Menjalnik in njega problemi

Da bo vlekl!!!
Odgovori
super98
dizel
Prispevkov: 112
Pridružen: 23 Okt 2004, 19:44

Odgovor Napisal/-a super98 »

Bolj je problem dobit enga k se mu bo dal stem ukvarjat kokr dobit enga k to zna. Je kr dost dela, menjalnik je treba razkopat, sami sinhroni pa niso dragi...

Če ti škrta v samo določene prestave so sinhroni, če pa ti škrtne v vsako prestavo pa najbrž sklopka ne odvaja do konca...
Uporabniški avatar
Stratus_
nadnebesnik s črtico
Prispevkov: 113
Pridružen: 17 Okt 2004, 19:16

Odgovor Napisal/-a Stratus_ »

Lahko pa pstiš pokvarjen in sam usklajuješ obrate :D double clutching in blip on pa tak.. :-#
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Jst mam tut en vprašanje - kako bi poštimal menjalnik, da bi ga obrnil.
Mislim na to varianto zdej je obrnjen za naprej vozit - jst bi pa zadi dal mašino, pa bi mogu tut menjalnik obrnt zarad tega.
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Men se zdi da bi sam difrencial moru predelat :) mislm tko da bi zobnike moru drgac obrnt drgac se da nevem men se zdi da sm na diskovrju gledu ko so zadni dif od avta obrnl pa je meu avto 1 brzino naprej pa 5 nazaj :D

LP PiLLLe
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

nebivedu napisal/-a:Jst mam tut en vprašanje - kako bi poštimal menjalnik, da bi ga obrnil.
Mislim na to varianto zdej je obrnjen za naprej vozit - jst bi pa zadi dal mašino, pa bi mogu tut menjalnik obrnt zarad tega.
Če ima sedaj palica od ročke kroglo na sredini, palico od menjalnika pa spodaj rabiš samo zamenjati to dvoje med sabo. Palica od ročke mora biti vpeta spodaj, palica iz menjalnika pa na sredini.

To je teorija, kako bi tole napeljal lepo čez avto pa ne vem.
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Mitja napisal/-a:
Če ima sedaj palica od ročke kroglo na sredini, palico od menjalnika pa spodaj rabiš samo zamenjati to dvoje med sabo. Palica od ročke mora biti vpeta spodaj, palica iz menjalnika pa na sredini.

To je teorija, kako bi tole napeljal lepo čez avto pa ne vem.
Am ce misls o shalt heblu je to cist izi izvest. Problm nastane ko ti motor zavrtis oz ga zadi fikseras tko da se ti osi vrtijo v drugo smer ''beri nazaj'' takrt nastanejo problemi :)

LP PiLLLe
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

](*,) Na hitro pomislil-na hitro odgovoril #-o
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Zune
Greenstuff
Prispevkov: 33
Pridružen: 18 Dec 2004, 09:47
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Zune »

Baje, da je Mihelač dober mojster za menjalnike. Sam ne vem a šraufa sam BMW al se da zment še za kaj druzga. Poklič pa vpraši.

041/560-209
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Majo majo, sam jih je sram to povedat :-#
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
monster_d
Pošastko
Prispevkov: 349
Pridružen: 24 Okt 2004, 22:53

Odgovor Napisal/-a monster_d »

V avstrijo po odpadih, ni vraga da nebos dobu 6prestav :D
Torej je menjalnik od calibre turbo?
monster_d
Pošastko
Prispevkov: 349
Pridružen: 24 Okt 2004, 22:53

Odgovor Napisal/-a monster_d »

irCAR81 napisal/-a:
monster_d napisal/-a: Torej je menjalnik od calibre turbo?
Jap.


Ja nikjer ne prodajajo nadomestnih delov za ta menjalnik.. razn tam v Angliji.. kjer je pa prava zlatarna. Pa še za zamenat rabš posebno hidravlično orodje ker so te stvari zbite skupej pod pritiskom 40 ton .P
Kaj pa varianta da se kupis en/dva menjalnika na odpadu pa ju pol za rezerzvne dele porabis...
Najboljse ven poberes pa v tvoj menjac das.
Ni novo bi pa blo za eno sezono recim O:)
Odgovori