Obnova zavornih čeljusti!

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Odgovori
belidirkac
Racing freak
Prispevkov: 523
Pridružen: 10 Nov 2005, 19:24

Obnova zavornih čeljusti!

Odgovor Napisal/-a belidirkac »

Podavljeni,

pri zadnjih zavornih čeljustih so se mi pri razstavljanju odlomili odzračevalni nipli. Ker so čeljusti aluminijaste mi ni uspelo dobit ven ostankov. Zanima me ali slučajno veste, kje dobiti puše z levim navojem, ki so se za te namene včasih uporabljale?
Slika
Uporabniški avatar
drmo
Racing freak
Prispevkov: 633
Pridružen: 20 Feb 2006, 16:16
Kraj: Ljubljana - Dravle

Re: Obnova zavornih čeljusti!

Odgovor Napisal/-a drmo »

Vedno prej dobro potolčt zadevo predno se spraviš to delat. Če misliva enako stvar potem bauhaus, obi, merkur, itd. Moraš pa vedeti da je to kaljeno in se zna odlomit. Tako se je zgodilo meni in potem si v riti. :?

Slika
Slika
belidirkac
Racing freak
Prispevkov: 523
Pridružen: 10 Nov 2005, 19:24

Re: Obnova zavornih čeljusti!

Odgovor Napisal/-a belidirkac »

Nisem mislil tega. Mislil sem na varianto helicoil. Prevrtaš komplet vse skupaj z večjim svedrom, vrežeš navoj potem se pa dobi puša, ki jo zašraufaš notr in potem vanjo original nipl. Podobna varianta obstaja za svečke če se vniči navoj v glavi. Ta zadeva za zavorne čeljusti je bila pa komplet vse navoj skupaj s konusom in niplom :) 20 let nazaj so to imeli v vsaki trafiki skoraj.
Slika
belidirkac
Racing freak
Prispevkov: 523
Pridružen: 10 Nov 2005, 19:24

Re: Obnova zavornih čeljusti!

Odgovor Napisal/-a belidirkac »

belidirkac napisal/-a:Nisem mislil tega. Mislil sem na varianto helicoil. Prevrtaš komplet vse skupaj z večjim svedrom, vrežeš navoj potem se pa dobi puša, ki jo zašraufaš notr in potem vanjo original nipl. Podobna varianta obstaja za svečke če se vniči navoj v glavi. Ta zadeva za zavorne čeljusti je bila pa komplet vse navoj skupaj s konusom in niplom :) 20 let nazaj so to imeli v vsaki trafiki skoraj.
Slika
Slika
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Re: Obnova zavornih čeljusti!

Odgovor Napisal/-a Eddy »

To ti lahko vsak sposoben drejar naredi poceni. Kontaktiraj Rokija s tega foruma, dec ima enega dobrega drejarja. Je meni izdelal en zelo kompliciran vmesnik za 4 senzorje.
Slika
Odgovori