Angl eyes H1 ----> Xenon?

Vsa navlaka ki se pase izvenserijsko na vašem konjičku! Od neonk preko spojlerjev do športne radijske antene...
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Angl eyes H1 ----> Xenon?

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Ne bi rad smetil teme od Urosa tko da bom tuki prasu par zadev.

Slika

Tole so moje lucke katere bi rad predelal na xenon, ker je H1 qrac. ](*,)

Predviden postopek:

1. Spremljam Ebay in kupim en komplet xenon luči, katere imajo pribljizno tako lečo kot jo imam jaz pri svojih. Zraven morajo bit vsi štarterji ane.

2. Podrem luči vržem vn original lečo in nosilec za H1 luč (sem ze gledal bi blo cist enostavno) in ga nadomestim z xenon kompletom.

3. Zadevo se pol naštela, usmeri in priklopi štrom...

Zdaj pa...kaj se lahko zatakne pri tem postopku oz. na kaj bit pozorn ipd.

Hvala za pripombe sploh od Uroša. O:)
Slika Tuning makes the heart grow fonder
alesi
Damzapir :)
Prispevkov: 174
Pridružen: 11 Okt 2004, 08:14
Kraj: Radolca

Odgovor Napisal/-a alesi »

Mislim da se ti zdej boljs splača kupit xenon komplet k ga dobis ze za 45-50k s trensformatorji in zarnicami in komplet napeljava.
Slika
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Pomoje dalec od kvalitete k bi jo dobil z original lucjo...

Gledam se od mercedesa sam razbite luci moram dobit oz. polomljene pa lečo morjo met.

Bom spremljal ebay en cas oz. pisal kakemu onlajn shopu.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
alesi
Damzapir :)
Prispevkov: 174
Pridružen: 11 Okt 2004, 08:14
Kraj: Radolca

Odgovor Napisal/-a alesi »

Ta xenon komplet montiras na original luč

Pri nas jih ma v Lescah v Car HIFI tel:041400331
pa verjemi da da ne bos rabil dolgih luči ker tako dobro sveti.
Ima komplete za H1,H3,H4,H7
Pa dveje vrste svetlobe prva je ta navadna ,druga pa una bolj plava ki jo ima X5.
Stvar ma tud vpogled na avtu tako da se lahko prepricas.
Slika
G-4S
?eki ?an VTI
Prispevkov: 265
Pridružen: 07 Nov 2004, 21:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a G-4S »

To kar Alesi govori so t.i. HID xenon conversion kiti. Tudi mene zmeraj bolj mika, kajti tudi če nimaš leče, se neverjetno dobro obnesejo. Je pa plug&play varianta, kar je še en + . Mene edino zanesljivost teh transformatorjev skrbi. Alesi veš kaj več?

Svetilnost je pa od 4500K(bela) - 12000K(zelo modra). Če bi jaz kupoval, bi vzel 6000K, ker je najbolj "realna" xenon svetloba.

Aja, Malecky. poglej če sploh lahko daš xenonke notr, ker nekatere aftermarket luči majo prov opozorilo "no xenon or HID" :-s
alesi
Damzapir :)
Prispevkov: 174
Pridružen: 11 Okt 2004, 08:14
Kraj: Radolca

Odgovor Napisal/-a alesi »

No kle zaenkrat se noben transformator ni crknil,ceprav dobe se tud niso velike,prve so ble zmontirane za novo leto.Menda naj bi bli kr zanesljivi ,pa itq mas eno leto garancije.Pa pri teh kitih imas za vsako luc svoj transformator ki je "menda"vodoodporen nisem se probal,sem pa lansko leto videval kite ki so imeli skupen trafo.Če ne drugega je vsaj zaradi hlajenja boljse.
Pa za nase navadne parabole se menda 6000k najbolj obnese,ker ni skorajda nic razlike med 6000 in 10000 kar smo zaenkrat probali,samo da 10000 bolj plavo sveti (X5 varianta).
Slika
G-4S
?eki ?an VTI
Prispevkov: 265
Pridružen: 07 Nov 2004, 21:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a G-4S »

Cena za H4 je 45k SIT? Gotovinski popust? :D
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

G-4S: Jaz bi zamenjal komplet lečo... Poglej sliko tam k je leča tisto lohk komplet vn vzamem pol pa sam xenon lečo not vpašem pa je zadeva rešena...

Je zelo velika luč in bi blo dost placa za čarat. Zdaj spremljam Ebay. HID kit me nikakor ne zanima dokler ne vidim v živo, nekako me pa tudi skrbi "kvaliteta" te aftermarket leče.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
CRX_delsol
Mal več k dim
Prispevkov: 88
Pridružen: 20 Jun 2005, 00:21
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a CRX_delsol »

Malecky, ti kar ostani pri tvji ideji. V bistvu se nima kje zataknt, če je tko kot pravš da je projektor že serijski.

Probi dobit od bmw 3-ke ali pa od mercedesa e razred to je W211. Od mercedesa so bolj pogosti in jih boš lažje našel Projektorji in vsa elektronika je od helle. Od W211 maš 2 variante, z 4im škatelcam in z 2m škatelcam. Razlika je samo to, da so štarter in elektronka združil v eno. Jaz sem ga vzel od W211-ke in sem dal 45k SIT.
Slika
92' delSol VTi
No man, you can't ride with me because I took the seatbelts out so it would go faster...
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Sem gledal ravno od W211. Je eno luc prodajal tudi tip na ebayu...

Cakam da bi prsla ksna luc k je se bolj razsuta kot samo nosilci, tist se mora pa za cca 100-150€ prodat obe kar je pa cheap. :love1
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
CRX_delsol
Mal več k dim
Prispevkov: 88
Pridružen: 20 Jun 2005, 00:21
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a CRX_delsol »

Jaz sem kupil, kar tak "set" je model že vse razstavu... in pol ful cnej pride.
Slika
92' delSol VTi
No man, you can't ride with me because I took the seatbelts out so it would go faster...
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

če potrebuje kdo te kit-e,ki se jih da namesto navadne žarnice,je tle cifra od tipa,ki uvaža te stvari v slo...
031 333 101
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

http://cgi.ebay.de/Bi-Xenon-Linsen-Hell ... dZViewItem

Tole se bi splacalo vzet? Starterje od helle bi se rabu, slucajno kdo ve ce so vsi isti al je miljon razlicnih starterjev. :-s
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Sem šele zdajle opazil tale topic. Moje mnenje je, da kupi komplet vse od enega avta.. tako kot si rekel, če boš našel luči, kjer bi bilo še kaj več polomljeno kot samo nosilci, pa da je bixenon komplet nedotaknjen. Proizvajalci, ki dajejo te stvari serijsko na avtomobile, posrkbijo, da zate dela tako kot se zagre. Imaš pa različne velikosti projektorjev... Mercedez (največji), BMW (malo manjši), Renault, Audi (še manjši, če ne najmanjši)... pomeri svojo lečo in poskusi najti informacijo od katere znamke se približno ujema, nato pa ebay search "<znamka avta> bixenon"...

LP
Uroš
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Ne rabim nujno bixenon, ker original dolge H1 super svetijo.

Zdajle gledam od BMW E60/E61 drugace bom pa se en cas spremljal. Moram najprej homologirat angel eyes. \:D/
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Uros: Mi lahko prosim izmeris oz. saj verjetno ves kolk ma tvoja leca premera in od katerega modela je.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
urosbe
Most Wanted
Prispevkov: 587
Pridružen: 16 Maj 2005, 23:49
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a urosbe »

Moja leča, če gledam zunanji del tistega ohišja s štirimi nogami, ki lečo držijo ima točno 8 cm - to je v bistvu tudi dimenzija, ki jo ti potrebuješ. So pa od BMW E46.
Uporabniški avatar
CRX_delsol
Mal več k dim
Prispevkov: 88
Pridružen: 20 Jun 2005, 00:21
Kraj: Kamnik

Odgovor Napisal/-a CRX_delsol »

Moja leča ima isto zunanji fi, une zadeve, ki jo je uroš omenil, 80mm. Notranij se pravi premer prov od leče je pa 70 mm.
Slika
92' delSol VTi
No man, you can't ride with me because I took the seatbelts out so it would go faster...
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Ja neki podobnega ma moj jajcek sam mislim da je leča še manjša. :-s

Kupil bom pa zgleda od W211. \:D/
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Koncno kupil BiXenon je od Mercedesa (Hella komplet) skoraj novo sem pa dal mal vec kt sm hotu.. 8-[

Luči so me pršče 100€, končan izdelek z Mercedes Bixenon pa bo mal pod 300€. 8-[

Jao pa avti. ](*,)

PS. Se vedno prodajam Biolight H7 zarnice ce kdo rab. \:D/
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Odgovori