Ficko turbo (oglejte si tudi stroj)

Turbocharger in Supercharger... Učinkovit način povečanja moči motorja...
Odgovori
M-silver
Greenstuff
Prispevkov: 44
Pridružen: 09 Feb 2006, 22:30
Kraj: kranj
Kontakt:

Ficko turbo (oglejte si tudi stroj)

Odgovor Napisal/-a M-silver »

Oj! Sem novi clan na vasem forumu ceprav vas dosti poznam ampak imam vseno vprasanje.
Zanima me kje dobiti od uno turbo masino in primeren menjalnik za predelavo mojega malega fička, oziroma ce kdo kaj ve katere masine bi se pasale vanj? Ali pa ce kdo pozna tega tipa!
Za odgovore se ze vnaprej zahvaljujem!

http://www.avtomobilizem.com/forum/view ... ight=fi%E8
Zadnjič spremenil M-silver, dne 11 Feb 2006, 19:55, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Uno turbo motor? V fičkota? Kako točno to misliš naresti?

Drugače pa se dobijo tako da ga kupiš ali pa greš v italijo po odpadih.

Recimo takole: http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=595408
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Če se ne motm se je en turbo fičko dobr obnesu na mobikrogu in tut na dragu :D
Če se ne motm ga je mel en majstr ki ga klučejo Dr. Medo \:D/ Njega kontaktirat v njegovi delavnici svašta nardijo :D
Slika
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=628960


to kupi pa obnovi in predelaj pa si car!
Lep pozdrav :kij _VeNoM_ :fertik:
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Na slikah je videti, da ma not mašino od Abartha, ne od motorja.

razen če sem kej spregledal....
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Un na avto.netu ma abarthovo. Tist iz avtomobilizma ima od motorja.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
bOnZy
sesalc tunning kid
Prispevkov: 65
Pridružen: 05 Nov 2004, 02:32
Kraj: Breg pri Žirovnici (okolica Bleda)

Odgovor Napisal/-a bOnZy »

jap un fičko iz avtomobilizma je naredu en tip z jesenic, kokr je men znano ma notr od Hondinega motocikla 1100cc mašino z 160hp (stock) , če je pa mašina kej predelana pa ne bi vedu ;)
pUt tHe pEdAl tO tHe mEtAl iN sEkAj oViNkE!! :>
Slika Slika
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

bOnZy napisal/-a:jap un fičko iz avtomobilizma je naredu en tip z jesenic, kokr je men znano ma notr od Hondinega motocikla 1100cc mašino z 160hp (stock) , če je pa mašina kej predelana pa ne bi vedu ;)
z lastnikom sem debatiru na GHD Lučine in mi je reku, de je mašina od kawasakija cca 160KM. na dirki je vozil kot predtekmovalec, ampak mu je pri treningu slekl eno gumo, tko de na dirki ni vozil. je pa omenil, da naj bi se po dirki pri Akrapoviču delu izpuh za avotmobil. ta fičo je res strokovno narejen, delu ga je cca 2 leti in večino dela je sam z sinom naredu.
Dizel za ogrevanje,
Plin za kuhanje,
Bencin za avtomobile :-)
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

huda cena za hudo legendo, odvisno od kupca zna tale abarth dobit kr na ceni če se ga loti kdo v garaži. Jst bi se ga sam je prodajna cena rahlo prevelika za "projekt" restavriranja in potem garaža nekaj let.
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Odgovor Napisal/-a re-volt »

mloncar napisal/-a:
bOnZy napisal/-a:jap un fičko iz avtomobilizma je naredu en tip z jesenic, kokr je men znano ma notr od Hondinega motocikla 1100cc mašino z 160hp (stock) , če je pa mašina kej predelana pa ne bi vedu ;)
z lastnikom sem debatiru na GHD Lučine in mi je reku, de je mašina od kawasakija cca 160KM. na dirki je vozil kot predtekmovalec, ampak mu je pri treningu slekl eno gumo, tko de na dirki ni vozil. je pa omenil, da naj bi se po dirki pri Akrapoviču delu izpuh za avotmobil. ta fičo je res strokovno narejen, delu ga je cca 2 leti in večino dela je sam z sinom naredu.
delou ga je kr še mau dl, pa ne z sinom ampk z kolegom k mu bi biu res lahka sin. če bo kdo kkšn četrtk upadu do ?esenajsa se gre lahk do parplaca od intereurope pa si lahk ogledamo trening. za več slik fičota napište mail pa vm bom poslou. aja, glede tega posta. gume so yokohama custom made spredaj 200 zadaj 250 (o širini govorim), so popolnoma slick vendar mu je zard premalo tlaka... ok nam komplicirou gume so ble premau napumpane pa mu jo je u prumu ovinku dol fuknlo. jebiga. fičota se je delal krepko več k 2 leti, mašina je natančno od kawasakija ZZR 1100 cca 160KM. končna je pa tut okol 160. glede akrapovičevga avspuha - ponoč se lepo ogenj vid :)
Uporabniški avatar
DrMr
Diplomant Pižotarstva
Prispevkov: 394
Pridružen: 03 Apr 2005, 09:28

Odgovor Napisal/-a DrMr »

re-volt napisal/-a:
mloncar napisal/-a:
bOnZy napisal/-a:jap un fičko iz avtomobilizma je naredu en tip z jesenic, kokr je men znano ma notr od Hondinega motocikla 1100cc mašino z 160hp (stock) , če je pa mašina kej predelana pa ne bi vedu ;)
z lastnikom sem debatiru na GHD Lučine in mi je reku, de je mašina od kawasakija cca 160KM. na dirki je vozil kot predtekmovalec, ampak mu je pri treningu slekl eno gumo, tko de na dirki ni vozil. je pa omenil, da naj bi se po dirki pri Akrapoviču delu izpuh za avotmobil. ta fičo je res strokovno narejen, delu ga je cca 2 leti in večino dela je sam z sinom naredu.
delou ga je kr še mau dl, pa ne z sinom ampk z kolegom k mu bi biu res lahka sin. če bo kdo kkšn četrtk upadu do ?esenajsa se gre lahk do parplaca od intereurope pa si lahk ogledamo trening. za več slik fičota napište mail pa vm bom poslou. aja, glede tega posta. gume so yokohama custom made spredaj 200 zadaj 250 (o širini govorim), so popolnoma slick vendar mu je zard premalo tlaka... ok nam komplicirou gume so ble premau napumpane pa mu jo je u prumu ovinku dol fuknlo. jebiga. fičota se je delal krepko več k 2 leti, mašina je natančno od kawasakija ZZR 1100 cca 160KM. končna je pa tut okol 160. glede akrapovičevga avspuha - ponoč se lepo ogenj vid :)
... sem se kar trudil z branjem...pa kaj je vam enim res težko lepo pisat, ali ne znate, za mene niste neki IRC asi...
re-volt
Mal več k dim
Prispevkov: 99
Pridružen: 08 Maj 2005, 20:58

Odgovor Napisal/-a re-volt »

se oproščam. nihče ni popoln.
icebreakr
Poklicni Administrator
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 Dec 2004, 10:10

Odgovor Napisal/-a icebreakr »

Projekt fičkota z Jesenic bom predstavil v kratkem, namreč pripravljam spletno stran... more soon.
IceBreakR
M-silver
Greenstuff
Prispevkov: 44
Pridružen: 09 Feb 2006, 22:30
Kraj: kranj
Kontakt:

ficko

Odgovor Napisal/-a M-silver »

Ko sem brskal po netu sem nasel tole!
Oglejte si modrega fickota

http://www.fiat600club.com.ar/download.htm
M-silver
Greenstuff
Prispevkov: 44
Pridružen: 09 Feb 2006, 22:30
Kraj: kranj
Kontakt:

ficko

Odgovor Napisal/-a M-silver »

pa se ta zanimiva stran kaj se da narest iz te legende

http://www.fiat600club.com.ar/
Odgovori