izolacije???

Turbocharger in Supercharger... Učinkovit način povečanja moči motorja...
Odgovori
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

izolacije???

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

Pozdravljeni!
glede na to,da imam pri mojem avtu kar nekam malo prostora za turbo in glede na to,da turbo ne bo glih majhen,bi potreboval aluminijasto ali kakršnokoli že izolacijo,da izoliram požarno steno in vse tam okrog polža...zanima me,kaj uporabljate vi in kaj je najboljše...tisto ˝vrečko˝,ki se jo ovije okrog turbota, so mi fantje toplo odsvetovali,ker naj bi bilo nevarno,da popoka ohišje,pa baje je še zelo zelo draga...kaj priporočate???
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

No,a res noben nič ne ve? :evil:
Uporabniški avatar
Nixxon
BMW mit Calypsorot Metallic Farbe Fahrer
Prispevkov: 237
Pridružen: 19 Jan 2005, 17:53
Kraj: Vrhnika

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a Nixxon »

Drugače vem da ima Dynamat tudi razne ognjevarne in toplotne izolacije v programu.
BMW E36 318i, calypsorot metallic
Slika
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

kaka samolepljiva izolacija s folijo na vrhu recimo - prodaja pa to firma filc iz mengša.
LP
Nebivedu
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Pa okoli turbine (tko kak cm lufta) lahko daš tak alu večslojen pleh kot je na tunelu avta tam kjer gre izpuh. Narediš tako zaščito pač, že to bo dovolj, da ti ne bo sevala toplota tja kamor nočeš.
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

ja,na vsaki strani bom na kolektor-cca 15 mm stran namontiral take alu zaščite iz 1.5mm aluminija,tudi okrog izpušnega dela turbota bom dal tako zaščito,enako tudi na notranji(plastični) blatnik,bi pa vseeno dal na havbo ter okrog turbota ,predvsem pa navrh aluminija,ki varuje notranji blatnik še tisto alu samolepljivo izolacijo...gledal sem tudi po dynamatovi strani,se tudi dobi dost njihove robe, ampak nevem,kje bi to lahko dobil tle pri nas,ne da se mi spet zarad enga kosa folije v USA plačevat,rihtat,predvsem pa se jebat s temi našimi cariniki...a Filc Mengeš ma tud te reči,Nebivedu?

LP
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Ja, dimen je nazadnje tam kupoval, da je izoliral kabino tama 110. Tam so temperature tudi hude, ker ima zračno hlajenje zadeva in se že sama mašina segreva na 140 stopinj.

Vprašaj dimna, kok so zadeve stale.
LP
Nebivedu
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

aha,super,tnx!

EDIT:dimen je kupil v Filcu 10mm filc,ga s tesinim lepilom v spreju nalimal pod kabino,potem pa navrh tega nalimal še alu folijo(tisto,ki jo majo hribolazci..)-torej...pri men to odpade...more bit tista cca 2-3mm debela reč,ki ima noter XXXXXX in navrh alu folijo...
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Predvidevam, da je to kar ti misliš, steklena volna z folijo na vrhu. To boš pa v gradbenih štacunah dobil.
Je negorljiva zadeva, ne vem pa kok kej razpada na zraku. Najbrž ni dost obstojna glede na tresljaje in rukanje.
LP
Nebivedu
Uporabniški avatar
GorazdO
Pawa user
Prispevkov: 157
Pridružen: 03 Jul 2005, 01:00
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a GorazdO »

Če je dovolj prostora, bi na tvojem mestu naredil le "toplotni ščit" iz aluminija; vmes distančnike, da se ne dotika in da ima vročina kam it. Zadaj (na požarno steno) pa mogoče nalimaš še tisto "alu folija izolacijo".
Tako je bilo narejeno pri Vulvi 460T. Žal ne morem več poslikat, ker avta ni več pri bajti; lahko pa poslikam tist prvi del (ščit na distančnikih), ki je pri mojem avtu nad ispuhom (da ne segreva preveč tunela, ki teče po celi kabini...).

Tukaj in tukaj se vidi del tiste izolacije na požarni steni.
Ej22->EJ251
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

no,sej men je vse tisto jasno kako in kaj,tiste ščite bom definitivno naredil,iz 1,5mm aluminija,vendar bi rad še dodatno potem za ščitom dal tole folijo,ker bo turbo imel res zelo malo prostora in nebi rad,da po tolkem vloženem denarju rata kakšna neumnost zaradi tistih nekaj euričev,kolkor tistale izolacija košta...raj naredm kot treba in da se vozim brez skrbi...

LP
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

2 fast 2 live, 2 young 2 die
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

speedy,tole stran sem že gledal,ja,me pa zanima,če ima tale HSP tudi kdo v SLO...?
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a Charger »

Povej kaj rabis in ti narocim iz ZDA.
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

Ferrarist napisal/-a:speedy,tole stran sem že gledal,ja,me pa zanima,če ima tale HSP tudi kdo v SLO...?
to ne vem, sam je pa fino k mas u italiji zastopnika.
2 fast 2 live, 2 young 2 die
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Re: izolacije???

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

ne,ne...ko bo vse na mestu,bom jaz lepo Chargerja poklical in bo on zrihtal...k z italiani delat...sem zadnjič iskal ta velik bonalume BOV po italiji in mi je možak hotu prodat BOV z elektroniko za novi S3...bolj kot sem mu tumbal,da ni taprav,da mora bit bonalume ˝BIG˝ BOV,bol mi je nazaj govoru,da tko piše na njihovi strani in da najbližje S4ki je S3...en cajt sem mu govoru,pol sm popizdu,mu reku vafanculo in šel ven...ljudje trdi...in to ne samo eden,ampak VSI!!!mislim...kukr da bi dal mene v trgovino za prodajat...nevem...obleke ](*,)
Odgovori