Custom CF inatake

Vsa navlaka ki se pase izvenserijsko na vašem konjičku! Od neonk preko spojlerjev do športne radijske antene...
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Custom CF inatake

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Evo da se se tuki mal pohvalim z svojo packarijo :D
Sem naredil prvi produkt od tri delnega projekta...
Namrec skup bom spacal neko vrsto mutirano verzijo j's racing intake-a
in pa mesanico comptech airbox-a, tko da mal po domace povem...
Naredil bom tole cev ki gre od IM do airboxa, potem airbox in pa se cev ki bo sla od odbijaca do airboxa vse iz carbon-a

Tko da tole bo mogl na konc spilat k sus ! :D

Slikce:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Najvecja zahvala gre osebi, ki je ne smem omenjat, ampak on ze ve kdo je :-$ Za znanje in material \:D/

LP

No kva pravite na tole, je pa tole prvi izdelek ki sem ga naredil iz CF, bom pa sigurno naredil se enga ker ma tale kar nekaj lepotnih napak !
MUGEN CR-X
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

A nebi ti en bolši filter dal tjale? ;)

Drgač pa pohvalno, pa še uni osebi, k jo ne smeš povedat, pa vsi vemo kdo je - dobr tole karbonirej, pa mislm da boš še par naročil dobu, glede na to kok poznam js klele enga čudaka k bi rad cel avto v karbonu mel...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

En bols filter :-k
To je eden najboljsih filtrov na trziscu stari moj,
suh konicni filter od APEXi to ni APEX firma ampak
hudo znana japonska firma in je ful zakon k je suh in ne oljni kot K&N
prej sem mel K&N...
Stane pa kar dosti dinarckov ! O:)

LP
MUGEN CR-X
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Aj iz exkjuzing majself, oblubem da ne bom več dvomil vate. Sem na hitro pogledal in sem mislil da je kak apex in ravno hotel sem ti predlagati suhega. Sam imam suhega in je dosti bolše. Če pa je ta taki, potem pa a sm lahko tvoj prjatu 8-[
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Pugi napisal/-a:Če pa je ta taki, potem pa a sm lahko tvoj prjatu 8-[
Pismu ne vem bom mogu se nastudirat :-k
Se bova pogovorla s filtrom ce ti oprostiva tako zaljenje in primerjanje z APEX :D
MUGEN CR-X
G-4S
?eki ?an VTI
Prispevkov: 265
Pridružen: 07 Nov 2004, 21:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a G-4S »

In kakšna je PRAKTIČNA razlika suh vs. naoljen filter :-k
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

G-4S napisal/-a:In kakšna je PRAKTIČNA razlika suh vs. naoljen filter :-k
Odzivnost, večji pretok, bolj laminaren... Pri mašinah ki velik zraka pojejo - odvisno od kubikaže in vrtljajev (pri košotu slednje), je zlo važn kak je filter pa kake lopute... Če maš premal kapacitete je tko kot bi mogu na eno nosnico dihat - po pejt pa laufat ;)

V praksi je tko, da se čuti razlika med suhim in oljnim bolj kot med navadnim in oljnim.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Pa tud fora je pr enih da majo senzor za pretok zraka dost bliz filtra in se rado zgodi da k folk puca filter da prevec olja gor in se ne posusui tolk dobr, ti olje od filtra zapaca senzor(k je itak sam ena zicka) za pretok zraka in te pol jebe scena !

LP
MUGEN CR-X
G-4S
?eki ?an VTI
Prispevkov: 265
Pridružen: 07 Nov 2004, 21:59
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a G-4S »

Pa tale APEXi ima še dobr sredinski del narejen, ki lepo usmerja zrak, ne pa da se zavrtinči kot pri recimo dvojnem konusu, za katerega vsi mislijo da je bolš =D>
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Se da suhega dobit panelnega?

PS. Koshir, naredis se meni rabim nekaj podobnega =P~

Slika
Slika Tuning makes the heart grow fonder
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Morm prvo tega dobr narest pol bom pa vidu ce bom se kakega naredil...
Sam ti sigurno mislis da je to full na cheap, pa niker vzame ful cajta zivcev in pa se milion materiala da vse sploh naredis...k ce kje obstaja aftermarket ze iz CF za tvoj avto ti svetujem da vzami tisto ker bo ceneje..Ker tuki gre prvo material za model potem za kalup pol pa sele izdelek...cajta gre pa milion...
Tko da ce bos res zagret pa prpravlojen dat tolk kesa zamaterial pol ni panike k se mal spraksiram !

LP

Glede APEXi filtra je pa zakon filter, sej na apexi strani mas razlozen delovanje tega filtra zakaj taka dolga spicav notranjosti filtra !
MUGEN CR-X
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

suhega panelnega se tud da dobi, poglčej na APEXi strani in pa na HKS strani to sta dve firmi ki delate te dve zadevi !!! Obe japonski

LP
MUGEN CR-X
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Bom vzel od Focusa ST170 verjetno lahko bi pa naredil par stvari ampak kot pravis...predrago ker se da z drugimi materiali.

Kje se da kupit apexi filtre najlazje? EU?
Slika Tuning makes the heart grow fonder
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Svoh bo tole za apexi...
mamo pa na addict-u enga dealer-eja k zrihta dost stvari iz USA pa bi te filtre tud lahka zrihtu !

LP
MUGEN CR-X
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

No...sem interesent ce se bo kaj narocal..

Nasel sem ze vsaj slikco kaj rabim:
Slika

Pa se se air scoop dodelam, to naj bi bla dalec najboljsa resitev za Focusa, pa tud poznal se nej bi konkretno.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Gost

Odgovor Napisal/-a Gost »

mene pa tle k je ze lih ta debata zanima v cem je fora tistih resonatorjev pred zracnim filtrom?

ker js mam 2 kr dost velke skatle pa se eno mejhno pred filtrom, in so oznacene z besedo resonator 1,2,3.

to bi js najraj stran uzeu pa direkt od filtra eno cev napelu v filtr, a mislte da bi blo to kul al?


ajde lp
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Voith napisal/-a:mene pa tle k je ze lih ta debata zanima v cem je fora tistih resonatorjev pred zracnim filtrom?

ker js mam 2 kr dost velke skatle pa se eno mejhno pred filtrom, in so oznacene z besedo resonator 1,2,3.

to bi js najraj stran uzeu pa direkt od filtra eno cev napelu v filtr, a mislte da bi blo to kul al?


ajde lp
Dušilci zvoka in nenazadnje tudi pretoka zraka...verjetno bi blo res bolj direkt cev napelat.
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Okj jst mam pa eno prosnjo :) Ker je pilko bl do it your self type bi pilko prosu ce mu lahk kdo tocno razlozi kako gre postopek same izdelave kje material dobit kok kj kosta pa kako dobite kalup :) jst kokr kol pogledam kako bi naredu kalup ze za poliester se mi konca znanje tm k nevem s cim premazat kalup da se nova tura neprime gor :) tko da ce bi biu kdo dobr magar po pm al pa po ircu razlozu :D
TNX

LP PiLLLe
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
monster_d
Pošastko
Prispevkov: 349
Pridružen: 24 Okt 2004, 22:53

Odgovor Napisal/-a monster_d »

Pillle, delas na podobnem postopku zadevo ko poliester, za vec bo koshir razlozo.

Drugac pa pohvalno =D>
INFINITI
Japanc
Prispevkov: 26
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:42

Odgovor Napisal/-a INFINITI »

TypeKoshiR napisal/-a:Svoh bo tole za apexi...
mamo pa na addict-u enga dealer-eja k zrihta dost stvari iz USA pa bi te filtre tud lahka zrihtu !

LP
Tele apex`i, filtri so bomba - biu je en testič, d pokažejo koliko svinjarije prefiltirajo razne firme - najhujše sranje so ble tiste spužvaste gobe, K&N je bil osrednje dober, edino tale Apex`i pa je filtriral u nulo - nobena svinjarija ni šla skozi.
Ti dej kak kontakt za tega človeka, ki jih rihta - lahko tudi na PM
Slika
Odgovori