Verige na nizkoprofilne gume in spuščen avto

Tukej bomo obdelal teme v zvezi s testi gum, kaj natakniti na kakšne feltne in kdo nam bo nataknil...
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Verige na nizkoprofilne gume in spuščen avto

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Vedno me je zanimalo, a je po zakonu dovoljeno imeti verige (po domače "ketne") na nizkoprofilnih gumah kot npr. dimenzija 205/40/17 in ultra spuščenim avtom (beri: med blatnikom in gumo cca 1 cm prostora).

Glede na to, da bomo avto čez zimo še rihtali, bo večino časa stal, nimam ravno želje zimskih gum gor dajat (ker bo spet sedu -2cm na tla in lahko pol spet odbijač na pomlad štriham). Vseeno pa bi ob kakšnem toplem suhem zimskem dnevu naredil kakšen krog z verigami v prtljažniku:)

Vem, da v praksi je neizvedljivo, in tega niti ne bom rabil, ker takrat ko bo sneg padal, bo avto spoliran v garaži za gledat:) Ampak zakonsko me zanima, a mi lahko kaj težijo ali ne.

LP
Uroš
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Odgovor Napisal/-a re-volt »

verige morjo bit primerne za dimenzijo tvojih gum. sj piše na vrečki od ketn za kam so :) se prau če najdeš ketne k bo gor pisal 205-40-17 kupi pa si zmagou. samo nared si uslugo pa jih nikoli ne poizkušaj nataknt. maš preveč šajni feltne :)
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Tud js sm na tejle stopnji, sam da mam js gume še normalnih dimenzij (205.55.16). Kupil bi kake take ketne, da če bi jih že natikal slučajno kdaj (drugač se bom tud js bol mal vozil pozimi), da mi nebi razsule felten in koloteka.

A kdo kej priporoča?
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Pugi ene verige se dobijo, samo so 23k sit. Imajo pa dodano gumo, ki pride na feltno tam koder se naj bi verige dotikale feltne, tko da je ne moreš uničit.
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Oki, potem pa vprašanje.. kje kupiti feltne ki pridejo na 205/40/17 gumo? Lahko najcenejša varianta, ker bodo itak samo za okras v prtljažniku.
Uporabniški avatar
Sunshine
Greenstuff
Prispevkov: 25
Pridružen: 17 Jun 2005, 10:27

Odgovor Napisal/-a Sunshine »

mogoče kaj takega: http://www.easy-winter.com/

pa včasih so ble tiste zelene verige ... če se kdo spomne :-s
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

U to pa fancy zgleda... a je to že kdo kupu, je drago? Glede na to, da niso klasične verige - a po zakonu to zadošča. Saj veš kako je pri nas, boš policaju to pokazu, pa bo reku, kaj pa je to?:)
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Ene verige k se jih je en slovenc spomnu so ble kao take, da ne poškodujejo... Če so to te, pol vidm da jih ne morm uporablat, ker nimam žleba (EAGLE F1)
Tist s feltno bom že zrihtal, da ne bo praskal. Sj če bo vse normalno, jih ne bom sploh gor dal nikol, sam nikol ne reč nikol.. Treba se je prej pozanimat :D

Ma ne, 23 jurjev pa ne dam za stvar, ki je ne bom rabu. Za tak dnar vse 4 feltne prefarbam.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Splača se dobit tiste plastične z žebljički, sam k ne vem, kje se prodajajo. Jst bi tut vzel take z žeblji.

Sem pa videl enkrat na enem twingotu nastavek, ki ga našraugaš na feltno kr z vijaki s katerimi pritrdiš gumo na avto. Pride pa 8krako železo in zakrivljeno preko gume pa narezano tko kt da bi imel frezo za na avtomobilske gume - po snegu gre res noro, sam ne vem kako bi šlo pa po asfaltu.

Pugi sej mojo cifro maš, pa če boš kdaj rabu vleko iz kakega jarka, poklič, pa te bomo pršli zvlečt vn iz težav - sploh če boš kje okol LJ al pa na dolenjskem.
Uporabniški avatar
Sunshine
Greenstuff
Prispevkov: 25
Pridružen: 17 Jun 2005, 10:27

Odgovor Napisal/-a Sunshine »

urošbe: verjetno bi moral biti kakšen list al pa dokument, da se te verige štejejo enakopravno k zimskim verigam :-s kako znajo pa policaji zamorit pri takih neobičajnih stvareh pa vsi vemo ](*,)

nebivedu: uuu take snežne verige sem videl enkrat, ene 10 let nazaj že na enem sejmu, predstavljene kot čista noviteta. drage so ble pa tud k k***a #-o


tiste plastične z žebljički, se bi skoraj sigurno najdl v btc-ju, hala a :-k
G-4S
?eki ?an VTI
Prispevkov: 265
Pridružen: 07 Nov 2004, 21:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a G-4S »

En kolega se je vozu z verigami in litkami (17col... al je mel takrat že 18?)... no kakorkoli že, ko so ga policaji ustavl so sicer debelo pogledali, ko jim je pokazal verige, ampak so moral blokec za kazni pospravit, ker je vse štimal O:)
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

No pol je vse ql. Js bom mel ene navadne verige v kufru, od nebiveduja številko v telefonu, pa sm rešen :D:

Sporočim ko kupim, če je blo kej ugodnega...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Nizkoprofilne ne obstajajo talenti... :jezna
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Jaz sem dobil easy-winter za rojstni dan... enkrat pridem v sneg v en hrib, pol ure se matram za easy-winter gor dobit, obupam in dam navadne verige, pa je slo do vrha...

Potem so nekaj uni mutili, da imam taksne gume, da imajo malenkost vecji kolotek in da mi bodo neko posebno orodje poslali, da bom to gor natikal... my ass, se sedaj nisem dobil orodja.

Naj poudarim dejstvo, da je oseba, k mi je to nabavila pred nabavo poslala tocne podatke, kaksne zimske gume imam...

/jan
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Kako dimenzijo gume inaš ti jan? Jst mam 215/75/15, pa ne dobim dobrih ketn za na te gume. Kakšen je ta easy winter?
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

nebivedu napisal/-a:Kako dimenzijo gume inaš ti jan? Jst mam 215/75/15, pa ne dobim dobrih ketn za na te gume. Kakšen je ta easy winter?
Zimske imam 195/65 r15.

A ti enkrat pokazem/posodim ta "cudez", pa bos sam presodil... ?

/jan
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Lahko bi probal, pa da vidimo.
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Se popravljam - našel sem na netu vse o easy winter in tole ni za moj avto
evo zarad tega jih ne spravim na gumo
Slika
Slika
V kolikor pnevmatike NIMAJO vzdolžnega žleba širokega
vsaj 6 mm NI MOŽNO uporabljati snežnih verig »Easy Winter«.
Slika
Uporabniški avatar
RedBull
Pozor, Moderator na a.com!
Prispevkov: 165
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:02
Kraj: okolica kranja

Re: Verige na nizkoprofilne gume in spuščen avto

Odgovor Napisal/-a RedBull »

urosbe napisal/-a: Vseeno pa bi ob kakšnem toplem suhem zimskem dnevu naredil kakšen krog z verigami v prtljažniku:)

Vem, da v praksi je neizvedljivo, in tega niti ne bom rabil, ker takrat ko bo sneg padal, bo avto spoliran v garaži za gledat:) Ampak zakonsko me zanima, a mi lahko kaj težijo ali ne.

LP
Uroš
ja lahk težijo,saj nikol ne veš na kakšnega kapsa boš uletu. Pač ti kupi najcenejše ketne (ni važn za katere dimenzije) in se potem malce poigraj v photoshopu,pa tist nalep gor na ketne,pa bo pravici zadoščeno :D itak kapsi so...bom rajš :-#
~mladi kakor mi...živimo za noči...~
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

jafak, kera ideja \:D/ Kurba smo debili...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Odgovori