Gume dimenzije 195/40/16 - priporocilo

Tukej bomo obdelal teme v zvezi s testi gum, kaj natakniti na kakšne feltne in kdo nam bo nataknil...
Odgovori
Uporabniški avatar
dennis18
Pawa user
Prispevkov: 127
Pridružen: 27 Jul 2006, 17:05
Kraj: Ptuj

Gume dimenzije 195/40/16 - priporocilo

Odgovor Napisal/-a dennis18 »

Pozdravljeni, iscem gume v dimenziji 195/40/16 za vsako dnevno uporabo.

Izbiram med temi modeli:

- Falken ZIEX ZE-912
- Toyo PROXES T1-R
- Toyo PROXES 4
- Hankook Ventus S1 evo K107
- Dunlop SP SPORT 9000

Kaj od tega priporocate? Do zdaj sem sprobal samo falken in sem se kar zadovoljen. Bodo pa gume na opel corsi B.

Hvala in LP
Denis
Opel Kadett 2.0 16V
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Dunlop je dobra vendar za tm 2 sezoni, hitr rata trda kar se zelo opazi na mokrem. Tako da če jo dost hitr skuriš, priporočam, drugače raje kaj drugega.

BTW: Pirelli? vem da nimaš na listi...
Slika
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

točno to dimenzijo vozim t1-r, in je res super guma, ko se segreje drži res suvereno, mogoče jo malo bolj pobira po robovih, pa u dežju se rada obrača pri pospeševanju, vendar je tu vrjetno vecji razlog navor (285nm) na 900kg avtu :D. Letos je druga sezona ko jo mam gor in je guma se vedno mehka ceprav je stara pa ze tri leta, eno leto je bla sam zmontrana pa se ni vozlo.
Remember...R5 GT 1.7T "Drive it like you stole it"
Moja R5 becoming GT 1.7 xy@!
Uporabniški avatar
dennis18
Pawa user
Prispevkov: 127
Pridružen: 27 Jul 2006, 17:05
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a dennis18 »

urosr napisal/-a:točno to dimenzijo vozim t1-r, in je res super guma, ko se segreje drži res suvereno, mogoče jo malo bolj pobira po robovih, pa u dežju se rada obrača pri pospeševanju, vendar je tu vrjetno vecji razlog navor (285nm) na 900kg avtu :D. Letos je druga sezona ko jo mam gor in je guma se vedno mehka ceprav je stara pa ze tri leta, eno leto je bla sam zmontrana pa se ni vozlo.
Kolko km si naredo ze priblizno?

Bratranec je imel tudi toyo samo nevem kateri model in je bla ful mehka ter je hitro zmanjkalo profila....

Kaj pa hankook pozna kdo?
Opel Kadett 2.0 16V
Uporabniški avatar
dennis18
Pawa user
Prispevkov: 127
Pridružen: 27 Jul 2006, 17:05
Kraj: Ptuj

Odgovor Napisal/-a dennis18 »

CupraR napisal/-a:Dunlop je dobra vendar za tm 2 sezoni, hitr rata trda kar se zelo opazi na mokrem. Tako da če jo dost hitr skuriš, priporočam, drugače raje kaj drugega.

BTW: Pirelli? vem da nimaš na listi...
Pirelli ima kar visjo ceno od ostalih pa se kolko gledam neke teste je ne hvalijo najbolj za ta denar...

A tak je za dunlop...potem ne pride v postev, tam vsaj 3 sezone bi blo ze super.
Opel Kadett 2.0 16V
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

priblizno 10tisoč, pa mislim da bo še do konca sezone zdržala, sam sm pa zelo dost divjal z njo po dost grobem alsfaltu.
Remember...R5 GT 1.7T "Drive it like you stole it"
Moja R5 becoming GT 1.7 xy@!
gaara
Pejnourt
Prispevkov: 2
Pridružen: 23 Apr 2009, 22:30

Odgovor Napisal/-a gaara »

jst sem mel Hankook 195/40/17 na hyundai-ju, bil zelo zadovoljen, pa tud glede na zadnji test v autobild tuning, so testiral omenjene gume in so hankook zelo pohvalil
MihaPr
Pejnourt
Prispevkov: 5
Pridružen: 17 Okt 2009, 00:50

Re: Gume dimenzije 195/40/16 - priporocilo

Odgovor Napisal/-a MihaPr »

Če veš da je Falken oredo, se drži Falkena.. Osebno isto priporočam Falken, ostale se po mojem okusu prehitro obrabijo. Pravtako je oprijem precej relativen, za Falken pa lahko potrdim da je zadovoljiv!
Odgovori