ŠPERA "LIMITED SLIP DIFERENCIAL"

Da bo vlekl!!!
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Hudo :) Res ste carji, grete kr svojo špero nardit :)

A si mogoče računal koliko stroškov ste imeli z izdelavo ? A je dost ceneje kot če kupiš aftermarket špero ?
High on LSD
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Hudo :P zdj vem ce bo kj problemov v soli koga kontakrtirat :P :P :P

V glavnm svaka cast, ker je zadeva zelo preprosto izvedena na pamtn nacin :)
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Jest mam pa pr mojmu nekako tkole narejeno:

Slika

Slika
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

Zanimivo! Ko sem videl princip se mi je zdelo malo cudno. Vendar ko sem pogledal moj diferencial (ga imam v sobi :D ), tudi tvoj princip deluje. Vendar se mi zdi tale princip boljsi. Zakaj? Ker je vecja nalezna povrsina:

Slika

Iz tega primera sva z Vsevedom govorila, da se uporablja 4 vzmeti.

Firma, ki izdeluje zaenkrat najboljse LSDje na ploscice, in te ploscice vstavlja v firmi, pa ima tak princip:

Slika


Nad zgornjim zobnikom vidis nek temen obrocek. Ta obcoek naj bi se z druge strani ustvarjal trenje.
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Ja sej. Poglej na uno slikco, k sem jo prilepil en post višje. A vidiš kje piše Side gear and Cone cluch assembly. Na eni strani pritiskajo ploščice ob zobnike, na drugi strani zobnika pa je konus, ki je obložen z materialom, kot je recimo pri sklopki. Tako v bistvu zobnik bremza ta konus, fedri in ploščice na sredi pa ga samo pritiskajo not v konus.
Vendar je fora v tem, da če hočeš narest takole, potem je treba predelat celo ohišje diferenciala in oba tamala zobnika na polosovinah, kar pa Hemy ni mogel narest v 2 dneh. ;)
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

Sem pisal post in iskal slike med tem ko si ti oddal svoj post. Jah, pri mojem tud ni veliko placa, bo treba tud mal predelat.
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

evo:
http://www.nivaoffroadteam.com/?page=mods/LSD
to se dela že kr dolgo v terencih,je kr poceni alternativa,js sm tud enga že naredu...drugač se pa temu reče phantom grip...hemy,če te pa zanima,kako ga še malj bolje zapreš,pa piši na PM :-°
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

Mislim da je phantom grip samo firma, ki izdeluje te zadeve. Drugace je to stara zadeva, samo ni v vseh avtomobilih :D
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Hemy, zakaj pa niste enostavno zavarili diferenciala ?

Sej tole je hudo kar ste nardili, samo sem pogledal film in za tako dirkanje po blatu z RWD avtom bi bil 100% lock še bolj primeren, al se motm ? Poleg tega je vse skup precej cenejše, bolj enostavno in bolj zanesljivo.
High on LSD
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

možno tud,da bi potem avto preveč odnašalo na ovinkih :-k
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

hemingway napisal/-a:Nalezna povrsina je lahko le tako velika kolikrsna je povrsina na celu zobnika. Pri nas so te zobniki zelo majhni in je bila zato tezava notri vstaviti vec kot 2 vzmeti kaj se celo 4 ali vec.
A tisto ploscico ki je na cepkih po vstavitvi izbijes da se sprosti? Kako pa ta diferencial nastavljas. Aja kot vidim ima ta cisto tako veliko nalezno povrsino kot moje ploscice.
Firma, ki izdeluje zaenkrat najboljse LSDje na ploscice, in te ploscice vstavlja v firmi
koliko pa racunajo za kaj takega?
Ja nalezna povrsina je na ta velikih zobnikih vecja. Phantom grip - ploscici + 4 vzmeti stanejo cca 200 dolarjev. OPM, ki pa naredi se zadaj tisto nalezno povrsino pa racuna cca 600 dolarjev (vgrajujejo jih le firmi) za komplet.
Ja tista ploscica le drzi skupaj, da lahko vstaviš notr v dif, pol jo izbijes ven. Kako ga nastavljas? kaj si s tem mislil?
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

Sedaj sem zasledil, zakaj je na vsaki sliki poleg 4ih vzmeti 16 podložk.

Slika
...dozen stainless steel washers for installing in the seat of the block assembly to increase spring pressure.
Tako se nastavlja :D
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

Evo, glede sestave:
http://www.members.aol.com/mopartek/posi_shootout.html
http://hometown.aol.com/mopar1mad/555pg.html

Res si mi dal idejo glede vzmeti, ker so ravno pravsne dimenzije.
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

hemingway napisal/-a:Hehe pol pa cool. Ceprev si ne predstavljam cist kok je treba skupi ploscice tiscat spet preden jih vstavljas. Verjetno najbols da kr v srauf stok upnes pa stisnes vstavis varovalko pa notr vse skupaj sprostis. Zanimiva ideja. Ampak tu je potrebno diferencial vedno na novo razdirati jaz ti pa prenastavim brez podiranja diferenciala.
Mislim da pride ze stisnjen skup, saj nikjer nisem zasledil kakega podrtega (sliko), razen pri tistem v linku v prejsnjem postu, ki pa ima drugacen nacin vstavljanja.
Kako pa ti prenastavis??
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

V čem je poanta da so te phantom grip ploščice postavljene na tiste zobnike ki gredo na osi, pri tebi hemi pa "vmesne" zobnike... Ali je to samo zaradi prostora ali je še kaj drugega?

Drugače pa ful dobro narejeno, svaka čast =D>
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

Vedeti moraš, da v osnovi, iz menjalnika, se cel ta sklop, diferencial vrti. Notri pa, sploh niti ni važno katera dva zobnika fiksiraš, ker s tem ko fiksiraš dva nasprotna, fiksiraš vse 4, da se vrtijo skupaj z/v vrtenju diferenciala.
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

jst vidim največjo razliko v tem, da v primeru Phantom gripa z šohnejšimi vzmetmi povzročaš enako trenja (zaradi večje površine), kot pri Hemyjevem načinu z močnejšimi vzmetmi.
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

ja,ampak se manjša zobnika hitrej vrtita-torej nanju deluje manjši moment,torej ju lažje ustaviš,kar pomeni glih obratno kar si ti povedal...torej,če potegneš črto,ugotoviš,da je vse en in isti lulek :D
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Hemi, kok bi računal, če bi na terencu na zadnjem diferencialu tole naredu? Ampak da bi blo tko narejeno, da bi delal na ta način - ko se eno kolo zavrti v prazno recimo 5X se drugo zavrti enkrat?
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

hemingway napisal/-a:
nebivedu napisal/-a:ko se eno kolo zavrti v prazno recimo 5X se drugo zavrti enkrat?
Tega pa ne zastopim cist dobr se mi zdi :-k ker fora spere je ravno to da preprecuje drugemu kolesu da bi se vec vrtel kot nasprotno kolo.
Mogoce bi se dalo tako kot ti zelis naresti z spremembo prenosov v samem diferencialu sam res ne vem ce bi to imelo kaksen smisel.

Ce te zanima kaj vec za izdelavo pa preko PM.
Nočem imet stalne špere, ampak LSD - lsd pa dela natanko to kar sem opisal - limited slip differential - ko se eno kolo zavrti v prazno prenese preko vgrajenih vzmeti in ploščic prenos na drugo kolo, ki se ne vrti.
Špera ali zapora diferenciala pa povzroča to, da je diferencial zaklenjen in da je moč na obeh kolesih enaka in za v blato je to odlično - ima pa zadeva eno napako - težko je vozit po asfaltu v ovinkih, ker imata obe kolesi enako obodno hitrost, morala bi imeti pa različno - notranje kolo v ovinku manjšo in zunanje večjo.

Naprimer; Voziš po ledu in eno kolo se zavrti v prazno, drugo kolo pri tem obstane in avto se ustavi. LSD pa postori to, da ko se recimo prvo kolo zavrti parkrat v prazno prenese moč na drugo kolo, ki stoji in avto se spet premika.
Zaklenjeno