Ojačitev odbijačev z poliestrom

Vsa navlaka ki se pase izvenserijsko na vašem konjičku! Od neonk preko spojlerjev do športne radijske antene...
Uporabniški avatar
Lazy
Modelar pod nujno
Prispevkov: 13
Pridružen: 11 Nov 2004, 17:25
Kraj: Modelarna

Odgovor Napisal/-a Lazy »

Razpade zato ker je tako narejeno,da školjka absorbira silo trka,ki bi se v nasprotnem primeru,če bi bila školjka trša prenesla na voznika.
Ja boljš naredit kalup material pa se da dobit pri men :D
Dust
Smetka
Prispevkov: 58
Pridružen: 27 Okt 2004, 23:16
Kraj: Črna/Koroška

Odgovor Napisal/-a Dust »

sej v poliestru so steklena vlakna...brez njih je samo smola 8-[
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

maky napisal/-a:
aja da se vrnemo na temo: tudi jaz sem mnenja da se ti ne splača utrjevat. rajši ta denar porabi za izdelavo kalupa odbijača.
to je to...ce ga pa kdaj zlemas pa novga nardis... Kar se tice poliestra... Skoraj vsa plastika za na avtomobile(razen kakih eksotisch stvari in podaljskov od fazerja) je iz poliestrske smole in steklenih vlaken...Bedarija se mi zdi neke epoksi smole kupovat in karbonasta vlakna bla bla...zakaj? Kaj pridobim razen na tezi? Ce bom zahaklu robnik bom tud carbon polomu.
Sanjski moski :D

Slika
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Jest mam sprednji odbijac iz steklene tkanine isto ful lahka na isti princip ko karbon samo da so steklena vlakna...in sem zadnjic res kulturno ril z odbijacam po enih kolovoznicah in je na sreco pocila samo farba spodaj k mi ga je enkrat zagrabil ampak ornk odbijac se ful bolj upogne ce ni iz samo vlakn k jih namecas skupa ampak iz tkanine ki je spletena na tak nacin kot pri CF...navaden bi bil ze zdavnej pokojni ker bi bil pretrd in bi ga samo odpikalo...karbon se tud do neke mere upogne potem pa pok...
sam to je razlika aja pa v tezi je pa kot dan i noc in pa v estetiki izdelka...

LP
Tko da ubod vsaj to tkanino izsteklenih vlaken !
MUGEN CR-X
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

ja habič sam čez abs plastiko ga pa ni. ti bom moj odbijač pokazal enkrat. dnevno sm nasedal pa razn prask ni nič hujšega. ;)
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

ABS je zakon pa poliuretan tud
Sanjski moski :D

Slika
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

HaBBicH napisal/-a:ABS je zakon pa poliuretan tud
jup... sam poliuretan je pa drag ko prasica.
seat
Doživel RICE razsvetlenje
Prispevkov: 58
Pridružen: 12 Okt 2004, 19:40

Odgovor Napisal/-a seat »

Ja kot je napisal HaBBicH
Ce bom zahaklu robnik bom tud carbon polomu.
to je res no sej men je v bistvu bla želja sam zvedet če je smotrno ojačat bodykit ker sem se bal da bom ob morebitni slabi cesti polomil mesta kjer je odbijač pritrjen.Pa se neki me zanima pr zadnjem odbijaču al morm na mestu kjer bo izpušna cev kej dodat al toplota ni problem ker itak pr loncu ni več take vročine kako mastew vi to rešeno :-k
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

ni treba. sam glej da se ti ne dotika in da ti ne piha na odbijač. mam izkušnje :D :D :D :D
seat
Doživel RICE razsvetlenje
Prispevkov: 58
Pridružen: 12 Okt 2004, 19:40

Odgovor Napisal/-a seat »

Takole včeraj je klubski kolega na Ibizo dal Carzon bodykit montirali so ga pri A3m-u in stvar je sledeča Carzone special ima v odbijačih luknjo za meglenke ki pa je žal premajhna za serijske meglenke ker pa vsi vemo da serijske meglenke najbolje svetijo me zanima če se dajo teli odbijači rezat ker jst bi pri montaži luknje povečal da bi mi pasale serijske meglenke habbich kako je s tem
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

seat napisal/-a:Takole včeraj je klubski kolega na Ibizo dal Carzon bodykit montirali so ga pri A3m-u in stvar je sledeča Carzone special ima v odbijačih luknjo za meglenke ki pa je žal premajhna za serijske meglenke ker pa vsi vemo da serijske meglenke najbolje svetijo me zanima če se dajo teli odbijači rezat ker jst bi pri montaži luknje povečal da bi mi pasale serijske meglenke habbich kako je s tem
mas varijanto kupit tud manjse meglenke(meni so lepse kot kake velike), lahk pa tud rezes... A so odprtine okrogle, ane...poj u bistvu samo izrezes vecji krog kot je? nosilce za meglenke pa iz aluminija nardis.

aja pa se gor sem vidu typekoshiR: te pletena steklena vlakna mi ze doooolg poznamo, so uporabljena na teh bolj zajebanih stvareh za narest(zadnji spojler ipd..hujse krivine), drgac je pa isto(no boljse je pa tud drazje) k navadna steklena mata samo tanjsa so in pletena...-plocnik te se zmeri owna :deda
Sanjski moski :D

Slika
seat
Doživel RICE razsvetlenje
Prispevkov: 58
Pridružen: 12 Okt 2004, 19:40

Odgovor Napisal/-a seat »

HaBBicH torej če zvrtam oz. izrežem večje luknje se nimam kj bat a to se na izi reže al morš pazit da kj ne pokne k jst prvič mam opravka z poliestrom pa nism prepričan kaj lahko in kaj ne
Tkole pa zgledajo original meglenke
Slika
Luknje v odbijaču so pa takele
Slika
Sam naj povem da original meglenke svetijo ko k**ba :):)
Drgač so sedeži v Hondi super tui oprijem imajo vrei samo ta default položaj nelagodno vpliva na moja vretenca,ker iz prejšnih avtov drugih znamk nisem bil navajen ležečega sedenja med vožnjo pr hondah pa je to že po defaultu tak nastavljeno,da imaš glavo tam kjer je sovoznik,sprednji vzglavnik je pa tam kjer imajo druge znamke zadnjega.
Odgovori