kadett-c karavan

Da bo vlekl!!!
Odgovori
papi
Pawa user
Prispevkov: 131
Pridružen: 12 Nov 2007, 00:13
Kraj: črni kal

kadett-c karavan

Odgovor Napisal/-a papi »

živijo,

moja raketica ta vsak dan je začela malo stokat....
motor mam noter 1.2 8V original, problemi so se začeli v sredo ko sm se vozu z lj...
ko sm pršu domou sdm imeu ceu motor umaza od olja, mi je pljuvalo olje skozi oddušnik na pokrovu ventilov, še vedno mi precej pihajo hlapi ven.....

na začetku sm biu siguren da so batni obročki, ampak sm pomilsu duti na kak prepihan ventil, ker mi avto ne dela lepo na niskih obratih, na povnih obratih je kullll
na nizkih pa dela na 3cilinkde in pou :) tako se sliši......

hvala za pomoč
Uporabniški avatar
drmo
Racing freak
Prispevkov: 633
Pridružen: 20 Feb 2006, 16:16
Kraj: Ljubljana - Dravle

Re: kadett-c karavan

Odgovor Napisal/-a drmo »

Dihtunga na glavi? Test kompresije bo več povedu. Tako lahko izločš probleme s spodnjim koncem. Lahko je tud glava počena. Kako je s porabo olja ali vode?
Slika
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Re: kadett-c karavan

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Če bi puščal kakšen izpušni ventil, se nebi poznalo tako, če bi puščal sesalni, tudi ne.
Dejstvo je, da ti nabija kompresijo pod bate v spodnji del bloka, potem pa ti skozi oddušek vse to skupaj z oljem prileti ven. Jest bi najprej posumil obročke. Izmeri kompresijo na vseh cilindrih in boš videl, da je eden prepihal.
Dvomim, da bi bila počena glava vzrok za to in da bi ti tam nabijalo kompresijo v oljni kanal.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Re: kadett-c karavan

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Če lavfa bol kt ne po treh cilindrih, potem pri prižganem vzemi po en kabel dol s svečke. Na tistem kjer ne bo razlike ko ga boš snel, tam je problem.
Pa kake debele suhe rokavice mej na rokah, če kej kabli prebijajo.

Bo pa 99% treba motor odpret.
papi
Pawa user
Prispevkov: 131
Pridružen: 12 Nov 2007, 00:13
Kraj: črni kal

Re: kadett-c karavan

Odgovor Napisal/-a papi »

jst sm kr motor zamneju :)
drugače pa sm rastavu ta zjeban motor, in bati se že uporabljajo kod pepelniki :)
je pa prepihalo tri bate, ne vprašat kako mi je to uspelo, karter je biu pvoen enih kovinskih koščkov, in ko sm dajal ven bate so se batni razleteli na manjše kose .....
glava je v OK stanju, drugače pa mam jst oddušnik samo na pokrovu ventilov, ker se spodnji del precej zračno povezan z zgornjim, odmična je še v bloku pr meni
Odgovori