Meritve profila

Tukej bomo obdelal teme v zvezi s testi gum, kaj natakniti na kakšne feltne in kdo nam bo nataknil...
Odgovori
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Meritve profila

Odgovor Napisal/-a Pugi »

No da še kle odpremo eno takole temo, po drugih forumih se mi ne da ukvarjat z mularijo.

Če te ustav polcaj, kje ti meri profil? Moje mnenje je, da bi ga mogu mert tam kjer so notr tud uni merilci (1.6mm) profila, ki ti povejo kdaj je guma pri koncu.

Nekateri nabijajo da ti polcaj meri čist na robu, kar se men zdi totalno neumno, ker recimo moja guma je že kot nova mela na robu samo 4mm (dvignjen profil). Po tej logiki maš 3 mesce po nakupu gume že ilegalko.

Js vsekakor bi se prtožu na meritev če bi mel tako situacijo. Navsezadnje zakva pol so sploh tisti indikatorji notr na sred.




Na tej sliki: tisti tamali utorčki ob robu gume so precej plitvejši kot osrednji profil.
Slika
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
monster_d
Pošastko
Prispevkov: 349
Pridružen: 24 Okt 2004, 22:53

Odgovor Napisal/-a monster_d »

tudi mene tole zanima, smo se zadnic skoro skregali glede tega :D
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

Logično bi bilo da meri tam kjer so indikatorji se pravi v glavnih žlebovih. Pomojem pa je od policaja odvisno če te hoče zajebat ali ne. Itak pa imajo oni svoja merila kaj ustreza zakonu in kaj ne ](*,)
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
PozerQ
Pawa user
Prispevkov: 128
Pridružen: 24 Apr 2005, 18:16
Kraj: Borovnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PozerQ »

Enkrat sem opazoval ko polcaji čez cesto na šihtu ustavlal. In so ustavl enga z eno staro meco, pa je mogu volan namotat na eno stran in pol mu je polcaj s kredo porisu profil(celoten)

tko da sm sklepu da je gledu če je že pršlo do indikatorjev

pol so mu pobral tablce :D
"An Audi without Quattro is like non-alcoholic beer"

Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

corsa_A napisal/-a:Logično bi bilo da meri tam kjer so indikatorji se pravi v glavnih žlebovih. Pomojem pa je od policaja odvisno če te hoče zajebat ali ne. Itak pa imajo oni svoja merila kaj ustreza zakonu in kaj ne ](*,)
Ja js če bi bil polcaj bi gledal na to da kej narobe ne nardim, ker če mi tablce pobere pa mi zajebe kšn biznis zarad tega ga lah model če se nanga spravš kr mal najebe.

Razmišlal sm zato, ker zakaj bi potem tiste indikatorje delal. Indikatorji so na sredini profila. Stranski profil ma že pri novi gumi cca 3-4mm.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Profil se meri po sredini gume oz v njeni bližini in ne na robu.
CLIO 172 SPORT
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

No sj to je edin logičn.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Tudi če greš k vulkanizerju in rečeš, da pomeri profil, ti ga bo meril na sredini pnevmatike.

sicer pa obstaja predpis, v katerem piše kje se meri dovoljen predpis. Sam se mi ne da iskati :D
CLIO 172 SPORT
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Kaj pa če je notranji rob malce bolj pobran?

Jaz sem skuril 4 gume 205/40/17 z dizlom in cca. 15kkm. ](*,) Oz. še manj!

2 gumi sta recmo že neustrezne, 1 ma še kr velik profila nad indikatorjem 1 pa tam med ostalimi.

Zgleda da ene ovinke bl agresivn vozm. :D
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Odgovori