Dovod olja na turbino

Turbocharger in Supercharger... Učinkovit način povečanja moči motorja...
Odgovori
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Ce ne mislis it na vsaj 400KM je to brez veze strosek.

Ne vidim smisla investirat 300K SIT v prenovo motorja za vgradnjo poceni rabljene turbine s katero dosezes 250KM - kar serijski motor zdrzi brez tezav.
sketus
Pawa user
Prispevkov: 113
Pridružen: 17 Apr 2006, 09:38

Odgovor Napisal/-a sketus »

Se popolna strinjam s tabo charger. Sicer pa to kar jaz hocem za enkrat bodo stock komponente zdrzale.
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Z D serijo dosezt 250HP brez problemov, no to bo lahka tist govoru k je to ze naredil sem videl ze 200HP pa je slo vse u kurac zarad ojnic...tko da ne govort stvari ki jih nisi naredil al pa dej vn podatke kje in kdo ma tolk konjev na serijskem motorju in to daily driver-ju...sem imel na D seriji 32HP(162HP) vec kot original pa je ojnico zjebal...
to so motorji k majo za sabo minimalno 200k km...

tko da mal dnara mal muzke...

LP
MUGEN CR-X
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

99% primerov ima povsem neprimeren engine management. Po logiki, poceni avto, poceni predelava. Saj bo , ce pa ne bo, je pa polno rabljenih motorjev.
Redko kdo se loti zadeve tako kot je treba. Turbo predelave ni za tiste ki niso pripravljeni investirat.

Ojnico lahko zlomis tudi ce prevrtis motor, ali pa ni olja na lezaju (slaba oljna pumpa, previsoka temperatura olja), itd...
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

In motor k ma 200k km je pa v super stanju oljna pumpa je odlicna vodna pumpa se v boljsem stanju, ojnicni lezaji so sploh zakon, bati so tko okrogli da so ze maljajcasti...
Dej mal poslus na kaksnem motorju se bo delal FI projekt za cheap pare...kot drugo za ojnice nima a imel bo zdyne tune ECU ki ga rabis za FI da bos mel lepo mapo, ker pr nas se noben ne tuna OBD0 ECUja

Uglavnem brez obnove motorja nima pogojev niti 160-180HP kaj sele naprej...

LP
MUGEN CR-X
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Ne rabis Zdyne sploh. Se da tudi drugace/ceneje/se bolj ucinkovito delat na OBD0.

Res pa je da se skoraj nihce ne poglobi v zadevo. Potem smo kjer smo.
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Ti daj samo en primer na masini D16A9/8 lahko dosezes tolk konjev kolkr trdis, ker jest ne verjamem in kaksen drug tud ne...sploh ne na nasih masinah, to so masine 1991 letnik tko da brez obnove no way...

Zdyne je pa eden najoblj znanih za turbo edit na OBD0 za ostale sploh ne vem da so zuni...in da bi bile se povrh u eazy za uporabljat
MUGEN CR-X
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Tukaj je precej primerov na SOHC motorju, ta ima serijsko manj KM kot DOHC ZC.

http://www.turbod16.com/viewtopic.php?t=4140

Poglej za "stock engine" , najvisja cifra je 300WHP, s samo debelejsim tesnilom glave.

Kot sem rekel, elektronika je najmanjsi problem. Upam, da turbo projekt o katerem tukaj tece beseda uspe in se bo videlo kdaj na dynotu koliko KM je pridelal.
sketus
Pawa user
Prispevkov: 113
Pridružen: 17 Apr 2006, 09:38

Odgovor Napisal/-a sketus »

Jaz bom pa tud ostal optimist. Sicer pa ma moj motor sedaj okol 100k kilometrov. Deli za zc rableni pa tud niso dragi ce gre kaj po zlu.
Upam da bo projekt koncan med poletnimi pocitnicami. Pol se pa bomo smejali :D .
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

no me prou zanima kako bo s tem projektom, jest sem povedu svoje mnenje, optimizen je pa na nivoju kar se tice realnih km na 91' letnik masini 100k km prevozenih, a je avto od tega 10let stal al kva...

Velik srece pri lovljenju teh HPjev...

Sem glih slucajno mel to masino in glih slucajno sem jo rihtu in vem kako je z tem masinam, SOHC masine so novejse vsaj te ki jih amerivani predelujejo...kar pa se tice dyno-tov pa verjet americanom je skor zadnja stvar, smo se tud mal naucil to med rihtanjem moje masine...

LP
MUGEN CR-X
sketus
Pawa user
Prispevkov: 113
Pridružen: 17 Apr 2006, 09:38

Odgovor Napisal/-a sketus »

v bistvu je avto letnik 96.
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

letnik 96' z masino D16A8 sej to je ista masina kot D16A9 obe sta DOHC, a je to od honde masina al od roverja-ja !? ker hondine masine so zadnje 91'

LP
MUGEN CR-X
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Honda Concerto z DOHC je zivela se dolgo do srede 90. let. Rover 200 je bil Concerto z Roverjevo znacko.
V Civica pa so zaceli vgrajevati Esi motor.
sketus
Pawa user
Prispevkov: 113
Pridružen: 17 Apr 2006, 09:38

Odgovor Napisal/-a sketus »

Ja nekak tako. Honda je imela v lasti 25%, roverja. tako da so nekateri roverji dobili hondine masine, ki so pa jih izdelovali se kasneje.
greddy
Greenstuff
Prispevkov: 47
Pridružen: 23 Jan 2005, 19:42

Odgovor Napisal/-a greddy »

Koncno, da je koshir potegnu zraven mene, z D serijo je 200HP na meji za ojnice.
kot sm reku eno je teorija, drugo praksa, jaz nebi sel nikoli cez 200HP..Z stock ojnicami, da ne omenjam, novih lezajev itd...
Turbo b16 - sold
S2 high whp project 95% done:)
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Concerto je zivel tud samo do 91' kolkikor jaz vem...DOHC serijo D je zamenjala B serija B16A1...kar se tice pa roverjev je imela samo tista serija ki izgleda kot concerto hondine masine ostalo je bullshit, ce namigujes da je kaksen drug model roverja imel hondino masino (to jebla ta masina 130HP D16A9/8)...

LP
MUGEN CR-X
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Ja na njihovo zalost sem vec ali manj seznanjen z temi turbo D serijam, sploh pa sem spremlju enga modela k je mel kar ene par masin in se je igral z boostom, uglavnem tri masine vsem je ojnice polomil k je experimentiru z max boost na tem masinah, ostalim pa bate stopil tam je bil kriv ECU (re-map- A/F)...

CYA
MUGEN CR-X
sketus
Pawa user
Prispevkov: 113
Pridružen: 17 Apr 2006, 09:38

Odgovor Napisal/-a sketus »

Coupe je imel enak motor! Se pogovarjam z enim iz UK ko ima enakega coupeja, so ga nastimali na 7psi z t25 turbino. elektroniko dobro postimali in je avto deloval zelo dobro. mislim da je reko da je imel 187ps. Spraseval sem ga pa za .bin za turboedit. Ampak ker imam jaz t3 mi to ne pomaga kaj dost.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

TypeKoshiR napisal/-a:Concerto je zivel tud samo do 91' kolkikor jaz vem...DOHC serijo D je zamenjala B serija B16A1...kar se tice pa roverjev je imela samo tista serija ki izgleda kot concerto hondine masine ostalo je bullshit, ce namigujes da je kaksen drug model roverja imel hondino masino (to jebla ta masina 130HP D16A9/8)...

LP
Pri nas lahko kupis Concerto letnik 1995. Prav tako v tujini .Poglej na mobile.de. Se v revijah se najde leta 1994 teste Honde Concerto.

Takratni Roverji 200 so imeli SOHC in DOHC D serija motorje. Saj bo bili le Honde Concerto z drugo znacko.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

TypeKoshiR napisal/-a:Ja na njihovo zalost sem vec ali manj seznanjen z temi turbo D serijam, sploh pa sem spremlju enga modela k je mel kar ene par masin in se je igral z boostom, uglavnem tri masine vsem je ojnice polomil k je experimentiru z max boost na tem masinah, ostalim pa bate stopil tam je bil kriv ECU (re-map- A/F)...

CYA
Tudi da je ojnice zlomilo je bil kriv slab tuning (klenkanje), razen ce je nabil 2 bara boosta.
Odgovori