Turbina,kompresor.....

Turbocharger in Supercharger... Učinkovit način povečanja moči motorja...
Odgovori
smash
Greenstuff
Prispevkov: 26
Pridružen: 27 Jul 2006, 16:48

Turbina,kompresor.....

Odgovor Napisal/-a smash »

Živ,zanima me kako se izračuna koliko konjev bo imel motor po namestitvi turbine ali kompresorja.Recimo da je motor v osnovi 2.0 8v 120hp koliko bo imel pri 0.5 ali 1 bar-u recimo z Ic-jem?
Koliko barov lahko nafilaš v motor,če ima kompresijo 8.0:1?
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

odvisno je to od kar nekej dejavnikov in sicer najbolj od tega,kolk velika bo turbina in kolk vredna elektronika :-k
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

Z t2 okol 150KM, sam navor v nizkih obratih bo zrastu za ene 50NM, z t3 pa vec konjev pa majn navora v nizkih, sam to so dokaj na blef cifre, drgac pa itak vela kar je ferarist reku.
smash
Greenstuff
Prispevkov: 26
Pridružen: 27 Jul 2006, 16:48

Odgovor Napisal/-a smash »

Ja to vem,da je veliko drugih dejavnikov,ampak približno na oko me zanima.
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

hja...glede na to,da je kompresija dokaj oz. zelo nizka,bi se dalo kr dosti boosta nafilat zarad tega,ampak moreš vedet,da je treba potem menjat ojnice,bate,močnejše ležaje itd...ni vse kr turbo fliknit gor...po moje bi lahko s primerno turbino in stock motorjem fural tam do ene 160 HP MAX-na ene 0,6bar...kaj porečete ostali?
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Re: Turbina,kompresor.....

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

smash napisal/-a:Živ,zanima me kako se izračuna koliko konjev bo imel motor po namestitvi turbine ali kompresorja.Recimo da je motor v osnovi 2.0 8v 120hp koliko bo imel pri 0.5 ali 1 bar-u recimo z Ic-jem?
Koliko barov lahko nafilaš v motor,če ima kompresijo 8.0:1?
Najbolj verjetno je, da ti bati in ojnice ne bodo zdrzale vec kot 0,4 - 0,5 bara brez menjave, saj imajo N/A motorji ponavadi presvoh komponente za turbo svet. Poleg tega, bos moral spremeniti tlacno regulacijo bencina, vecje injektorje, drugo krmilno elektroniko (verjetno), komplet drug izpusni sistem in se polno ostalih malenkosti... Brez menjave "drobovja" bi ti motor morda "varno" zdrzal povecanje moci/navora med 20% in 30%.

Ce ti to ni zares nek hobi projekt in bi rad samo povecal moc motorja - menjaj motor.

/jan
sketus
Pawa user
Prispevkov: 113
Pridružen: 17 Apr 2006, 09:38

Odgovor Napisal/-a sketus »

Da nem nove teme odpiral. A ve slučajno kdo kje bi dobil ohišje za turbino T3 brez notranjega wastegeta (rabljeno)... Pa kolk to stane.
Odgovori