tlakov v izpušnem sistemu (zgleda da mam ror dost odprt in ga ne bo treba širit). Tako ob NA delovanju kot tudi ob nitru, tlak nikoli ni presegel 1 bar.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
DrMr
Diplomant Pižotarstva
Prispevkov: 394
Pridružen: 03 Apr 2005, 09:28

Odgovor Napisal/-a DrMr »

.... mislim, da se ne spušča (dolgoročno) temp zraka, ampak ti senzor temp zraka v podtlačnem malo pomrzne in nekaj časa ne pride k sebi (malo denarja-počasen odziv), tester pa ti meri preko njega in še logika ECU ne korigira podatka (temp zraka) nekajkrat na sec, ampak regulira na 10-60 sekundni odčitek... meritve z neodvisno sondo direkt v zračni sistem bi bile podobne originalu... s čim, pa ti je meril pritisk v izpuhu ?
Slika
... kdor ne dirka, naj se vozi...
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Pritisk v izpušnem kolektorju. Pojma nimam, pa tud ne vem da bi bil tam kak senzor.
Cev ki vodi do lopute in sesalni kolektor kar dosti segrejeta vhodni zrak (ki v mojem avtu pride direkt skoz šobo od zunej - torej T ista kot zunej). Ko nitro shladi zadeve so tudi na dotik hladne tudi 5 minut kasneje (sesalni in loputa). V praksi se zadeva kr opazno pozna v toplih dneh...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Senzorji zraka so zelo hitro odzivni in se takoj spreminjajo. ECU pa korigira podatke tudi 10x na sekundo, ce je treba. Vsaj v novejsih avtih (zadnjih 10 - 15 let) je tako.
Uporabniški avatar
DrMr
Diplomant Pižotarstva
Prispevkov: 394
Pridružen: 03 Apr 2005, 09:28

Odgovor Napisal/-a DrMr »

... moje meritve kažejo drugače...
Slika
... kdor ne dirka, naj se vozi...
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Odvisno od avta in elektronike.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Moj senzor je skozi 20 sekundni interval kazal tako krivuljo da bi človk mislu da pomer najmn parkrat na sekundo... Krivulja je bla zvezna in nč nazobčana.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Mene samo nekaj zanima. Kaj tako hitro nihanje temperature ni nič škodljivo za sam materjal :-k
CLIO 172 SPORT
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Izgleda da ni.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

V nasprotju s pričakovanji prav ta kurčeva plastika veliko bolje prenaša temperaturo kot stari "železni" sesalni kolektorji. Mislm da je zdj že cajt da bi mi kej odfukal, ampak morm potrkat na en les - ne zgleda da kej bo, ker čene bi že. Zdj edin če se kšna zadeva akumulira, ampak to je pa itak "skrajšana življenjska doba style". Sigurn pozitivno ne deluje na motor, sam kej dost škoduje mu pa tud ne če ga prov uporablaš.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Ta efekt ceneje in lazje dosezes z water/methanol injectionom.

/jan
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Ni interkuler spljoh.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Pugi napisal/-a:Ni interkuler spljoh.
To ni spricanje vode na intercooler. To je vbrizgavanje razprsene vode in metanola v sesalni kolektor.

http://www.zup-racing.com/forum/viewtopic.php?t=130

/jan
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Ahaa.. zanimivo. :-k Nikol se nism kej dost poglobu v tole.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Turbobitch
...GOBA...
Prispevkov: 204
Pridružen: 27 Mar 2005, 08:30
Kraj: In my Bitch

Odgovor Napisal/-a Turbobitch »

Opa dobr veš da so še kkšne druge dobre lastnosti Nitrota :-°
Slika
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Turbobitch napisal/-a:Opa dobr veš da so še kkšne druge dobre lastnosti Nitrota :-°
Ta podforum lahko berejo otroci, zato o tem tukaj nebi :D: Pa da neb kdo kakega videa gor fuknu od mene k sm počen :D:
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Turbobitch
...GOBA...
Prispevkov: 204
Pridružen: 27 Mar 2005, 08:30
Kraj: In my Bitch

Odgovor Napisal/-a Turbobitch »

Jah sej si se zdej že izdal :D TIME OUT!!
Slika
Slika
Slika
Slika
Odgovori