Kaj naredit - poškodovani diski?

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Dej sliki še cel disk, pa s par različnih kotov. Kokr pa vidim ker del diska je, pa ni panike sploh.
Sej je to tist rob k je itak "u luftu" ane? Mislim se ne drži nič tistega dela ki gre na pesto?
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Je v luftu...ni funkcionalen del!

Slika

Če bom moral tega vržt v smeti jih tja sodi še 99% na cesti. 8-[
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Jst pa vseeno mislim, da je tisti del tudi ključen. Če je tam že počil, kaj če začne pokat cel krog naokoli in ti dobesedno odlomi disk,
ko zabremzaš. To se je meni zgodilo na R5GTT - zadnji diski so takole počili (ampak po celem krogu) in ta del je
ostal med kleščami.
LP
Nebivedu
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a croma_man »

tukaj dam prav nebivedu-ju.

Jaz vidim ta disk kot napako v materialu in je krhek v narobe smer. Ne znam strojniško povedat :) Tud pri mojem izletu s coupejem iz ceste je bil problem v materialu, počil je samo en distančnik ki je bil iz "drugačnega" materiala z napako kot ostali trije. Tudi ko sem ruknil z 120 v robnik takrat in je zlomlo feltno na par kosov distančnik niti napokal ni ! Pride do nepredvidljivih zadev, če pa vidiš to prej ti res svetujem da pogoltni te evre ki si dal za diske in kupi druge. Tud sam če bi videl napako prej je nebi naredil.

LP
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a Malecky »

To je bilo poslano iz nemčije in izredno slabo zapakirano zato je disk, kateri je bil zgoraj tkole nalomljen.

Če ne bi bili ti diski tako slabo zapakirani, da bi on debil dal vsaj en košček lesa vmes bi blo vse ok in ne bi meli te debate, material bi bil pa isti.

Če ima kdo iztrošene večje diske da majo tak notranji rob, lahko proba gor udarit in bo videl da bo počil pa tud če so brembo. Material si ne bi mislil da je tak pofl od grodla ampak....slike kažejo drugo. Da Motorcraft disk ni vrhunska roba vem, je pa eden večjih dobaviteljev avtoindustrije in na tem področju si nikakor ne bi upali dat ven nevarnega izdelka.

Vse kar gre za original vgradnjo oz. original deli nasploh so dobre oz. najvišje kvalitete. Tudi gume dobijo najboljše kvalitete za prvo vgradnjo, ko kupite na drobno vam prodajo najslabšo kvaliteto še "varno" oz. primerno za na trg.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a croma_man »

ne rečem nič, več 10.000 naštancanih diskov ni isto kot nekaj narejeno v malem številu.

Ampak vseeno, jaz sem se naučil da med avtom in cesto,torej bremze, feltne, podvozje in gume pazim bolj kot nivo olja v motorju.
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Motorcraft diskov je pomoje 1mio komadov trenutno na cesti, da nimajo problemov oz. da še proizvajajo diske je dost pokazatelj kvalitete in nekega zaupanja.

To bi bila skrita napaka oz. ta disk ne bi nikoli pokazal tega švoh materiala, ker bi 100% zdržal svoj življenski cikel, napaka bi pa bila skrita in ti ko kupiš disk kupiš renome ne pa kvaliteto diska kater gre potem na avto.

Dvomim da maš doma naprave za odkrivanje napak v materialu. :D
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
door_man
Pawa user
Prispevkov: 205
Pridružen: 22 Feb 2006, 21:33
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a door_man »

Brez zamere samo tale tema je popolnoma brezpredmetna, glede na to da sprašuješ kaj naredit z diskom, potem pa na vse pretege zagovarjaš kako kvalitetni so jih zmontiraj in se vozi. Če kaj odlomi pač pripiši sebi, ostali so ti svoje mnenje povedali.
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Bunim se zato, ker nisem pričakoval tolk čudnih odgovorov da je material kriv...in ti se tudi nadaljujejo, kar je čisti bullshit, ker mate vi isto sranje vgrajeno.

To niso neki ceneni kitajski diski, dobil sem pa take odgovore. Tudi ni bilo na strojniškem nivoju, tak nasvet pa dobim sam kjerkoli, na cosmopolitan forumu tudi. :lol: ](*,)

Ko utegnem it do enega ki si stem kruh služi in dobim en konkreten odgovor poročam. Pričakoval sem pa odgovore tipa: Ne da se pošvasat brez da bi pol treslo ali pa popravilo je prenevarno zaradi tega pa tega ipd...
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
roki
Styling freak
Prispevkov: 294
Pridružen: 26 Dec 2005, 13:31
Kraj: ljubljana, vič-rudnik

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a roki »

no ti dam jest eno "neumno" idejo: jest bi na tvojem mestu postružu ta rob iz obeh diskov (če ni funkcionalen), jih dal zbalancerat in zmonteru na avto...
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a Charger »

Da se material kar lusci iz novih diskov se nisem videl.

http://www.fomoco.com/counterfeit.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.thefreelibrary.com/Counterfe ... 0177072023" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
drmo
Racing freak
Prispevkov: 633
Pridružen: 20 Feb 2006, 16:16
Kraj: Ljubljana - Dravle

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a drmo »

Pa še jest še eno bolj neumno: Zmontiraj in vozi. Saj nima kaj bit, ker tist del tako ali tako je tam samo zato da je disk težji.

Sem ti naredil test pa še vedno slepo "nabijaš" po svoje. Lahko je napaka v materialu, se pravi slaba serija železa. Če si tolk prepričan v kvaliteto potem zmontiraj in vozi. Jst sigurno nebi. Podal sem mnenje kot si želel od uporabnikov tega foruma, če pa ti ni všeč pa ga ne upoštevaj. Samo čudno da več kot nas ti je svetovalo da ne dajat tega gor, bolj ti rineš kontra.

Lahko ti še na dveh serijskih diskih, različnih dimenzij, pokažem pa boš videl da bo rezultat enak. Razen če ne tolčeš kot bedak ne poči, kaj šele da bi se odlomilo.
Slika
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Charger: Tarox katerega si dobavil se ravnotako lomi, Brembo (bradi) pravtako...vsaj ta rob.

Drmo: tvoj test je bil bullshit saj nisi tolkel po notranjem robu ampak direkt po disku. Sem sam pretolkel druge diske samo manjših dimenzij in je "težje" zadet rob pa tudi ročica je toliko manjša kot pri tem 310mm disku.

Lomi se pa v vsakem primeru....bom uploadal slike kako ta material domala prerjavi.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
drmo
Racing freak
Prispevkov: 633
Pridružen: 20 Feb 2006, 16:16
Kraj: Ljubljana - Dravle

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a drmo »

Malecky napisal/-a:Charger: Tarox katerega si dobavil se ravnotako lomi, Brembo (bradi) pravtako...vsaj ta rob.

Drmo: tvoj test je bil bullshit saj nisi tolkel po notranjem robu ampak direkt po disku. Sem sam pretolkel druge diske samo manjših dimenzij in je "težje" zadet rob pa tudi ročica je toliko manjša kot pri tem 310mm disku.

Lomi se pa v vsakem primeru....bom uploadal slike kako ta material domala prerjavi.
Sem, sem, samo da se na videu žal slabo vidi. Tolkel sem po edinem robi ki je smiseln da odpade stran. Je pa malenkost drugače narejen, ker je drugačen offset itd.

Bom poslikal da boš videl. Drugače pa valda da se disk odlomi če tolčeš po njem kot budala, samo se tudi vidi tam kjer tolčeš, pri tvojem 310mm disku se pa nič ne vidi, samo odlomljeno je.
Slika
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Jaz ko sem tolkel sem hitro zlomil sam zadet je blo treba.

Tko kot je blo tole zapakiran mi je jasno od kje saj so ble na vrhu še težke čeljusti za te diske vse skup pa v enostavnem kartončku zapakirano.

Toj litoželezo pa dobre 3mm debelo kolk pa naj bi držal. ](*,)
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a urosr »

No kot zanimivost tuki lahk povem še neki o teh nadomestnih delih, pa so lahk orginal, al pa tud od drugih firm, znamko diskov trw oz. lucas vrjento vsi dobro poznate, je precej dobra firma, marsikje prvougradnja,
no pr men se je šlo za zadnje diske na r5, seveda sem kupil nove diske, nove ležaje ter nove segerjeve obročke, disk je narejen tako da se ležaj vpreša v sam disk in vstavi segerjev obroček da ležaj ne pade vn. Nato se da disk na pesto ter prišraufa in zmontira kolo na disk, torej je disk komplet noisilec zadnjega kolesa,
torej jst se vozim in kar naenkrat nekaj poči ter začne v ostrih ovinkah enakomerno pokat, grem domov razdrem pogledam kaj je narobe in ugotovim da segerjev obroček ni na svojem mestu in da se je ležaj za dobr cm pomaknil po disku in da zaradi tega disk tolče po most, uredu sm mislil da sm pač dal površno obroček notr, sicer sem dvomil v to, vendar ponovno sestavim vse skupaj, in puf na prvem bolj ostrem ovinku ista zgodba, obroček padel iz sedišča,
no ko sm vse razdru sem pomeril in ugotovil da je sedišče enostavno preplitko da bi se obroček vlegu tako kot se mora in ga je zaradi tega metalo ven, in to na novmu disku! Zdej sem dal drug disk in je vse vredu. Tok o kvaliteti naodmestnih delov.
Remember...R5 GT 1.7T "Drive it like you stole it"
Moja R5 becoming GT 1.7 xy@!
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

No jaz bi si zmontiral te diske (res ne bi blo slabo postružit vse stran zarad balansiranja)
Mi je že komplet disk počil na avtu, prov ločil se kolut od pesta, pa ni blo panike, sem se normalno ustavil z ostalimi 3 kolesi :D
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Tarox ploščice je meni dobesedno razneslo. ](*,)
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a Charger »

Jaz imam ene 5 let stare tarox diske, se zmeraj spravljene, pa se nikjer ne luscijo na tak nacin.
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Re: Kaj naredit - poškodovani diski?

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Luščijo????? What the FUCK???

To se nič ne lušči...lušči se lahko barva, to je fizična poškodba....lomi se pa to ne samo od sebe.

http://malecky.muha.cc/driski/IMG_1990.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://malecky.muha.cc/driski/IMG_1989.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://malecky.muha.cc/driski/IMG_1988.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://malecky.muha.cc/driski/IMG_1987.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
http://malecky.muha.cc/driski/IMG_1986.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Odgovori