Kompresor ali turbina

Turbocharger in Supercharger... Učinkovit način povečanja moči motorja...
Zaklenjeno
avx
Pejnourt
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Jul 2007, 19:39

Kompresor ali turbina

Odgovor Napisal/-a avx »

Ok zdaj pa eno zelo smešno vprašanje vsaj za vas, za mene je pa to trenutno brcanje v temo, tako da lepo prosim pomoč. Kolikor tako razmišljam na male mašine kot so 1.2 in 1.4, da bi dal turbino ali pa kompresor (prosim če mi razložite razliko med teh dveh) bi dobil zelo malo ven, oz. se skoraj ne bi poznalo ali bi se poznalo malenkost. Svetujte mi malo.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Najprej napisi koliko si pripravljen investirat v tako predelavo potem lahko napisemo kaj vec.
avx
Pejnourt
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Jul 2007, 19:39

Odgovor Napisal/-a avx »

priblizno povejte cene kaksne so. Ker nimam pojma koliko to stane, am edino nekaj malega sem gledal nova turbina se mi zdi da je 150 starih tisočakov.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Ce imas par tisoc EUR na zalogi za celotno predelavo, potem se lahko lotis akcije.
avx
Pejnourt
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Jul 2007, 19:39

Odgovor Napisal/-a avx »

am kaj pa samo vgradnja turbine brez ostalih predelav a to gre? Am kakšna je pa razlika med kompresorjem pa turbino.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Lahko jo samo privezes na motor.
avx
Pejnourt
Prispevkov: 14
Pridružen: 02 Jul 2007, 19:39

Odgovor Napisal/-a avx »

am kam približno se pa to montira, na puše za filter, ali kam drugam, res ne spoznam se na to.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Uporabniški avatar
mondy
Morm Obvezno Napilt Do Yaya
Prispevkov: 437
Pridružen: 01 Sep 2005, 15:34
Kraj: Lj

Odgovor Napisal/-a mondy »

Še več boš izvedel na http://www.avtomobilizem.com/forum/.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Uporabnik avx, prosim da si malo prebereš forum - pretekle debate in se podučiš o teh stvareh, ker je že vse napisano. Morš pa vedet da uporabniki tega foruma niso ravno najbolj navdušeni odgovarjat nekomu, ki bi za majhen denar rad predelal vse povrsti. To temo zaklepam, v naslednjih pa malo pazi. Pa prosim, da se tudi zglasiš v temah "ne prezri" foruma (leta itd.)

LP
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Zaklenjeno