Problemi - aka kje je "luft"... :(

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Odgovori
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Problemi - aka kje je "luft"... :(

Odgovor Napisal/-a Rider »

Torej gre se okrog mojega avtomobila - mogon zadaj, sredinski motor!

Med vožnjo ko pohodim gas, zategne zadnji konec avta v levo, ko gas spustim ga zamakne v desno! Avto sem mel par dni nazaj na dvigalu, na hitro pregledal lufte pa nisem nič našel. Edini luft je v levem kolesnem ležaju, kateri je itak že celo leto prisoten pa avta prej ni zategovalo in pa homokinetični zglob na levi mi "škljoca", sam to itak naj nebi bil problem...

Kaj nej še pogledam, nč več mi ni jasno - a je možno da je diff? mo sem ga na dvigalu dal v prestavo in speljal se mi zdi da je levo kolo hitreje vrtelo kot desno - diff pa nič ne škrta ali pa da bi se zatikal ali kej podobnega - je pa open diff.

aja pa še to, včasih se mi zdi da mi avto čez kakšen čuden kucelj nekako zapleše tko da nevem če je te možno povezani z diffom :-k

Nč več mi ni jasn 8-[ :-k

Dejte mi še kakšen predlog kaj bi lahko blo, kaj nej še pogledam k men se bo kr odtrgal ](*,)
Project on hold...
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

avto je raven?
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Amortizerji ;)


Diff ne more bit, ker če bi šlo tam not kaj postrani, bi samo še polomilo. Tam not gre za desetinke ;)

Če pa niso amortizerji, pa še enkrat še malo bolj poglej lufte, ziher boš najdu kje kaj. Jest sem enkrat pri Capriju zgubu vse živce, k s pajsarjem nisem najdu nič, pa je še kar rukalo. Pol sem pa pa peljal na tehnični, da je un tam orenk pregledal, pa mu tud ni blo nič jasno. Pol sem pa doma še enkrat šu vse lepo počas pa temeljito in sem najdu luft v puši na roki, kjer pride vpeta v šasijo, zrihtal in sem mel mir.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
R5Gtt
Pawa user
Prispevkov: 109
Pridružen: 29 Nov 2004, 11:57
Kraj: V penziji

Odgovor Napisal/-a R5Gtt »

Seleni na zadnjih rokah! Isti problem pri bratovi 318is bmwju ga je pri pospeševanju zategoval, pol po menjavi pa nč več.
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Avto je raven, pa pozabu sem napisat da so vsi seleni po avtu "novi" oziroma menjani 1 leto nazaj, originalne so nadomestili energysuspention poliuretanski + nekaj sem že pregledoval lufte pa nisem nič našel...

Bandit a maš slučajno idejo kje ti pregledajo amortizerje?
Project on hold...
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Span, AMZS v LJ in se kje.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Gantar kranj tud.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
RedBull
Pozor, Moderator na a.com!
Prispevkov: 165
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:02
Kraj: okolica kranja

Odgovor Napisal/-a RedBull »

Lahko je,da imajo notranji zglobi akse oz. polgredi luft. Ti avto dvigni,daj v prestavo in kolo malenkostno vrti naprej ter nazaj in opazuj če se cela aksa premika ali se pri zglobu ustavi. Ne znam ti na bolj primeren način napisat,upam da si zakapiru.
~mladi kakor mi...živimo za noči...~
Uporabniški avatar
DrMr
Diplomant Pižotarstva
Prispevkov: 394
Pridružen: 03 Apr 2005, 09:28

Odgovor Napisal/-a DrMr »

... pa imaš gume enako napumpane, da nimajo pretegnjenega profila :D ... najbolje ga je dati na hidravlične plošče, kjer vozilo s svojo težo leži na kolesih in pri premikanju plošč levo/desno/naprej/nazaj takoj vidiš, kje je zračnost...
Slika
... kdor ne dirka, naj se vozi...
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

DrMr napisal/-a:... pa imaš gume enako napumpane, da nimajo pretegnjenega profila :D ... najbolje ga je dati na hidravlične plošče, kjer vozilo s svojo težo leži na kolesih in pri premikanju plošč levo/desno/naprej/nazaj takoj vidiš, kje je zračnost...

E to rabim :D, moram enkrat do enega tehničnega skočit - al pa če majo to kje drugje še...


Redbull, vem kaj misliš, sem to prvo preveril pa je luft v levem zunanjem, sam ga še ni tok da bi rekel da je joj - vsaj zdi se mi - na notranjih je pa vse ql...
Project on hold...
Uporabniški avatar
JohnyR
Supraman
Prispevkov: 164
Pridružen: 13 Dec 2004, 12:16
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a JohnyR »

Rider napisal/-a: sem to prvo preveril pa je luft v levem zunanjem, sam ga še ni tok da bi rekel da je joj - vsaj zdi se mi - na notranjih je pa vse ql...

Nevem ka se čudiš da ti avto jebe, če ga pa nočeš zrihtat. ](*,)


Če je luft, se to odpravi, ne pa razlagat da je še v mejah normale in da je ziher kej drudzga krivo.

moja 2 centa pač.
A Supra will emerge and take the Throne!

www.raceland.si
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

JohnyR napisal/-a:
Rider napisal/-a: sem to prvo preveril pa je luft v levem zunanjem, sam ga še ni tok da bi rekel da je joj - vsaj zdi se mi - na notranjih je pa vse ql...

Nevem ka se čudiš da ti avto jebe, če ga pa nočeš zrihtat. ](*,)


Če je luft, se to odpravi, ne pa razlagat da je še v mejah normale in da je ziher kej drudzga krivo.

moja 2 centa pač.
Lej nisem tle napisu da je luft zato da me bo kdo qrcal! In verjemi da točno vem koliko lufta je v tem avtu kjerkoli še v "tolerancah" da se avto pelje kot je treba!

Pač sprašujem če kdo lahko pove po izkušnjah kaj povzroči tako obnašanje avtomobila na cesti ker vem da ta luft ga ne! - sem mel že prej enkrat mnogo več lufta kot zdej pa se je avto bolj normalno peljal kot se zdaj!


Itak pa mislim tud te lufte zrihtat sam sori k ne serjem dnarja da bi mel že zrihtan to ](*,)
Project on hold...
Odgovori