Ojačitev odbijačev z poliestrom

Vsa navlaka ki se pase izvenserijsko na vašem konjičku! Od neonk preko spojlerjev do športne radijske antene...
seat
Doživel RICE razsvetlenje
Prispevkov: 58
Pridružen: 12 Okt 2004, 19:40

Ojačitev odbijačev z poliestrom

Odgovor Napisal/-a seat »

Fantje lep pozdrav zanima me kako naj ojačam odbijač na mestu kjer pride pritrjen na karoserijo in pa moram nekak naredit nosilce za meglenke rad bi predvsem celoten odbijač ojačal na mestih kjer je pritrjen pa mi ne pamet ne pride kako naj ga ojačam potem pa zalijem z poliestrom prosim za nasvet


P.S. SREČEN BOŽIČ VSEM
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.
alesi
Damzapir :)
Prispevkov: 174
Pridružen: 11 Okt 2004, 08:14
Kraj: Radolca

Odgovor Napisal/-a alesi »

Zakaj bi ga ojacal?
Kot prvo ti lahko povem ce ga ojacas in se potem zaletis bos odbijac zdrobil,ce pa pustis tako kot je se del sile prenese na nosilce in ti bo prej potrgal nosilce to pomeni da bo odbilac sam manj poskodovan.
Tko da premisli glede te tadeve.
Slika
seat
Doživel RICE razsvetlenje
Prispevkov: 58
Pridružen: 12 Okt 2004, 19:40

Odgovor Napisal/-a seat »

Ja naj povem jst mam do vikenda se zmeri makedam in nekaj ceste je pač bolj slabe pa želim nosilce oz odbijače ojačat da mi nebi od tresenja popokali ali se "obesili" da nebi pol imel špranje med karoserijo in odbijači
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Stari te nosilci so narjeni tako da je to elastično vzmeteno in če boš stvar jačal, takrat ti bo šele počilo... To je podobno kot letalsko krilo, ne sme bit čist trd, ker če ne bi ga zlomilo. Karkoli boš tam jačal ti bo zaradi tresljajev popokalo... Pusti tako kot je.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

kokr mam jest izkusnje s temi kupljenimi bodykiti: res so mal pretanki in bi blo fajn dat se kaki dve plasti poliestra cez... Pa carzone se mi zdi da so iz poliestra in ne poliuretana, ane? A je notranja stran odbijacev kaj grobo oz. ko bolje pogledas vlaknasta?
Ce je sam nanasi nove sloje gor-izi...
Ce pa ni iz poliestra bodykit je pa vec fuka, je treba presmirglat na grobo in povrtat luknje... u glavnem prevec dela... postrihaj pa dej gor... ce bos pa kej polomu se da pa itak vse popravt
Sanjski moski :D

Slika
Ser?o
Fuckedup Italian Auto Tuner
Prispevkov: 69
Pridružen: 30 Dec 2004, 15:31
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Ser?o »

hum, moje izkusnje z carzonom so dobre, ker glede na to, da so mi cel avto dvignil na pragih (jebemti novak izpuhi ](*,) ), pa niso pocli, pa glede na to, da je cel avto padu na prag (s plocnika dol), pa ni pocu v celoti ampak je samo en spodnji del odbil, je to men zadovoljivo ;)
Slika
seat
Doživel RICE razsvetlenje
Prispevkov: 58
Pridružen: 12 Okt 2004, 19:40

Odgovor Napisal/-a seat »

HaBBicH napisal/-a:kokr mam jest izkusnje s temi kupljenimi bodykiti: res so mal pretanki in bi blo fajn dat se kaki dve plasti poliestra cez... Pa carzone se mi zdi da so iz poliestra in ne poliuretana, ane? A je notranja stran odbijacev kaj grobo oz. ko bolje pogledas vlaknasta?
Ce je sam nanasi nove sloje gor-izi...
Ce pa ni iz poliestra bodykit je pa vec fuka, je treba presmirglat na grobo in povrtat luknje... u glavnem prevec dela... postrihaj pa dej gor... ce bos pa kej polomu se da pa itak vse popravt
Habbich kako se pa to popravlja :?: na znotraj mi zadeva zgleda kao zalita z neko črno smolo sam jst sm na tem področju še zlo zelen tko da bom poslikal pa bom obesu na net.Ej pa se neki zj ko mam vse papirje se da obstoječi kit še kaj spreminjat ane v smislu kake reže in podobno
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Popravit ni problem skoraj nič... Razen če ga pol ne manjka. Razpoke ipd pa ni panike - edin problem je dnar (štrihanje)...

Pa seat nehej že sanjat od nosilcev - to more bit elastično, če ga pa vtrgaš pa itak sam nosilce nazaj nardiš pa je...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
seat
Doživel RICE razsvetlenje
Prispevkov: 58
Pridružen: 12 Okt 2004, 19:40

Odgovor Napisal/-a seat »

Ja sej razumem sam vseeno res kot je reku habič je kit na poglet zlo krhek tko bogo zgleda :)
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Ko bo pobarvan bo bolje, če je pa pobarvan tak, potem pa počakaj na prvi test... Mogoče se v tej krhkosti skriva kak adut - upogljivost al pa kej takega... Sj ni panike, če se ti pa mudi, pa reskirej en prag, pa ga mal nalom :D
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

poliester zal ni upogljiv(do ene meje-minimalno)..zelo rad poci... Ampak ni pene se da vse popravt. Odbijac oz. kit pa lahko spreminjas po mili volji(ce mas papirje)-no razen kasnih spic pa nozev ne smes gor montirat :deda
Sanjski moski :D

Slika
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

seat...taka vprasanja se pisejo v skrit koticek...sej stekas an #-o
Sanjski moski :D

Slika
Uporabniški avatar
Lazy
Modelar pod nujno
Prispevkov: 13
Pridružen: 11 Nov 2004, 17:25
Kraj: Modelarna

Odgovor Napisal/-a Lazy »

Priporočam ojačanje s stekleno tkanino,ker je bolj prožna in prenese večje obremenitve kakor poliester.
Luknje v odbijačih lahko popraviš s pištolo na vročo plastiko,ali s dvokomponentno smolo pod imenom Poka.
V nobenem primeru ti ne priporočam,da daješ poliester na avto,ker je to ŠROT!!!
Lp.
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

Lazy napisal/-a:Priporočam ojačanje s stekleno tkanino,ker je bolj prožna in prenese večje obremenitve kakor poliester.
Luknje v odbijačih lahko popraviš s pištolo na vročo plastiko,ali s dvokomponentno smolo pod imenom Poka.
V nobenem primeru ti ne priporočam,da daješ poliester na avto,ker je to ŠROT!!!
Lp.
???? #-o
tole bo romalo v katalizator...vidim da nimas izkusenj s poliestrom

Kako pa si ti mislu ojacat? A bos steklena vlakna s selotejpom gor limal? Vroca plastika se bogih tweeterjev ne more drzat poj bos pa po odbijacu s tem saril...bla...tisto POKA smolo pa ne poznam in nam nic reku...
POLIESTER JE ZAKON!
Sanjski moski :D

Slika
Uporabniški avatar
Lazy
Modelar pod nujno
Prispevkov: 13
Pridružen: 11 Nov 2004, 17:25
Kraj: Modelarna

Odgovor Napisal/-a Lazy »

LOL noob!!
#-o
Nosilci se speskajo ali ošmirglajo,nato pa se ojačajo s tkanino+smola--:D.
Lim Poka pa se uporablja za popravilo manjših lukenj v plastiki.
Poliester je za reveže,ki nimjo tolk dnarja,da bi dal en vornk kos na avto,zakaj pa misliš,da so motorji(GP,SBK,,),avtomobili(DTM,GT,,,),F1 narejeni iz stekla,karbona in kevlarja??????
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

teža je tu velik faktor.
Uporabniški avatar
Lazy
Modelar pod nujno
Prispevkov: 13
Pridružen: 11 Nov 2004, 17:25
Kraj: Modelarna

Odgovor Napisal/-a Lazy »

Sej ne bo tko težko,če daš ene tri tkanine.Še zmeraj je lažje kot pa poliester pa še bolj bo držalo. :D
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

hehe v formuli 1 je 1kg vreden kot 1kg zlata. lahko balast premikaš na bolj ustrezno mesto.... (ker je bilo ravno govora o uporabi karbona v f1)
Uporabniški avatar
Lazy
Modelar pod nujno
Prispevkov: 13
Pridružen: 11 Nov 2004, 17:25
Kraj: Modelarna

Odgovor Napisal/-a Lazy »

Dal sem samo primer.
Sicer pa je steklo cenejše kakor pa poliester.
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

steklo ja, karbon kevlar ne.
so pa vsi top clase dirkalniki narejeni predvsem iz kombinacije karbon/kevlarja. teža overrulz trdnost. zakaj misliš da dirkalniki tako hitro razpadejo ob nesreči. ;)

aja da se vrnemo na temo: tudi jaz sem mnenja da se ti ne splača utrjevat. rajši ta denar porabi za izdelavo kalupa odbijača.
Odgovori