distančniki...4x100/108 na 5x/114?

Tukej bomo obdelal teme v zvezi s testi gum, kaj natakniti na kakšne feltne in kdo nam bo nataknil...
Ser?o
Fuckedup Italian Auto Tuner
Prispevkov: 69
Pridružen: 30 Dec 2004, 15:31
Kraj: Ljubljana

distančniki...4x100/108 na 5x/114?

Odgovor Napisal/-a Ser?o »

recimo da spada sem zadeva..

se da naresti distancnik, da pasejo feltne 4x100/108 na avto z 5x114?

hvala
Slika
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Odgovor Napisal/-a Symon »

Se da. Vprašaj Croma mena. :D
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Sraufi se prekrivajo. Skoda casa in denarja.
Uporabniški avatar
smile4me
Pawa user
Prispevkov: 120
Pridružen: 02 Apr 2006, 19:11
Kraj: fetish machen

Odgovor Napisal/-a smile4me »

vprašaj raj dr. Bockyja :;
Elektrika je edina kurba k zna res nazaj udart ce jo preveč slataš!
Uporabniški avatar
gasy
Pawa user
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 Apr 2005, 21:21
Kraj: Kamnik, Slovenia

Odgovor Napisal/-a gasy »

Je mozno naredit distančnik da pašejo feltne 5x112 na avto z 4x100 ali se luknje prekrivajo?

Hvala
Lp
O_o
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Ne gre.
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Kaj pa iz 4x100 na 5x120?
Slika
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Čisto vse variante so izvedljive tako da pač peti šravf, ki se prekriva ne uporabiš. Bi pa jaz delal vsaj 20mm debel distančnik.
Uporabniški avatar
gasy
Pawa user
Prispevkov: 100
Pridružen: 17 Apr 2005, 21:21
Kraj: Kamnik, Slovenia

Odgovor Napisal/-a gasy »

Je kaj lažje z 5x100 kot z 5X112?

Kolikor vem ima Uroš na svoji hondi tako iz 5x112 na 4x100? Se prav spomnim ali sem zamesal? :-#
O_o
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Alan moji bojo itak 40mm debeli, tako da okol tega ne bo panike. Rad bi pa stojne vijake imel ven iz distančnika da hitreje montiramo te gumce... O:)
Slika
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Potem je dovolj da so samo 3 sraufi. Ce drzijo 4 namesto 5, bodo tudi tri dovolj.
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Mislim da ni treba sarkazma, če delaš distančnik iz 4x nekaj na 5x nekaj je najšibkejša točka itak na 4 vijakih in je potem isti k... a drži feltno 5 vijakov ali pa štirje.

Sej ma vaš forumaš tako narejeno na crx del sol.
borut007
007 for crashing a.com
Prispevkov: 38
Pridružen: 23 Nov 2004, 13:33

Odgovor Napisal/-a borut007 »

alanq4 napisal/-a:Mislim da ni treba sarkazma, če delaš distančnik iz 4x nekaj na 5x nekaj je najšibkejša točka itak na 4 vijakih in je potem isti k... a drži feltno 5 vijakov ali pa štirje.

Sej ma vaš forumaš tako narejeno na crx del sol.
Ni ravno isto,, ker so serijsko 4 vijaki enakomerno razporejeni, če pa ti od petih en manjka, pa skoraj polovica platišča ni privijačena.
Uporabniški avatar
JohnyR
Supraman
Prispevkov: 164
Pridružen: 13 Dec 2004, 12:16
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a JohnyR »

Eddy napisal/-a:Alan moji bojo itak 40mm debeli, tako da okol tega ne bo panike. Rad bi pa stojne vijake imel ven iz distančnika da hitreje montiramo te gumce... O:)
Eddy, a to boš delal za dirkalnik, al za na cesto.

Če bo za dirkalnik, ti jih lahko probam zrisat v aCAD-u, če je pa za cetni avto se pa raje ne bi špilal.


Sebi sem naredil 7 cm za spredaj, in 9 cm za zadi, ampak sem imel vse na 5 šraufov.
A Supra will emerge and take the Throne!

www.raceland.si
Uporabniški avatar
JohnyR
Supraman
Prispevkov: 164
Pridružen: 13 Dec 2004, 12:16
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a JohnyR »

JohnyR napisal/-a:
Eddy napisal/-a:Alan moji bojo itak 40mm debeli, tako da okol tega ne bo panike. Rad bi pa stojne vijake imel ven iz distančnika da hitreje montiramo te gumce... O:)
Eddy, a to boš delal za dirkalnik, al za na cesto.

Če bo za dirkalnik, ti jih lahko probam zrisat v aCAD-u, če je pa za cetni avto se pa raje ne bi špilal.


Sebi sem naredil 7 cm za spredaj, in 9 cm za zadi, ampak sem imel vse na 5 šraufov.
Mal sem probaval, in se 40 mm da izvesti, vendar je potrebno narediti dva distančnika po 20 mm ki se enega za drugim privijači na pesto in dobi razpored vijakov 5x120. Najmanj kar bi se dalo je 30 mm distančnik narediti na ta način, ampak ga vseeno ne bi priporočal za vsakdanje avte, ker je to ipak narejeno po filingu brez izračunov.

Eddy, javi če češ, ti bom zrisal in poslal.
A Supra will emerge and take the Throne!

www.raceland.si
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Johny, ti si car =D> bom te kar zadolžil za risanje, bojo pa distance za mojo polonco ja... sicer to vseeno pomeni da mora stvar biti narejena u nulo, ker veš kakšne sile delujejo na kolo med drifti :D

Naredi pa 35mm, ker bo dovolj, sem ravno danes meril koliko ga bom poširil, in bo za moje felge 35 čez glavo dost.

Pa še nekaj: distančnik se privije na pesto, drugi distančnik pa v luknje poleg, potem so pa še ene luknje za vijake/stojne vijake? sem prav razumel? 8-[
Slika
Uporabniški avatar
JohnyR
Supraman
Prispevkov: 164
Pridružen: 13 Dec 2004, 12:16
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a JohnyR »

Eddy napisal/-a:Johny, ti si car =D> bom te kar zadolžil za risanje, bojo pa distance za mojo polonco ja... sicer to vseeno pomeni da mora stvar biti narejena u nulo, ker veš kakšne sile delujejo na kolo med drifti :D

Naredi pa 35mm, ker bo dovolj, sem ravno danes meril koliko ga bom poširil, in bo za moje felge 35 čez glavo dost.

Pa še nekaj: distančnik se privije na pesto, drugi distančnik pa v luknje poleg, potem so pa še ene luknje za vijake/stojne vijake? sem prav razumel? 8-[
Je tako.

Prvi distančnik gre na pesto na luknje 4x100 (57 mm center). Ta distančnik ima dodatne 4 luknje, ki niso čisto pravilno razporejene.
Drugi distančnik se vijači v prvega v te nepravilno razporejene luknje. Ta drugi distančnik pa ima še stojne vijake ki gledajo ven iz njega in so v razmiku 5x120 (72,5 mm center).

Ti bom zrisal. Ti si boš pa našel mojstra ki ti jih bo hotel narediti za normalno ceno.
A Supra will emerge and take the Throne!

www.raceland.si
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

Mene pa neki zanima.. ..kje lahko kupim strojne vijake? Original pesto imam namen predelat na vijake, tako da bi dal vprešat vijake v pesto.
Dizel za ogrevanje,
Plin za kuhanje,
Bencin za avtomobile :-)
Uporabniški avatar
JohnyR
Supraman
Prispevkov: 164
Pridružen: 13 Dec 2004, 12:16
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a JohnyR »

mloncar napisal/-a:Mene pa neki zanima.. ..kje lahko kupim strojne vijake? Original pesto imam namen predelat na vijake, tako da bi dal vprešat vijake v pesto.
V pesto z luknjami ne moreš dat stojne vijake.

Pesta ki imajo stojne vijake nimajo navoje, ampak imajo luknje ki so narejene kot zobnik, v njih se pa preša vijake.

Edino kar lahko narediš je to, da snameš pesto všraufaš navojnice, ter jih na notranji strani privariš, da se ne obračajo.
A Supra will emerge and take the Throne!

www.raceland.si
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

JohnyR napisal/-a:
mloncar napisal/-a:Mene pa neki zanima.. ..kje lahko kupim strojne vijake? Original pesto imam namen predelat na vijake, tako da bi dal vprešat vijake v pesto.
V pesto z luknjami ne moreš dat stojne vijake.

Pesta ki imajo stojne vijake nimajo navoje, ampak imajo luknje ki so narejene kot zobnik, v njih se pa preša vijake.

Edino kar lahko narediš je to, da snameš pesto všraufaš navojnice, ter jih na notranji strani privariš, da se ne obračajo.
lahko pa povrtam luknje na pestu, vprešam strojne vijake in jih za vsak slučaj še zašvasam :D
Dizel za ogrevanje,
Plin za kuhanje,
Bencin za avtomobile :-)
Odgovori