T1-R vs R1-R vs Parada

Tukej bomo obdelal teme v zvezi s testi gum, kaj natakniti na kakšne feltne in kdo nam bo nataknil...
Odgovori
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

T1-R vs R1-R vs Parada

Odgovor Napisal/-a UrosS »

T1-R vs. PARADA

katere iz vaših izkušenj bolj držijo, kaj so slabe lastnosti, pa kakšne so dobre lastnosti vsake gume, in ali se splača vzeti parado ali raje vzamem toyo? gume bom mel za vsakdan (mokro in suho), zato nebi rad imel nevarne gume v dežju, ter za kakšen trackday (rad bi grip).

pa informativno me zanima kera se manj obrabi ob enaki uporabi :-k

rad bi slišal izkušnje
lp
Zadnjič spremenil UrosS, dne 31 Avg 2009, 21:19, skupaj popravljeno 1 krat.
spaljeni
Mal več k dim
Prispevkov: 68
Pridružen: 26 Sep 2007, 09:09
Kraj: Zagorje ob Savi

Odgovor Napisal/-a spaljeni »

Ok sam mam Yokohamo na mojmu piciklu od avta (c2 1.4) DEJANSKO pizde tolko primejo da pred ovinkom ni treba velik premzat bol k ne naviješ in je to to . Aquaplaning ni neke panike sej nisi stara mama k jo rahel poskok preseneti. Vozim se vsak dan 100 km v službo in nazaj so "rahlo " glasne . T1 - rše nism sprobal aampak držims e načela če neki ni pokvarjeno ne menjaj ! Yokohame me še nikoli niso razočarale tko da se jih držim k se one asfalta !
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

Tudi Toyo ime gumo, ki je podobna Paradi.. ..R1R. Malenkost dražja kot T1R, oprijem na suhem je odličen, na mokrem tudi (le stoječe vode se je treba malo izogibat), obraba je pa kar velika (kar lahko pričakuješ tudi pri Paradi).
Dizel za ogrevanje,
Plin za kuhanje,
Bencin za avtomobile :-)
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Odgovor Napisal/-a UrosS »

aha, r1r pol pravte da je dost dobra \:D/ mislim da bom ob nakupu gume, uzel tole, če je pa še kakšen predlog pa kar na dan z besedo

p.s.: kako pa je kaj z bočnico gume, kolk se kej zvija, pa na sliki ne vidm dobro, a ma rob za 'zaščito' feltne?
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

R1R ima zaščitni rob za feltne. Tudi bočnica se mi zdi zelo kompaktna (nekaj podobnega kot pri prejšnjih gumah; Michelin PE2, ampka v dimenziji 195/45-15). To gumo imam na avtomobilu za vsakodnevno uporabo in ko te znucaj bom verjetno nabavil še enkrat iste gume oz mogoče iz firbca probal Parado. Z nakupom R1R gume dobiš odlično gumo za ta denar.
Dizel za ogrevanje,
Plin za kuhanje,
Bencin za avtomobile :-)
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Odgovor Napisal/-a UrosS »

R1-R ni za dobit v Slo do spomladi baje.. prov razočaran sm, ampak ok, bom pa parado probou \:D/
Uporabniški avatar
HairFULL
Megadlak
Prispevkov: 50
Pridružen: 08 Dec 2004, 01:11

Re:

Odgovor Napisal/-a HairFULL »

mloncar napisal/-a: Tudi bočnica se mi zdi zelo kompaktna (nekaj podobnega kot pri prejšnjih gumah; Michelin PE2, ampka v dimenziji 195/45-15).
Bočnica dobra pri Pilot Exalto PE2? Al sem kaj narobe prebral. Bočnica, to je bok gume? Ker če je to to, potem si bom dovolil reči, da nisi še vozil gume z dobro bočnico. Imel 195/50/15 in je guma odlična sam tisti bok je za v smeti.

Sicer pa sej ni čudno, jo odpreš kot plašč za na kolo :zblojen Smeti

http://www.youtube.com/watch?v=DI5aWeCaDQQ
Uporabniški avatar
drmo
Racing freak
Prispevkov: 633
Pridružen: 20 Feb 2006, 16:16
Kraj: Ljubljana - Dravle

Re: T1-R vs R1-R vs Parada

Odgovor Napisal/-a drmo »

Ja nimajo glih neki ful trdga boka, sam držijo pa zelo dobro, sploh če je avto malce težji. Enako je pri paradi, samo je brat pogruntu da če je nafilana na 2,8bar je super.

Drugače maš pa še Yokohama a048 :D Bomba od gume...sam vprašanje kolk časa bi zdržala.
Slika
spaljeni
Mal več k dim
Prispevkov: 68
Pridružen: 26 Sep 2007, 09:09
Kraj: Zagorje ob Savi

Re: T1-R vs R1-R vs Parada

Odgovor Napisal/-a spaljeni »

em ja jst mam kr lepo na 3.0 bare pumpane mislem :) kako pa pričakujete da bo rob gume trd?
TribesMan
Pejnourt
Prispevkov: 1
Pridružen: 09 Sep 2009, 19:32

Re: T1-R vs R1-R vs Parada

Odgovor Napisal/-a TribesMan »

Kupte runflat gume pa boste mel trde boke :D
Pa križ tud... :D
Uporabniški avatar
jeaka
Pawa user
Prispevkov: 254
Pridružen: 12 Feb 2006, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: T1-R vs R1-R vs Parada

Odgovor Napisal/-a jeaka »

a tist na posnetku so ble Vredestein sportrac 3?
Slika http://www.enigma-motorsport.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Re: T1-R vs R1-R vs Parada

Odgovor Napisal/-a UrosS »

ja kolk pa ponavad pumpate gume za trackday?
Uporabniški avatar
HairFULL
Megadlak
Prispevkov: 50
Pridružen: 08 Dec 2004, 01:11

Re: T1-R vs R1-R vs Parada

Odgovor Napisal/-a HairFULL »

Na posnetku je bila znucana Sportrack 3.

Jaz če se ne motim sm jih lani potem kasneje šel pumpat na okol 3.0. Sicer mam 2.6 spredaj.
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Re:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

spaljeni napisal/-a:na mojmu piciklu od avta (c2 1.4)
šele zdej vidu, ka te je pa urezal :shock: :shock: :shock:
spaljeni
Mal več k dim
Prispevkov: 68
Pridružen: 26 Sep 2007, 09:09
Kraj: Zagorje ob Savi

Re: T1-R vs R1-R vs Parada

Odgovor Napisal/-a spaljeni »

Droge so popustile :)



Je neki durugega v planu pa mam safe avto za na šiht !
Uporabniški avatar
jeaka
Pawa user
Prispevkov: 254
Pridružen: 12 Feb 2006, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: T1-R vs R1-R vs Parada

Odgovor Napisal/-a jeaka »

Kako se pakej obnesejo te Sportrac 3?
Slika http://www.enigma-motorsport.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
HairFULL
Megadlak
Prispevkov: 50
Pridružen: 08 Dec 2004, 01:11

Re: T1-R vs R1-R vs Parada

Odgovor Napisal/-a HairFULL »

Jaz bi jih kar postavil na prvo mesto kar sem trenutno dosedaj probal od 195/50/15. Nek kompromis dobre gume. Mogoče me je razočaralo splavanje, ali pa sem pričakoval preveč, po obliki dezena. Limchelin Pilot Exalto PE2 drži v božjo mater tako v suhem kot v mokrem, sam je bočnica za v smeti. Obupen občutek na volanu. Firestone Firehawk SZ90"micro" lima le še bolj. Bolj je gladek asfalt bolj je prihajala Firehawk v ospredje v primerjavi z Limchelin. Res :shock: Sam spet drek, gume je držala 3-4mm približno, potem daleč od tega kar je bilo na začetku. :? Trenutno mam en par Rainsport2, eehhh.... ta guma resnično upraviči ime, ker je res sam RAINsport in nič drugega. Tukaj bi se dalo najbrž še kaj napisat, ker sem naredil šele nekaj 1000km. Sedaj sem naročil continental premium contact2 da vidm kaj je to za en drek :D

Sej bo... :roll:
Odgovori