Turbo za Peugeot 206RC

Turbocharger in Supercharger... Učinkovit način povečanja moči motorja...
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Malecky napisal/-a:Ne vec kot 230KM na FWD...

Saabovi inžinirji niso debili, sicer se pa to hitro na kaki stezi dokaze oz. dokazujejo FWD avti z veliko KM.
Saab 95 aero ima 272KM. Mal predelave(tovarniške) 315KM.
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Njihov problem, DEJANSKO so oni enkrat dolocili to mejo "uporabnosti".

Drugace pa sprobaj en avto s turbino in 250hp FWD (cimvec navora) pa bos videl da je dzabe zadeva...rata se malo vlazno pa si z v treti pod bregom.
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Prosim če se nehate drkat okol tega kaj je preveč in kaj ne. Tud 400KM na prvemu pogonu dobro služi. Seveda če ni mašina pretežka zarad tega, kar v teh primerih ni, ker so serijske mašine navite - se pravi 1.8T recimo na 400KM je čist ql. Če še potem za drag obuješ kake R888, mislm da ni kle enga problema tumač. Sj nad 100km/h tko al tko ne bo več kopal ;)
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Za 402 metra je eno za na cesto je pa drugo.

Pa loci debato od kreganja, kar to ni. ali pac O:)
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Noben se kle ne krega, se smo fest fanstje :D: Ja - itak je za na naše ceste že 200KM preveč, sj v bistvu nikjer ne smeš več kot 130 vozt, to pa s takim avtom dosežeš v 10 sekundah... Brezveze :D

Ta predelava bi bla izklučno uporabna sam za na dirke, pa seveda za kak blow off show off ;)
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Mah na 1.8T kar je več kot 200 ps so prve dve prestave bolj ko ne neuporabne (seveda ob vožni na polno) ](*,) Pač vrti u prazno u pm. Pol tm od 100kmh je pa vesele \:D/
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Ja prva je že pri men neuporabna, tko da vrjamem an...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Kaj se tolk prerekate... jst se raje ogledujem za enim audi S4 avant quattro 2.7 bi-turbo... to je potencial

/jan
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Malecky »

Jaz pa za Scooobydooooby dooooooo \:D/

Type 25 pa close ratio gearbox :-°
Slika Tuning makes the heart grow fonder
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Malecky napisal/-a:Jaz pa za Scooobydooooby dooooooo \:D/

Type 25 pa close ratio gearbox :-°
http://www.carcopy.de/carcopy/show2.php ... M2ZjJjZQ==

Nekaj v tem stilu si bom omislil kot naslednico skodilaka (mogoce ze naslednje leto).

Tu se debata okrog tega, kolko moci je smiselno pocasi neha.

/jan
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

Res je nesmiselno govoriti o smiselnosti več kot 200PS na sprednjih kolesih. Tema je TURBO V P206RC !!

Če hoče met človek 500 PS na sprednjih kolesih, jih bo pač imel. Njegov problem ali bo vrtelo v prazno ali ne. Bo že poskrbel za LSD & co. stuff da bo bolje.

Torej kjer je volja in denar....se vse da narest.

RC206: kot sem rekel, se dela trenutno ena predelava N/A --> T avto. Če bo mehanik za, ga pobaram pa ti bo dal kak nasvet. Trenutno ima veliko dela ampak če resno misliš, ga bom pobaral da si vzame nekaj časa zate.

moraš ša vedet, da bo potrebno menjat veliko stvari v motorju, sploh če boš hotel večji boost in s tem MORE POWAH!

Na cliota, kot je moj, so dali na orginal bate in ojnice o,4 bar se mi zdi. S tem so dobili cca. 230 PS. Njihov komentar: Impreza ima kar probleme z njim, hehe....

Na o,7 bar bi delal štale tak clio. Ampak pol je treba menjat bate, ojnice, injektorje, benz pumpo, RFP, ....


Lp sly.

PS: Mogoče nardim turbo cliota :-) pfsssst, pfsst....
:)
Blue RaCer

Odgovor Napisal/-a Blue RaCer »

Jah ej za tole lepa hvala če se boš pozanimal bo svetovno pa kok bi to vse skp koštalo ker jest tm nekje do max: 240-250 KM bi šu več pa itak ne.
No če bi jih že 230 dubu bi bil happy

hvala lp \:D/
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

En tak soliden kit z novo robo, tm okol 0,8-1 mio da vse štima. Vsaj tako je pr VAG grupi, ko se dela taka u eazy nadgradnja (iz 150-180 ps na tm 250-270ps )
Slika
Uporabniški avatar
Pug406
TurboGobc
Prispevkov: 135
Pridružen: 05 Sep 2005, 14:55

Odgovor Napisal/-a Pug406 »

no takole... jaz sem na tem naslovu

http://www.dp-engineering.nl/indexe.html

spraševal za mojega... Cena € 6.500 + 3 tedne brez avta. Kr se mi zdi malo dosti...

To vprašanje bo sicer offtopic oz. mogoče niti ne. Glede na to, da so si motorji "precej" podobni - konkretno za 206RC ne vem - sem jaz razmišljal za mojega najti nekje motor od 405 2.0 turbo in pobrat zadevo dol ( kolektorje, turbino, IC itd. ) in potem to predelat pač za moj motor.

A mislite, da se ne bi dalo kaj podobnega nardit za 206? - pač samo na novo nardit kolektor, zmanjšat kompresijo in odpret zadevo na 0,5-07 bara?
eh kaj čmo... vozimo jajca...
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Da se komot, zakaj pa ne, pač en home made turbo kit :-s sam računaj da treba velik stvari še zravn menjat in morš uzet v zakup da zna hiter pol tut kej crknt (k sploh ne pričakuješ) in ti ne sme bit problem par dni bit brez avta.
Slika
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Rabis kaksno turbino, izpusni kolektor do nje, downpipe od turbine do izpuha, ali pa se bolje cel izpuh nov.
Intercooler, vecje injektoje, nov racunalnik ki upravlja z motorjem.

To je univerzalen recept za predelavo vsakega avtomobila.
Uporabniški avatar
Mad Max
Greenstuff
Prispevkov: 33
Pridružen: 18 Avg 2005, 18:09
Kraj: GYM

Odgovor Napisal/-a Mad Max »

Kolega bo dal zdej polžka na 206-ko ( 90ps )...zadeva bo v kratkem končana tko da sporočim kako bo kej zadeva laufala... :-°
Go Hard.....Or Go Home!!!
Uporabniški avatar
DrMr
Diplomant Pižotarstva
Prispevkov: 394
Pridružen: 03 Apr 2005, 09:28

Odgovor Napisal/-a DrMr »

Mad Max napisal/-a:Kolega bo dal zdej polžka na 206-ko ( 90ps )...zadeva bo v kratkem končana tko da sporočim kako bo kej zadeva laufala... :-°
... kaj novega ???
Uporabniški avatar
Mad Max
Greenstuff
Prispevkov: 33
Pridružen: 18 Avg 2005, 18:09
Kraj: GYM

Odgovor Napisal/-a Mad Max »

DrMr napisal/-a:
Mad Max napisal/-a:Kolega bo dal zdej polžka na 206-ko ( 90ps )...zadeva bo v kratkem končana tko da sporočim kako bo kej zadeva laufala... :-°
... kaj novega ???
147ps na 16 col feltnah-izmerjeno predkratkim na 0.9 bara-mislim da je cifra kr lepa, trenutno bo moral še menjati košaro za sklopko, ker mu zadeva drsi....peljal me pa še ni trenutno, tko da občutkov še ne morem povedat. Pa izpuh ga tud za nekaj konjev blokira, ker ima fi 60 cev potegnjeno, ter če se ne motim še 2 lonca vmes, lonce bi mogu dol vržt pa bi še par konjev doprineslo...

LP
Go Hard.....Or Go Home!!!
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Mad Max napisal/-a:Pa izpuh ga tud za nekaj konjev blokira, ker ima fi 60 cev potegnjeno, ter če se ne motim še 2 lonca vmes, lonce bi mogu dol vržt pa bi še par konjev doprineslo...

LP
fi60 je za 147 N/A konj u vrh glave dost... razen ce nima v loncih prekatov in tega sranja, potem se nima kaj sekirat, naceloma je fi55 zadosti za 150 turbo konjev.

/jan
Odgovori