"Test" H4 žarnic (dolgcajt blo)

Vsa navlaka ki se pase izvenserijsko na vašem konjičku! Od neonk preko spojlerjev do športne radijske antene...
Odgovori
TITan
predbog
Prispevkov: 59
Pridružen: 12 Okt 2004, 20:54
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

"Test" H4 žarnic (dolgcajt blo)

Odgovor Napisal/-a TITan »

1)test je zelo zelo zelo neznanstveno speljan. Nekatere žarnice so bile že rablene (napisano stanje žarnic zraven), svetilo se je na les (drugega ni bilo takrat pri roki) itd...

Pogoji:
-avto: vw scirocco mk2 z tavelkimi hellinimi žarometi. Kar se odreza tiče je ta žaromet v katerem sem testiran nekaj čuden in so razlike med žarnicami veliko večje kot v drugem (žarnica ki je tu bolje svetila tudi v ta uredu žarometu bolje sveti in bolje odreže)
-avto bil prižgan med testom. Alternator zmodificiran, da čez 14.5v fila
-vse luči so preko relejev tako da nekega sesedanja ni bilo
-Testirano je bilo pri zasenčenih, da se vidi kak odrez imajo žarnice
-Slikano z vsemi nastavitvami na ročno (ISO 100, F8, 0.5s, iz rava samo pretvorjeno v .jpg brez popravkov) z fotoaparatom na stativu.

Kandidati:
Slika

1) Elvelux 60/55w. Referenca kak sveti neka najcenej žarnica. Žarnica na testu je bila nova (vzeta iz rezerve):

Slika

2) Elvelux 100/90w. Ilegalna žarnica - samo za offroad in dirkalno rabo. Lahko stopi originalno napeljavo ali/in žaromet v primeru plastike. Žarnica na testu bila nova:

Slika

3) Narva 50%+ 60/55w. Od legalnih žarnic še najbolj svetla, ševedno pa zaostaja za 100/90w. Žarnica na testu bila malo rablena že. Kot opomba: zelo hitro crkujejo, še sploh na avtih kjer alternator fila čez 14v in so luči preko relejev.

Slika

4) Philips blue vision 60/55w. Od vseh modrih kar sem jih imel so še najbolje svetile, a ob enem tudi najbolj rumeno. Žarnica na testu je bila že kar nekaj cajta rablena. Se mi zdi da najbolj oster odrez od vseh:

Slika

5) Lampa xenon white/blue/karkol. Interšpar žarnica uglavnem 60/55w. Od vseh modrih najbolj modra. Svetilnost je čisto zanič, v slabem vremenu bi reku celo nevarna. Kot omemba vredno, da te žarnice nimajo kaj pretirano dolge živlenske dobe in kvaliteta izdelave je tudi bolj kot ne v podnu. Žarnica bila čisto nova za test:

Slika

6) Teslamp premium allweather 60/55w (češke). Zaradi teh žarnice sem se ubistvu spravil to testirati. Meni je moja osramka pregorela, pa mi je oče posodil tole ko jo je imel na rezervi češ "sej je tud allweather, sej bo isto". Za moje pojme najslabši odrez od vseh žarnic. Tudi svetilnost je zelo boga. Žarnica je bila čisto nova za test:

Slika

7) General Electric Allseason/Allweather (se ne spomnim kaj točno so) 60/55w. Ne pretirano navdušajoče. Sicer malenkost bolš od teslampov, sam res malenkost. Čuden odrez. Žarnice so bile rablene tam pol leta:

Slika

8) Osram Allseason 60/55w. Kar sem mel legalnih rumenkastih žarnic so mi bile tele še najbolj pri srcu. Nič ta čudne vijolčne svetlobe če pod določen kot pogledaš, uredu odrez... škoda da jih je zelo teško dobit pri nas (šle iz proizvodne?). Žarnica je bila rablena nekje leto ali še več:

Slika

9) Elvelux 100/90w Allweather. V naprej opozorilo, da te žarnice niso legalne za na cesto. Offroad use only. Od vseh allweather žarnic najbolj svetile. Tudi najcenejše allweather od teh na testu. Žarnica je bila čisto nova za test:

Slika


Če koga zanima se lahko zmenimo za malo bolj natančno primerjavo. Bi bilo pa v tem primeru fajn dobit na posodo po en kos od naslednih žarnic:

Osram H4 70/65w
Osram Night Breaker
Osram SilverStar
Osram CoolBlue
Philips X-treme Power
Philips Night Guide
Philips DiamondVision
Kak H4 xenon kit (predvsem zaradi primerjave odreza), če se da 4300k (ali pa celo 3200 če ima kdo).
Sprejemam tudi druge predloge katere žarnice se bi stestiralo.

Enako zbiram graje, pripombe in predvsem predloge kak se bi prov naredilo glede testiranja (tole blo bolj za lastno rabo mišleno).
Slika
Uporabniški avatar
karel
Mal več k dim
Prispevkov: 63
Pridružen: 16 Jan 2007, 11:58
Kraj: zg.Savinjska

Re: "Test" H4 žarnic (dolgcajt blo)

Odgovor Napisal/-a karel »

Vidim da ti je res bilo dolgcajt vendar pa je test zelo zanimiv
in seveda tudi uporaben.Dobro si tole naredil ni kaj =D>
Seveda mi je nabolj všeč svetloba pri tistih žarnicah,ki jih
nesmem imeti :-(
スバル レオーネ coupe RX II
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Re: "Test" H4 žarnic (dolgcajt blo)

Odgovor Napisal/-a UrosS »

uf stari, jest mam doma JDM rumene žarnice, samo so H7 nažalost, so pa ultra rumene :D če kdo rabi, tudi prodam, ker sem kupil H7 namesto H1 :roll:
TITan
predbog
Prispevkov: 59
Pridružen: 12 Okt 2004, 20:54
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: "Test" H4 žarnic (dolgcajt blo)

Odgovor Napisal/-a TITan »

karel napisal/-a:Seveda mi je nabolj všeč svetloba pri tistih žarnicah,ki jih
nesmem imeti :-(
Se pač sam po offroadu pelješ (ala jaz) :-°

@UrosS: Lahko se z kom zmenimo pa naredimo še H7 primerjavo (nažalost imam jaz možnost samo H3 in H1 probavati v raznih meglenkah in dolgih).
Slika
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Re: "Test" H4 žarnic (dolgcajt blo)

Odgovor Napisal/-a UrosS »

no, ko bodo vsi testi narjeni,bi rad videl katere so najbolj rumene od rumenih :D ker namreč iščem take žarnice, tut če niso street legal, sam da so rumene :D
Uporabniški avatar
GorazdO
Pawa user
Prispevkov: 157
Pridružen: 03 Jul 2005, 01:00
Kraj: Ljubljana-Šiška

Re: "Test" H4 žarnic (dolgcajt blo)

Odgovor Napisal/-a GorazdO »

Jaz sem na starem avtu uporabljal Narvo; sam mislim da je bila +20%; nisem čist ziher; v glavnem - sem bil zadovoljen.
Ej22->EJ251
Odgovori