Dročniki

Da bo vlekl!!!
Odgovori
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Dročniki

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Evo - en problem. Dročniki mi mal toučejo. Tko tk tk tk tk, sploh ko je mrzu motor, ko je pa topu pa tud včasih.

Zdj ko je mrzu vrjetn olje not ne priteče al kako, ker so hidravlični. Zdj sm pa naredu uno foro ko avto na mestu laufaš 10 minut na 2000rpm in se spucajo oddušniki, pol je pa zmer dobr za en cajt... A mislte da se zabaše vhod olja v dročnike - seveda so hidravlični?

A je to kej dost narobe lah. Morm prašat še za ceno, a kdo ve, čene bom ke klical. Pizdarija je, k če hočem zamenat kej morm glavo odpret.

A kej veste a se da sam enga zamenat če slučajn en tolče? A se da to ugotovit ker tolče?


Hvala unem k bojo odgovorel... :serviser
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

huh , a nisi reku da nimaš hidravlično nastavljivih :-s ,

če nebi bili, bi jih lahko dal nastavit, tko pa ne ker se nastavljajo sami.
Tolčejo pa zaradi tega ker ne zadržijo več olja in sproti odteka.

Lej , narobe ni nič ,če ti tolčejo,jest se furam že pol leta tko, pa se mi je en cajt slišal vedno tud ko je bil ogret motor,zdaj je pa tko , enkrat se sliš enkrat pa je spet uredu,dela kokr mu paše, če se slišjo zjutri ko je mrzu motor,ga peljem konstantno na 2500 obratih par min,pa je pol mir, spet lahko da ne,kr neki :-s

tud teb sploh ne tolče tolk k men,mam skor že traktor :D ,tko da nč bat

teb tolče samo en,tko da ni tolk panike,pa tud samo enga se da zamenjat,ni treba vse,je pa priporočljivo,ker če že enkrat odpiraš motor nej se naredi orenk, tuki nastopi težava ,ker jih je 16, eden recimo za moj avto pride okol 6k mislim da :-s , pol je tuki priporočljiva menjava jermena in napenjalcev, olje oljni filter itd... in prideš do zelo velikega zneska.
za menjavo pa je potrebno samo pokrov motorja dol dat, nisem siguren da je pri tebi tako,pri meni se da samo pokrov motorja dol.

Drugače pri meni ko so tolkli tud k je bil ogret motor,sem ga pelu k enmu u Grosuplje in mi je dal nek adetiv(1500 SIT) ki je prav za hidravlične ventil,če tolčejo,in se je stanje po okol 1000km izbolšalo,tko da se niso več slišal ko se je motor ogrel, no zdej k je zima pa je spet mal bl kriza.

drugače kak olje maš not, mogoče je preredek,ne vem

PS: Lost1 je reku da mi kao nekdo iz KR zamenja dročnike, delo okol 25k+moj materjal,tko za info.

LP Killah bee
CLIO 172 SPORT
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Ma ja, sj pomoje tud ni take panike. Js če bi jih menal bi jih itak sam oz s kolegom... Sm pa neki gledov, ene 4 jurje je en pomoje... Morm natančn vprašat. Sam itak jih ne mislm menat. Hvala za odgovore, bomo pač mel traktorja ;)

@killah - takrat sm mislu, da so mehanski, sam itak ne an. Glupi jaz.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

ja jeba je, ker so samonastavljivi, če nebi bili bi jih sam mal naštelu pa bi blo, tko da jih sovražm :-s , kr neki
CLIO 172 SPORT
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Ker olje pa maš not?

Probaj naslednjič malenkost gostejše olje dat not. ;)
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

_BANDIT_ napisal/-a:Ker olje pa maš not?

Probaj naslednjič malenkost gostejše olje dat not. ;)
jp , men se poslabšal ko sem not da 5-50, kao v prepričanju da bo to bolš za moj avto, pa je blo slabš, pol sem dal pa 10-40 , tko da je mal bolš.

Pa tko kot sem ti reku,da mogoče bi ti tut un dodatek kej pomagu,ni ala motor up in podobne zadeve, teb k se ne sliš tolk bi ti skor mogu to pomagat.
CLIO 172 SPORT
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Sj pravm - ko spiham je dobr, zdj bom mrbit še kdaj uno pizdarijo not vlil...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
RedBull
Pozor, Moderator na a.com!
Prispevkov: 165
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:02
Kraj: okolica kranja

Odgovor Napisal/-a RedBull »

kolk km pa ma sploh tvoj pugec...sam tko informativno me zanima.
~mladi kakor mi...živimo za noči...~
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

šmeks napisal/-a:kolk km pa ma sploh tvoj pugec...sam tko informativno me zanima.
za tok nov avto,je to mal prehmal da bi se slišal :-s
CLIO 172 SPORT
Uporabniški avatar
RedBull
Pozor, Moderator na a.com!
Prispevkov: 165
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:02
Kraj: okolica kranja

Odgovor Napisal/-a RedBull »

Killah bee napisal/-a:
šmeks napisal/-a:kolk km pa ma sploh tvoj pugec...sam tko informativno me zanima.
za tok nov avto,je to mal prehmal da bi se slišal :-s
pri peugeotih je vse možn :D
~mladi kakor mi...živimo za noči...~
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Jest bi prej pomislil, da je to zaradi vrtnenja motorja v previsoke obrate.

blokada prestavljena višje -> pugijeva noga -> obrati precej čez 7k

Vsi motorji niso narejeni za vrtenje višje, kot je predpisano.... ;)

Al pa res mrbit zaradi olja. Probaj res naslednjič dat not malo gostejše olje.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

90000km, blokada 7250 tako kot novejši modeli motorjev. Nič posebnega.
Eh pozabte že tele dročnike, bom že nekak zrihtal tole spakovanje.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
golf_c
Edini plešasti avto v klubu
Prispevkov: 208
Pridružen: 11 Okt 2004, 13:20
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a golf_c »

tut js mam ta problem.....k je avto mrzu mal ropota....pa samonastavljivi so....pol sm šu pa k mehaniku pa je reku da ni panike....da to ni nč narobe....tko da....zaenkrat.....ko je avto mrzu mam musko naglas .....ko se pa segreje je pa dobr [-(
Slika
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Poleti se daje v mašine 20W50 olje, pozimi pa 10w40, pa ni nobenih problemov, razen če je mašina že zlo uničena. Pol pa ni važno olje.
Jst dodatkov ala motorup in nevem kajše nebi dajal v mašino če ti dročniki tolčejo - razlog da ti tolčejo je lahko slaba pretočnost olja - malo zamašeni kanali olja - in tam koder so zamašeni ti bo motorup še dodatno naredil oblogo - potem bo samo še slabše. Kar se tiče tega, da dročniki tolčejo - to je lahko tudi posledica oljne pumpe - oljna pumpa nima več dovolj moči(znucana) in olje nima dovolj pritiska.
Uporabniški avatar
RedBull
Pozor, Moderator na a.com!
Prispevkov: 165
Pridružen: 11 Okt 2004, 16:02
Kraj: okolica kranja

Odgovor Napisal/-a RedBull »

glej če se ti dročniki slišjo samo pri mrzlem avtu,pa potem ko se ogreje pa ne več,še ni velike panike,če se pa tud pri segretem slišjo pol so pa že res precej sfukani tko da bo treba zamenjat (pa fajn je da vse zamenjaš,ne pa da pol spet kmal podiraš)

glede malce manj viskoznega olja kot so ti nekateri svetovali,ti jst ne priporočam....oz. lahko poizkusiš sam ne bo nič bolje ker je dročnik obrabljen pa bo olje odtekel pa bo ista figa.
~mladi kakor mi...živimo za noči...~
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

šmeks napisal/-a:glej če se ti dročniki slišjo samo pri mrzlem avtu,pa potem ko se ogreje pa ne več,še ni velike panike,če se pa tud pri segretem slišjo pol so pa že res precej sfukani tko da bo treba zamenjat (pa fajn je da vse zamenjaš,ne pa da pol spet kmal podiraš)

glede malce manj viskoznega olja kot so ti nekateri svetovali,ti jst ne priporočam....oz. lahko poizkusiš sam ne bo nič bolje ker je dročnik obrabljen pa bo olje odtekel pa bo ista figa.
Ja, olje ne pomaga, sm mel prej 10w40 not, pa je bil isti falus... Dročniki se mi slišjo skoz, tud ko je topu avto. Pizda jim debilna pofukana, ta avto po kurca ni vredn.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Clementino
Pejnourt
Prispevkov: 16
Pridružen: 09 Jun 2005, 19:34
Kraj: Kamnik
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Clementino »

Pri mojem saksu so dobesedno naenkrat začel ropotat kot Tomo Vinkovič traktor in mi ni preostalo drugega kot menjava. Material je bil 30.000 + drobiž za mehanikovo delo. Mam jih pa zdaj od P106 1.6 16v noter. So isti. Hvala bogu da skoraj cel PSA koncern pašejo vsi deli šrauf na šrauf.
Nič vas ne zapelje kot.... CITROEN... no vsaj na WRC dirkah.
Odgovori