CrMo

Pleh, rja, ojačitve, šipe...
Odgovori
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

CrMo

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

torej...
zanima me kakšna je oznaka standarda(AISI,DIN,W.NR...) ?CrMo? cevi,ki se jih uporablja za roll-bare v avtomobilih,okvirje gokardov itd...pa tudi,kako je z varjenjem,obdelavo,zvijanjem itd...


HEMY? [-o<

Hvala ter LP

Ferrarist
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

A ne težijo zdej k temu da so rollbari sestavljivi v avtu in sešraufani skupaj? Tko da se jih več ne vari v avtu ampak samo še sešraufa že narejene kose.
Uporabniški avatar
Little_tortilia_boy
Greenstuff
Prispevkov: 31
Pridružen: 20 Feb 2006, 23:36

Odgovor Napisal/-a Little_tortilia_boy »

mene že zlo doug zanima če sploh obstaja kakšrnkol road legal roll cage, ker recimo k sm poslal mail ompju so oni rekl da to ne delajo....pa v temi k sm jo odpru mi tud ni znau noben bl natanč povedta...
Slika
Slika
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Little_tortilia_boy napisal/-a:mene že zlo doug zanima če sploh obstaja kakšrnkol road legal roll cage, ker recimo k sm poslal mail ompju so oni rekl da to ne delajo....pa v temi k sm jo odpru mi tud ni znau noben bl natanč povedta...
OMP dela rollbare in ima tut homologacijo zanje. Za moj avto pride 178.000 sit z homologacijo vred.
Uporabniški avatar
Little_tortilia_boy
Greenstuff
Prispevkov: 31
Pridružen: 20 Feb 2006, 23:36

Odgovor Napisal/-a Little_tortilia_boy »

no tole je pa njihov odgovor...

SORRY WE DO NOT PRODUCE ANY TUV STREET ROLLCAGE, WE PRODUCE AA/101/138 FOR RENAULT SUPER 5 GT TURBO BUT NOT TUV APPROVED, PLS CONTACT ISA OR RACEPRO IN GERMANY FOR ANY QUOTATION OR SUPPLY

BEST RGDS
Slika
Slika
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Little_tortilia_boy napisal/-a:no tole je pa njihov odgovor...

SORRY WE DO NOT PRODUCE ANY TUV STREET ROLLCAGE, WE PRODUCE AA/101/138 FOR RENAULT SUPER 5 GT TURBO BUT NOT TUV APPROVED, PLS CONTACT ISA OR RACEPRO IN GERMANY FOR ANY QUOTATION OR SUPPLY

BEST RGDS
A naše iz http://www.mpl-racing.com/ si poklical, če ti oni zrihtajo tuv. Men so pri nas zagotovili, da mi prodajo skupaj s tuv-om rollcage.

MPL Racing, Jakopičeva 2, SI - 1000 Ljubljana
Telefona pa ne najdem. Lahko pa pošlješ mail na primoz.lemez@mpl-racing.com

Tukaj imaš pa cenik
http://www.mpl-racing.com/omp/Price%20l ... %20OMP.pdf
Uporabniški avatar
JohnyR
Supraman
Prispevkov: 164
Pridružen: 13 Dec 2004, 12:16
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a JohnyR »

Mislim da CrMo pomeni Chrome Molycage

http://www.primaracing.com/ProductDetai ... ?pid=10818
A Supra will emerge and take the Throne!

www.raceland.si
Uporabniški avatar
JohnyR
Supraman
Prispevkov: 164
Pridružen: 13 Dec 2004, 12:16
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a JohnyR »

Še tole sem našu. http://www.ent.ohiou.edu/~tscott/IT111/ ... lution.xls

Cr-Mo je tip jekla.
A Supra will emerge and take the Throne!

www.raceland.si
Uporabniški avatar
Little_tortilia_boy
Greenstuff
Prispevkov: 31
Pridružen: 20 Feb 2006, 23:36

Odgovor Napisal/-a Little_tortilia_boy »

nebivedu napisal/-a:
Little_tortilia_boy napisal/-a:no tole je pa njihov odgovor...

SORRY WE DO NOT PRODUCE ANY TUV STREET ROLLCAGE, WE PRODUCE AA/101/138 FOR RENAULT SUPER 5 GT TURBO BUT NOT TUV APPROVED, PLS CONTACT ISA OR RACEPRO IN GERMANY FOR ANY QUOTATION OR SUPPLY

BEST RGDS
A naše iz http://www.mpl-racing.com/ si poklical, če ti oni zrihtajo tuv. Men so pri nas zagotovili, da mi prodajo skupaj s tuv-om rollcage.

MPL Racing, Jakopičeva 2, SI - 1000 Ljubljana
Telefona pa ne najdem. Lahko pa pošlješ mail na primoz.lemez@mpl-racing.com

Tukaj imaš pa cenik
http://www.mpl-racing.com/omp/Price%20l ... %20OMP.pdf


tole je mejl od mpl-a


Kletka seveda obstaja, vendar je nimamo na zalogi. Morali bi jo naroÄ?iti pri principalu.
Kar pa se tiÄ?e homologacije; avto ni veÄ? homologiran za dirke, torej tudi rollbar ni veÄ? homologiran.
Kar pa se tiÄ?e normalne vo??nje po cestah ni nikakr??nih tehniÄ?nih ali pravnih zadr??kov, da se ne bi smeli ali mogli voziti.
V kolikor ste zainteresirani za naroÄ?ilo, mi prosim sporoÄ?ite, da vam pripravim predraÄ?un.
Lepo pozdravljeni!
Primo?? Leme??



če mene vprašaš buče glih tok da proda, sploh pa to da ni nobenih zadržkov, me prov zanima kako bi na lpp-ju gledal k bi s kletko uletu....
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

CrMo je jeklo,ki je mešanica kroma in molibdena...no,seveda je vrst tega jekla CrMo ene 15,zato pa sem vprašal,katero se uporablja za rollbare,grušte za kolesa,gokarde itd...kar se pa tiče rollbar-a,ga lahko sam narediš,zvariš v avtu itd...pol pa greš na LPP,kjer moraš imeti A-test od materiala,vzorec materiala,zrisan rollbar,izračune ter a-test varilca... :D
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

come again, a pol ce jst recmo preracunam trdnost rollcagea, pa si zrihtam papirje iz zelezarne, pa mi fotr k ma a-test glede varjenja vse skup sesvasa, bi jst loh to homologeru?
2 fast 2 live, 2 young 2 die
Uporabniški avatar
JohnyR
Supraman
Prispevkov: 164
Pridružen: 13 Dec 2004, 12:16
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a JohnyR »

speedy_gonzales napisal/-a:come again, a pol ce jst recmo preracunam trdnost rollcagea, pa si zrihtam papirje iz zelezarne, pa mi fotr k ma a-test glede varjenja vse skup sesvasa, bi jst loh to homologeru?
Ne!!!
A Supra will emerge and take the Throne!

www.raceland.si
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

ksz uporabiš lahko 25crmo4 če se napamet spomnim, ampak takšne cevi je pri nas utopično najti. V italiji pa ni problema itak si z primorske. Fia točno ne predpisuje legure ampak podaja samo napotke kaj naj se vzame. Priporočajo navadno konstrukcijsko jeklo z mejo tečenja 350N/mm^2 ali več. Itak jekla za poboljšanje kar ta crmo jekla so vsa presegajo to mejo. Predpisan je tudi premer cevi in debelina stene.
V nemčiji delajo navadne kletke iz st52-3 jekla kar je obično konstrukcijsko jeklo (ga dobiš pri nas). Po vseh specifikacijah ki sem jih za st 52 našel je pri premeru ki je potreben za rollbar (piše v zeleni knjigi AŠ2005) to jeklo malo pod mejo 350 nekje 330N/mm^2 tako da mi ni več jasno kaj mora bit in kaj ne sicer pa je to pri fii in AŠ stalna praksa še sami nevejo kaj lahko in kaj ne.
Seveda se moraš držati fiinega dodatka J (apendix J) se pravi premer upogibanja, velikost pritrdilnih plošč, trdnostni razred vijakov (8.8 itak je to danes v strojništvu to standard),... Tako si lahko sam narediš kletko, moraš imeti atest varilca, in potem ti izda AŠ vnese kletko v tekmovalno knjižico avta (seveda mora vse drugo ustrezati grupi za katero delaš avto), aja moraš še imeti list materiala kao da je to res npr st52. Z tem dobi avto licenco in lahko tekmuje kjerkoli (tako si jaz razlagam). Aja piše še da bi naj imel material malo mangana (zaradi duktilnosti) pod 1,5% če se spomnim.

Glede atesta v serijsko vozilo: zaenkrat ni še uspelo v slo nikomur vnest kletke v homolomo tudi tiste z original tuvom. Če delaš tekmovalno vozilo to ni problem ampak potem plačaš dvojno zavarovanje in bi si moral pisati potne naloge. Tekmovalno vozilo pregleda aš vsako leto in stane nekje 40ksit nekdanjih. Zakaj ne moreš vpisati kletke z tuvo pa vejo samo na lpp, po njihovem kletka ni za c estno uporabo ampak samo za dirke. Nevem zakaj pa lahko v nemčiji to vneseš b.p. še celo Alu (ki vemo kako poka in je v dirkanju pri takšnih zadevah celo prepovedan) lahko vneseš z papirji b.p. To je pa slovenija, dolgo živel lpp ](*,)

Bi pa res upal da nekdo enkrat to vnese ker potem bo vsem lažje. Original kletke niti niso tako drage, verjamem da bi si jih dosti ljudi kupilo če bi se dalo na lpp zadevo vnesti.
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

tastar vazn da ma lpp prov, pa tut ce ma ene 1000 drugih inzinerjev k recejo da je vse lepo in prov, narobe
2 fast 2 live, 2 young 2 die
Odgovori