Kdaj se zacnejo akcije in znizanja za zimske gume?

Tukej bomo obdelal teme v zvezi s testi gum, kaj natakniti na kakšne feltne in kdo nam bo nataknil...
Odgovori
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Kdaj se zacnejo akcije in znizanja za zimske gume?

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Letos bo treba gajbo obuti tudi v zimske gume... a kdo ve, kdaj se zacnejo popusti? Ze tako imam majhno izbiro za mojo dimenzijo (225/45 R17), pod 40 jurjev pa sploh nimam nobene pametne moznosti, razen korejcev in ostale plastike...

Any thoughts?

Malo me vlece na GY Eagle UG GW3, a je kdo to ze sprobal?
http://www.mimovrste.com/katalog/produc ... 2640058631

/jan
golf_c
Edini plešasti avto v klubu
Prispevkov: 208
Pridružen: 11 Okt 2004, 13:20
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a golf_c »

http://ssl.delti.com/pnevmatikitakoj/start.html

evo...maš dost izbire pa cena od 20k pa na gor
tista konkretno k si gor napisu je tm okol 37k, če se ne motm (pr 4 gumah je pa to 12 jurju )
Slika
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Jst imam idejo - avto pusti v garaži in si za zimo kupi R5 z zimskimi gumami za 20k sit, pa še 90k je registracija in boš prišel 50k cenej skoz kot da bi tanajcenej gume za 40k po komadu kupu.
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

nebivedu napisal/-a:Jst imam idejo - avto pusti v garaži in si za zimo kupi R5 z zimskimi gumami za 20k sit, pa še 90k je registracija in boš prišel 50k cenej skoz kot da bi tanajcenej gume za 40k po komadu kupu.
Hehe, pa kaj, ko komaj cakam, da grem quattro sprobat v kaksen zasnezen klanc...

/jan
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

golf_c napisal/-a:http://ssl.delti.com/pnevmatikitakoj/start.html

evo...maš dost izbire pa cena od 20k pa na gor
tista konkretno k si gor napisu je tm okol 37k, če se ne motm (pr 4 gumah je pa to 12 jurju )
Ja, tudi tukaj sem ze gledal...

Zanimivo, zgleda da bo GY dal eno novo zimsko gumo ven: Ultra Grip Performance
http://ssl.delti.com/cgi-bin/reifenbest ... 14&dsco=44

...sam nikjer se nic bolj podrobno ne pise o tej zadevi, niti na GY uradni strani.

/jan
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

2.7TT napisal/-a:
nebivedu napisal/-a:Jst imam idejo - avto pusti v garaži in si za zimo kupi R5 z zimskimi gumami za 20k sit, pa še 90k je registracija in boš prišel 50k cenej skoz kot da bi tanajcenej gume za 40k po komadu kupu.
Hehe, pa kaj, ko komaj cakam, da grem quattro sprobat v kaksen zasnezen klanc...

/jan
Pol pa kej tazga na avto, najdražje so 104 evre po komadu, samo imajo največ 16 col na žalost. Jst jih imam pa zdej 195R15 na avtu pa trgajo po terenu. Bomo vidl kak bo šlo tole v celem snegu.
Slika
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Se vedno ne vem, kdaj se zacnejo akcije....

Ima kdo izkusnje z gumami Falken?

/jan
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Akcije so se že začele.
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

falken sem mel samo letne 512. Zimskimi nimam izkušenj.
:)
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

nebivedu napisal/-a:...Jst jih imam pa zdej 195R15 na avtu pa trgajo po terenu...
Slika
če tole trga po terenu,pol pa...nevem,kaj morejo delat malatesta kaiman(aka ferraristove bivše,kopija simex-a) :-k
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Ferarist, enkrat nisi bil na dirki da bi pokazal, kaj tvoj stroj zmore, jst sm pa do zdej vozil vse tekme z BFG all terrain in verjemi da je orenk razlika med all terrain in pumo. S temi grem z zadnjim pogonom tja koder prej z 4WD nisem mogel z allterainkami. Za pozimi bomo pa še vidl, kaj bo na avtu. Najbrž kr BGF winterlsalom 215/75/15.
Bi si pa tut jst simexe nabavil, sam ne dam za eno gumo tok kot je moj avto vreden. Simexi so 400 eurov komad. Poleg tega se moram še vsak dan kolikor toliko vozit po cesti in te gume so vsaj 20% za na cesto(80% za na teren), medtem ko so simexi 100% za teren.
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

WTF???taka razlika da je med BFG A/T in cobro? :-k
drugač je pa malatesta cobra mislim,da nalita guma,al se motim?vem pa,da kaimanu oz. naliti simexici nit do gležnjev ne seže-vem,ker sem imel obe na svojmu samuraju...drugač pa če bi imel avto tko kukr ti-ene orig. diške in čisto navadne gume za po cesti,za čez vikend pa ene taprave gume :D:
btw-ko že govoriva o dirkah-s suzukijem(primožem) sva šla v renčah 2005 takoj po dirki po komplet vseh progah od HARDA,kjer nevem,če je kdo uspel prit čez brez vitla...spustila sva samo ene 10 m močvirja,k sva bla gvišna,da bi ostala notr,tko da-ne se bat-sm se pokazal... :D
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Ferrarist napisal/-a:WTF???taka razlika da je med BFG A/T in cobro? :-k
drugač je pa malatesta cobra mislim,da nalita guma,al se motim?vem pa,da kaimanu oz. naliti simexici nit do gležnjev ne seže-vem,ker sem imel obe na svojmu samuraju...drugač pa če bi imel avto tko kukr ti-ene orig. diške in čisto navadne gume za po cesti,za čez vikend pa ene taprave gume :D:
btw-ko že govoriva o dirkah-s suzukijem(primožem) sva šla v renčah 2005 takoj po dirki po komplet vseh progah od HARDA,kjer nevem,če je kdo uspel prit čez brez vitla...spustila sva samo ene 10 m močvirja,k sva bla gvišna,da bi ostala notr,tko da-ne se bat-sm se pokazal... :D
Ja po blatu je razlika ogromna, tam ko rineš po blatu se tisti mali profili od all terraink tok zapacajo, da imaš samo še gladko gumo, na pumi pa se kr dobr puca, pa ob strani imaš mal profila, da lahko zavijaš, kar je pa na blatu z ollterrainkami kr problem.
Evo kako se zafila allterrainka (tekma na pohorju - par dni dežja prej in še cel dan dež, blata vizobilju);
Slika
Slika

A s tvojim avtom, al s primoževim(misliš na bončino, ane?)?

Hmm, od kje si ti malatesto povlekel, jst imam marix puma ne malatesta cobra na avtu!

Glede vožnje po hard progah, sm tut jst na boltezovi dirki v naklem z all terainkami vozil po progi za hard, pa par hardistov sploh brez vitla ni moglo v tist klanc prit. Še posnetki so, ko sem rinu v tist hrib. Samo vem pa da če bi se slučajno ustavu na sred hriba, da bi bila res huda varianta odpeljat nazaj v dolino rikverc.
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

mislim primoža arčona(kopilot v modrem samuraju s cross gumami),drugač pa marix puma,malatesta cobra-je vse en in isti drek :D
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Ferrarist napisal/-a:mislim primoža arčona(kopilot v modrem samuraju s cross gumami),drugač pa marix puma,malatesta cobra-je vse en in isti drek :D
Ni en in isti drek - eno delajo čehi, ki to obvladajo delat, drugo pa delajo italjani.
Odgovori