Karboning

Vsa navlaka ki se pase izvenserijsko na vašem konjičku! Od neonk preko spojlerjev do športne radijske antene...
Odgovori
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Karboning

Odgovor Napisal/-a croma_man »

torej, gledu en dokumentarc na nemški tv in zasledil sledeče.

ena firma se ukvarja z oblačenjem vseh plastik v karbon, cena po komadu 19 eur (pac za normalno velike komade).

zadevo pripravijo, torej pošmirglajo, šprickit in polakirajo kot normalno plastiko.

za tem sledi karbon folija ki je hudo tanka (neki mikro mm al neki takega, uglavnem za predstavo 50x velik metrov pa res zelo krhko. Ma pa ta folija dvojno vlogo, ena stran je vodotopna, druga pa "nitro"topna.

na plastiko dajo to folijo in zadevo potopijo v vodo za nekaj minut, vzamejo ven, posušijo in dajo čez lak na nitro bazi. Ta se posuši in voila, najbolj zajebane oblike so v perfektnem karbon looku oblečene in polakirano da se ne kruši...tud ročke za šipe premikat in gumbe so v karbon oblačli, končni izdelek pa neprepoznaven ali je original karbon ali "lakirano".

zdej pa k vprašanju.

kje d fak nej jst to folijo dobim? ker mam dost prakse iz ličarske delavnice pa bi se s tem ukvarjal za "določene ljudi in določeno vsoto" pač za tiste ki bi to poleg mene radi imeli.

so pa rihtal enga golfa IV, program N24 na digitalni satelitski (kao poročila + dokumentarci program).

kdorkol s kakršnokol informacijo dobrodošel.
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Hm najbrš čist obična karbon look folija katero lahko recimo dobiš v A3M, oz ti vsak zrihta k temni šipe... Ker ma kr velik proizvajalcev k delajo te folije za šipe tut razne alu, karbon folije itd....

Recimo foliatec ma dost te robe: http://v2-en.foliatec.de/shu_cms/index.php?kid=17
Slika
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Slika

http://www.exhaust-coating.de/wassertransfer.html

http://www.exhaust-coating.de/img/wtt-g ... index.html

Folije sem pisal Lesniku pa pravi da barva ne izpade prav dobro in vleče na rjavo k je na soncu, vzorec mi tud ni vsec.

tale wassertransfer pa full obeta sam pride 100€ zadevscina in se preverjam ce se obnese 100% v osnovnih "rokah".
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

http://cgi.ebay.de/Carbonfolie-Wassertr ... dZViewItem

Evo...toj pa kit iz ebaya.

Fora je da so te folije dost razlicne..in un afirma zgoraj ma res prfektne folije oz. njihov izgled (vec razlicnih stuktur imitacij karbona).

Ce se javis da sprobas ti lohk tale kit zrihtam al pa se kaj vec. Mene zanimajo notranji deli ker bi moral spredjo konzolo nujno prestrihat in sem zdaj med tem karbonom in alkantaro.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

zakon, ebay rulz. :D:D

bom mal še kolege pobaral pa bomo pomoje en paket naročil iz ebaya, je pa to točno ista zadeva kot sem jo vidu na tv. Sam je problem trenutno k mam bolj k ne poletno delavnico in je trenutno neaktivna, tak da takoj k bo toplejš bomo probal en karboning nardit.

Je pa razmeroma mal tele folije zravn :S morm prodajalcu pisat če lahk kej več pošle :D
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Sej folija je cheap se mi zdi...

Jaz pa pisem okoli da bi dobil vecje kolicine pa cimbolj profi folije.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

po TV sm vidu tisto folijo res hudo tanko - more bit pa vodo/nitro topna da zagrabi na plastiko po tistem postopku. Zdej tist sm pogledu ka vse zravn prodajajo, tistga ubistvu ne rabim za izdelavo ki je popolnoma enaka barvanju plastik in lakiranju. Sam folija more bit prava.

tak da če boš najdu folijo sporoč kulk gramska je tak da znam primerjat :-s

trik je pa v tem da je folija tanka in ko se zmoči se lepo prileže plastiki, jo sam potapkaš oz. potisneš vodo ven in lak čez njo. Morejo bit pa predtem plastike pripravljene (torej gladke in lakirane).
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Postopek poznam...iscem varianto ze par mesecev, ampak sem sele v zadnjem casu iz enega foruma prebral da bi to lahko delal skor vsak.

Se cakam na odgovor...treba je najdet sam veleprodajo te folije pa se kup par m2.

Drugace pa zadeva ni tako poceni kot na ebayu (samo folija je) za en del spedenat bi pa morla racunat krneki kesa ene 3-4x faktor štrihanja.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

ok očitno dva vema za kaj se gre pa bi blo fajn da stvari pridema do konca.

jst vidim problem samo v foliji da bi jo dobil čim ceneje.

priprava plastike, grobo šmirglanja, en premaz poliestra, fino šmirglanje, šprickit...to te pride npr. pri 10 plastikah materiala 2-3 jurje.

Lakirat dajam profi v pečko ker mi res štriha za nenormalno ceno in zelo dobro (do konca pripravi če ni, poštriha npr. zadnji moj odbijač in prage za 12.000 sit z njegovim materialom).

ko bi plastike dobu nazaj bi jih mogu pač pri njemu v vodi pripravit in še enkrat polakirat kar pa mislim da skupni znesek materiala in štrihanja oz. lakiranja nebi presegu za 10 plastik 10 jurjev.
Uporabniški avatar
dejan84
Dohtar
Prispevkov: 292
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:38

Odgovor Napisal/-a dejan84 »

To je blo tud en cajt nazaj že na Tuning TV na dsf-u, sam so takrat govoril neke velke vsote dnarja :D No, sej jst bi tud fajn računu :D hehe
Slika
Odgovori