Menjalnik ne gre v prestavo

Da bo vlekl!!!
Odgovori
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Menjalnik ne gre v prestavo

Odgovor Napisal/-a Slide »

Upam da nism zgrešil teme...čisto :oops:

Skratka...včeraj se peljem po nalivu vseh nalivov odkar mam izpit menda...toliko vode na cesti pa v Zasavju že lep čas ni bilo no...mogoče 2x...U glavnem...se peljem po nalivu cca 15km...cca 5km po 10 cm vodi :crazyeyes:
Ko pridem domov, avto ugasnem...grem spat...
Danes zjutraj pridem ven, avto vžgem, gas trd ko kamen...voda zmočila zajlo in je šla čisto na suho...ok, Slide to podmaže, si misli...koji car...pa se odpelje...

DRUGI PROBLEM:
Menjalnik se upira pri prestavljanju v drugo in tretjo prestavo, posebej v drugo, ni važno gor ali dol... :bad-words: Jebemu mast da mu je.. :bad-words:
Kaj ma to zveze z nalivom? NE VEM...zato sprašujem, a je možno da je voda kej škodila, vozil sem pa počasi po tisti vodi....

Kako to da sploh lahko pomislim, ali lahko zunanja voda škodi menjalniku, čeprav me je kr sram da tuhtam nekaj takšnega :oops: ...

ZATO:
Včeraj je šalthebl letel po kulisi ko po putru....danes, pa noče lepo v drugo in tretjo...čeprav se v 3. zatakne le tu in tam, v 2. pa recimo 1x na tri prestavljanja...moram dat v N(ler) spustit kuplungo in znova porint...pa včasih gre al pa spet ne...zopet double clutching...čeprav je u bistvu že triple c. :D ...včasih gre pa brez problema...

KAJ HUDIČA JE NAROBE....malo se mi meša, ker kljub stari gajbi, nisem vajen da se kaj velikega kvari... :bad-words:

Sicer MOČNO dvomim, da ma naliv kako zvezo s tem...ampak....nikol se ne ve...
Torej če ima ali nima, mi prosim povejte kaj bi to lahko bilo...
Občutek je pa tak, kot da....hmmmm bi nekaj oviralo, da ne bi mogu v brzino porinit...v tretjo pa, če malo bolj porineš, ko se zatakne potem skoči...a se mi ne zdi zdravo...je tako kot bi moral nek zatič premaknit, da gre...upam da nism biu preveč nerazumljiv :D

LP in REEEEES SEM POTREBEN POMOČI GLEDE MENJALNIKA ::?
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

da ti sklopka šla pogobe?!?!?

k men k je šla sklopka,k mi jo je bivša krava sfukala nisi mogu sploh šaltat!
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Ejejej....menda ne sklopka... :bad-words:
No ja, boljše kot menjalnik :D ...kaj pa konkretno...lamele? Drsi ne u glavnem...
AJA...pa delam lepo z njo...
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Uporabniški avatar
Stratus_
nadnebesnik s črtico
Prispevkov: 113
Pridružen: 17 Okt 2004, 19:16

Odgovor Napisal/-a Stratus_ »

Slide napisal/-a:...pa delam lepo z njo...
:angel:


A maš kak bad filing na kuplung tud?kej drugač ko prej?Sam po moje ni kuplungen..raj ti mal poglej olje v menjalniki..lahko , da ti je voda pršla čez semering v menjalnik to pa pol zna bit sranje..čimprej pel na pregled olja(in zamenjave).. da nea boš menjalnika skuru pübec :fadein:
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Stratus_ napisal/-a:
Slide napisal/-a:...pa delam lepo z njo...
:angel:

LEPO DELAM S SKLOPKO!!!

A maš kak bad filing na kuplung tud?kej drugač ko prej?Sam po moje ni kuplungen..raj ti mal poglej olje v menjalniki..lahko , da ti je voda pršla čez semering v menjalnik to pa pol zna bit sranje..čimprej pel na pregled olja(in zamenjave).. da nea boš menjalnika skuru pübec :fadein:
Filing je isti kot prej, res, brez pripomb, čudno mi je pa to, da se mi zatika samo v 2. in 3. prestavo :bad-words: V prvo gre normalno, ko se tko..."rolaš" pred semaforjem in prestavš v 1. recimo...počas...gre BP :|
Ne vem, ne vem...pjebi dejte no še kej stuhtat ::?
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Uporabniški avatar
Stratus_
nadnebesnik s črtico
Prispevkov: 113
Pridružen: 17 Okt 2004, 19:16

Odgovor Napisal/-a Stratus_ »

Če bi ble vilce skrivlene bi ti štekal v lihe al pa sode brzine..Ne vem no js sm še kr za olje!
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Jest bi tud reku, da je možno, da ti je voda nekako prišla v menjalnik in boš moral čim hitreje zamenjat olje v menjalniku.

To lahko probaš in ne stane veliko.

Ampak ko sem imel primer enkrat, da se mi je začel menjalnik full na trdo šaltati, je bilo krivo to, da je bila lamela že čisto pri koncu in mi je crknila v 2 dneh.

Najprej zamenjaj olje, pa boš videl, če je kaj bolje. Če ne bo, pa plahko potem raziskuješ naprej. To je moje mnenje.
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Hvala za pomoč fantje...če ma pa še kdo kako idejo, pa le na dan z njo ::wink:
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Js mam eno varjanto an - fitnes :D

Hm, lej ne vem kva je fora da ti sam v dolocene prestave ne gre - bi se reku, ce bi ti sam v lihe al pa sam v sode slo... Vglavnem js ne vrjamem da je vzrok voda v menjalniku... Mozno edin da ti zarad tega slabse maze, sam se zmer bi mogu prestavlat...

Jah nic an - mal glej po salamoncu, mal pejt na servis...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

Stratus_ napisal/-a:
Slide napisal/-a:...pa delam lepo z njo...
:angel:


A maš kak bad filing na kuplung tud?kej drugač ko prej?Sam po moje ni kuplungen..raj ti mal poglej olje v menjalniki..lahko , da ti je voda pršla čez semering v menjalnik to pa pol zna bit sranje..čimprej pel na pregled olja(in zamenjave).. da nea boš menjalnika skuru pübec :fadein:

majku sm se neki z fotrom dons pogovarju!!pa je reku da je to možn tud ja :D
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Jou fantje...prej sem domov pršu ves nasmejan...
Od mehanika, menjalnik je crkno, pa mi je dal sekvenčnega takega kot majo na GHD Clioti...
Me je koštal dokaj pocen glede na to kaj sem dobo...750k sit...























ŠALA :D sori mogu sm :oops: , ker sem res vesel :D
Menjalnik se je nehu zatikat...čudežno, ampak se je...upam da bo tko tud ostalo, ker se je verjetno kak vzvod res premaknu in se je naštelal nazaj, tko da hvala za pomoč, olje bom pa verjetno vseeno zamenjal...

Tnx, Drseči :D
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Odgovori