APEX vzmeti

Kako trdo in stabilno se vozite ter kako hitro se ustavite...
Odgovori
Matjaž
Pejnourt
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 Jan 2007, 21:11

APEX vzmeti

Odgovor Napisal/-a Matjaž »

Zdravo

Mene pa zanima kakšne so kaj vaše izkušne z apex amortizerji.
Sam jih nameravam dat na cliota 1, pa me zanima če bi se to odneslo.



LP Matjaž
Drifter
NISMO še skup sestavl :)
Prispevkov: 133
Pridružen: 30 Nov 2004, 14:49

Odgovor Napisal/-a Drifter »

šrot
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

šrot....kupi karkoli drucga.

Če te cena muči pa poglej na ebay, se dobi eibach pro-kit za 100€.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

Drgač mam pa jst ene za klijota za prodat, cirka 50€
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Dj ne šparej na fedrih, k se ne splača. Tiste 3 kebabe k boš manj pojedu zato da boš mel orenk se kr splača. Guma, bremza, fedr, amortizer, to so stiki s podlago... Kle jes nebi neki na pol.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Roadking
Pawa user
Prispevkov: 169
Pridružen: 09 Dec 2005, 13:39
Kraj: Dravograd

Odgovor Napisal/-a Roadking »

apex ne,vzami rajši kako drugo zadevo,pri mojem avto je blo 10k razlike pa sm rajši vzel dražje H&R... :-$
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

sem mel na R5 in na RS-u apex fedre. Kolega je mel KN kit II na svojem, pa če voznik ni pravi ti ne nucajo gewinde za 5.000 € če jih ne izkoristiš.

Men so bli apex ok, glede na to da sem dal 20k SIT za komplet 4 fedrov. In na MK so se bolje obnesli kot orginalni RS-ovi fedri. Veliko manj nagibanja in manj odnašanja zadka je blo z apexi.

Aja, nekateri pravijo, da se posedejo več kot piše na embalaži. Men se niso posedli niti pri R5 niti pri RS-u.

Če ne misliš ne vem kaj delat s tem avtom, pol vzami apex.
:)
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

djsly napisal/-a:sem mel na R5 in na RS-u apex fedre. Kolega je mel KN kit II na svojem, pa če voznik ni pravi ti ne nucajo gewinde za 5.000 € če jih ne izkoristiš.

Men so bli apex ok, glede na to da sem dal 20k SIT za komplet 4 fedrov. In na MK so se bolje obnesli kot orginalni RS-ovi fedri. Veliko manj nagibanja in manj odnašanja zadka je blo z apexi.

Aja, nekateri pravijo, da se posedejo več kot piše na embalaži. Men se niso posedli niti pri R5 niti pri RS-u.

Če ne misliš ne vem kaj delat s tem avtom, pol vzami apex.
To je beseda, brezglavo govorjenje da je apex shit, nima smisla, ker da bi kaksen apex poknu še nism vidu, vidu sm pa ze dost serijskih fedrov ki so bile počene, pa nikoli ne govorijo cez njih tk ko cez apex.
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Apexe sem imel na twingotu. Po enem letu in 120.000km so bili za zamenjat.
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

nebivedu napisal/-a:Apexe sem imel na twingotu. Po enem letu in 120.000km so bili za zamenjat.
Pr takmu št. kilometrov, v enem letu si vrjetno itak mogu pol twingota zamenjat,olje si menju vsak mesec :D
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Olje sem menjal na 5000km. Kupil sem ga pa kr cel sod in sem vse delal doma.

Že to ti lahko pove veliko, da sem ga kupil na petek, v ponedeljek pa je imal prvi servis na 3500km in zategovanje glave.

Vse skupaj ni bilo nič dosti menjano - samo redni servisi in to je bilo vse. Na koncu pa 2 totalki, kjer so itak skor cel avto zamenjal in je šel potem v prodajo.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

urosr napisal/-a:
djsly napisal/-a:sem mel na R5 in na RS-u apex fedre. Kolega je mel KN kit II na svojem, pa če voznik ni pravi ti ne nucajo gewinde za 5.000 € če jih ne izkoristiš.

Men so bli apex ok, glede na to da sem dal 20k SIT za komplet 4 fedrov. In na MK so se bolje obnesli kot orginalni RS-ovi fedri. Veliko manj nagibanja in manj odnašanja zadka je blo z apexi.

Aja, nekateri pravijo, da se posedejo več kot piše na embalaži. Men se niso posedli niti pri R5 niti pri RS-u.

Če ne misliš ne vem kaj delat s tem avtom, pol vzami apex.
To je beseda, brezglavo govorjenje da je apex shit, nima smisla, ker da bi kaksen apex poknu še nism vidu, vidu sm pa ze dost serijskih fedrov ki so bile počene, pa nikoli ne govorijo cez njih tk ko cez apex.
Js sm vidu zlomljenega na 206 in na R19. Vendar to je bilo par let nazaj, pomoje so do sedaj že izboljšali kvaliteto. Js osebno nebi sprobal, če imam na voljo preverjene alternative.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
dobek
Pawa user
Prispevkov: 134
Pridružen: 24 Maj 2006, 08:41
Kraj: rondoji med Qlandio in Stukom
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dobek »

Pugi napisal/-a:
urosr napisal/-a:
djsly napisal/-a:sem mel na R5 in na RS-u apex fedre. Kolega je mel KN kit II na svojem, pa če voznik ni pravi ti ne nucajo gewinde za 5.000 € če jih ne izkoristiš.

Men so bli apex ok, glede na to da sem dal 20k SIT za komplet 4 fedrov. In na MK so se bolje obnesli kot orginalni RS-ovi fedri. Veliko manj nagibanja in manj odnašanja zadka je blo z apexi.

Aja, nekateri pravijo, da se posedejo več kot piše na embalaži. Men se niso posedli niti pri R5 niti pri RS-u.

Če ne misliš ne vem kaj delat s tem avtom, pol vzami apex.
To je beseda, brezglavo govorjenje da je apex shit, nima smisla, ker da bi kaksen apex poknu še nism vidu, vidu sm pa ze dost serijskih fedrov ki so bile počene, pa nikoli ne govorijo cez njih tk ko cez apex.
Js sm vidu zlomljenega na 206 in na R19. Vendar to je bilo par let nazaj, pomoje so do sedaj že izboljšali kvaliteto. Js osebno nebi sprobal, če imam na voljo preverjene alternative.

3 leta in 60tkm pozneje brez negativnih presenecenj
ne duha ne sluha o kakem pokanju, niti o toliko opevnanem sesedanju fedrov

in to pri takih cestah, kot jih mamo, pa pri mojem stilu voznje (za info, 2 leti zapored po 2 zviti desni felni zarad jahanja lukenj)
Slika

RWD or NoWD
croma_man
AMZS addicted
Prispevkov: 955
Pridružen: 30 Nov 2005, 16:28
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a croma_man »

jst tud 3 leta na cliotu apexi s tem da sem sam naredu napako in dal na serijske amortizerje ki jih je čist uničlo.

na coupeju je pa tud apex / turnšek kombinacija pa deluje vsaj za moje pojme zelo dobro...
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

Jst sm jih mel dve lete na petki brez blema, kolega jih ma na clijotu brez blema, drug kolega tud na klijotu brez blema, en drug na ksari brez blema...in še bi lahk našteval.
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Mam že 3 leta na Hodni Apexe+od Vuge tršano, pa je bp, avto je super na cesti: se niso fedri niti za mm posedl..
Je pa res da so Apexi so bolj lahke avte, +vsaki znamki tut določeni fedri bolj sedejo..
Itak so pa amortizerji taglavni kar se lege tiče...

Garantiram pa če je mel folk kao probleme z Apexi je to kvečejmu z strani "profesionalne" montaže dolinarja na parmovi, kateri je z strani A3m (vsaj bil je) zadolžen za uradno montažo teh fedrov.. men je tut pokal, sam ne fedr ampak vijak na martizerju po "strokovni" montaži. da ne omenjam kako so me hotl natg. ko sm šel nazaj na pregled ](*,) ](*,)
Slika
dobek
Pawa user
Prispevkov: 134
Pridružen: 24 Maj 2006, 08:41
Kraj: rondoji med Qlandio in Stukom
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dobek »

moje mnenje...

posedejo se res mogoce nekaterim...ki dajo fedre krajse na stare zgonjene amortizerje, pa potem res cel avto "dol pade"
Slika

RWD or NoWD
Matjaž
Pejnourt
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 Jan 2007, 21:11

Odgovor Napisal/-a Matjaž »

uf hvala za tok odgovorov.
sej moj namen je predvsem avto fajn stršat k mislem dt gor 15col gume
pa mi zdej drsajo gume vsej čez ovinke.
kašne bi ble pa kšne druge opcije sam kje do 140€ za vse skupi


Lp
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

Če bi ga rad sam stršu dej amortizerje rihtat k vugi.
Odgovori