Seat ibiza...vprašanja glede platišč

Tukej bomo obdelal teme v zvezi s testi gum, kaj natakniti na kakšne feltne in kdo nam bo nataknil...
Odgovori
Uporabniški avatar
.:BooMbAsTiC:.
Mal več k dim
Prispevkov: 92
Pridružen: 29 Jan 2007, 18:48
Kraj: sončna primorska
Kontakt:

Seat ibiza...vprašanja glede platišč

Odgovor Napisal/-a .:BooMbAsTiC:. »

Čeprav nisem še lastnik Ibize, vendar ne manjka dosti sem se že podal v raziskovanje in ustvarjanje prve slike, kako bi ibiza izgledala...Clean stil, za feltne se še nisem odločil, ker če bi dal sta dve varjanti in sicer 17" dojče style, ali pa 18" navadne...Vendar ne vem kako se tako velike feltne obnesejo na recimo manjšem avtu...na enem tujem seat forumu so mi napisali, da avto kao izgubi del kakovosti vožnje oz. da naj ne bi tako držalo na cesti, da avto ni več toliko varen...tle mi je dalo malo mislit, ker ne vem kako je glede tega, priporočali so 17"...

Kaj vi menite, kaj bi vi dali, oz. če se sploh da homologirat tolk veliko feltno (kolk bi bila dimenzija gume potem?)
SlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
.:BooMbAsTiC:.
Mal več k dim
Prispevkov: 92
Pridružen: 29 Jan 2007, 18:48
Kraj: sončna primorska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a .:BooMbAsTiC:. »

Aja, avto je letnik 03 se pravi model 02-08, razmak med vijaki 5x100 (16" original )...
SlikaSlikaSlika
Uporabniški avatar
dejan84
Dohtar
Prispevkov: 292
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:38

Odgovor Napisal/-a dejan84 »

17" --> cool
18" --> cooler :D

Tud z 18kami se tak avto še vedno čist ok pelje, je pa res, da bi bil denarni vložek nekaj večji, saj so 215/35/18 gume kar drage napram 205/40/17. Če dobiš feltne, ki imajo certifikat za tvoj avto, pol sam go for it. Z njimi se ne boš ubil, kukr ti uni pravjo (kvečjemu to pravijo, ker nimajo ali jajc ali denarja, da bi si take feltne lahko privoščili), ker pol bi biu jst tud z 20 colaki že na žalah ;)
Slika
Uporabniški avatar
.:BooMbAsTiC:.
Mal več k dim
Prispevkov: 92
Pridružen: 29 Jan 2007, 18:48
Kraj: sončna primorska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a .:BooMbAsTiC:. »

aha, no sej se mi je zdelo vseeno malo pretirano, ker ima folk recimo na avtih s serijsko 14" po 17" (npr. jst pri xsari)...

18" hja, veliko več denarja kot 17"...recimo za eno feltno 18" bi dobil skoraj eno 17"+ gumo 8-[
Samo verjetno bi pozabu na strošek, ko bi vidu stvar na avtu...

Verjetno pa bi moral bit pazljiv na ET in širino, ker dvomim da bi pašale lih vsake feltne gor... Po možnosti bi mogu še distančnike dat oz. celo poširit kaj blatnike...ne vem...

sem vprašal na seat forumu sam kaj ko nima nobedn na takem modelu več kot 17"...
SlikaSlikaSlika
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

po mojem mnenju bi ble 18" col cist prevelke. bol bi razmišljal med 16 in 17" colami. nevem pač sam moj mnenje, na konc se itak mors sam odločt za kašn izgled se ti gre:D
2 fast 2 live, 2 young 2 die
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Če bo kupu težke 16 al pa 17" je vseen če direkt kup 18".
Slika Tuning makes the heart grow fonder
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

.:BooMbAsTiC:. napisal/-a:Aja, avto je letnik 03 se pravi model 02-08, razmak med vijaki 5x100 (16" original )...
Za ta model je 17 lih taprava dimenzija. Osebno raj boljše feltne pa boljše gume, pa čeprav bo colo manj.
Slika
Uporabniški avatar
.:BooMbAsTiC:.
Mal več k dim
Prispevkov: 92
Pridružen: 29 Jan 2007, 18:48
Kraj: sončna primorska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a .:BooMbAsTiC:. »

Časa je še dovolje vza premislek, ampak vseeno bolše se prej pozanimat kaj bi najbolj pašalo...Original že ima 215/45/16 če se ne motim, tako da verjetno 225 širina ne bi smela bit problem...

Meni osebno na takem modelu najbolj dobro zgledajo feltne v globino, v takem primeru bi dal 17", 16" bi ble malo premajhne...

Če bi dal 18" potem bi bil avto še malo višji,vendar bi sigurno bilo bomba za videt, čeprav bi zgledalo skoraj ko voz :-k

Če pa gledam z finančne plati oz. ekonomične, potem so vsekakor v prednosti 17", ki so najbolj priljubljena dimenzija pri easy predelovalcih, in bi tudi prej prodal, kot pa 18"....
Recimo gledal sem take feltne (recimo 3. feltna mi je za 17" najbolša, ostale so mišljene kot 18")
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlikaSlika
Symon
Pawa user
Prispevkov: 268
Pridružen: 16 Apr 2007, 21:43

Odgovor Napisal/-a Symon »

Glede na to kakšno dilemo imaš ti priporočam de ne kompliciraš ampak kar 40" vržeš:
Slika
:D ?ouk. :D
-100NX GTi SR20DE eGT Redtop odmične (cca 145hp) EBC zavore in H&R podvozje -prodan
-200SX S13 stage 2 (cca 260hp), S14 4 batne čeljusti in Tein vzmetenje -prodan
-Clio RS 182, celo serijski avto enkrat za spremembo. :)
Uporabniški avatar
.:BooMbAsTiC:.
Mal več k dim
Prispevkov: 92
Pridružen: 29 Jan 2007, 18:48
Kraj: sončna primorska
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a .:BooMbAsTiC:. »

hehe, sej če bi dal 20" pole bi bilo skoraj da isto razmerje :D
tud malo heca mora bit :cool
SlikaSlikaSlika
PIMPED.BLING
Nigga
Prispevkov: 140
Pridružen: 14 Feb 2006, 11:22
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a PIMPED.BLING »

Crne felne z krom robom kvecjemu colo vecje, ne manjse, ce hoces da dobro zgleda.
Slika
Uporabniški avatar
Wizz
Pawa user
Prispevkov: 111
Pridružen: 12 Mar 2006, 01:43
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Wizz »

PIMPED.BLING napisal/-a:Crne felne z krom robom kvecjemu colo vecje, ne manjse, ce hoces da dobro zgleda.
Meni so tudi tiste najbolj všeč 8-)
s.hio
Mal več k dim
Prispevkov: 86
Pridružen: 04 Maj 2007, 09:02
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a s.hio »

prva ali pa tretja sta najlepše. Čeprav sumim da prva zgleda čudno v živo.
Bolje imeti kratkega na kratko noter, kot dolgega dolgo zunaj.
=ZiAn=
Pejnourt
Prispevkov: 14
Pridružen: 14 Okt 2006, 21:18
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a =ZiAn= »

Tretje ne obstajajo manjše kot 18"...so pa najlepše O:)
PIMPED.BLING
Nigga
Prispevkov: 140
Pridružen: 14 Feb 2006, 11:22
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a PIMPED.BLING »

Wizz napisal/-a:
PIMPED.BLING napisal/-a:Crne felne z krom robom kvecjemu colo vecje, ne manjse, ce hoces da dobro zgleda.
Meni so tudi tiste najbolj všeč 8-)
Vem stari, tolko ze poznam tvoj okus ;)
Slika
Odgovori