Klasicen topic za ta letni cas: Zimske gume

Tukej bomo obdelal teme v zvezi s testi gum, kaj natakniti na kakšne feltne in kdo nam bo nataknil...
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Klasicen topic za ta letni cas: Zimske gume

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

V kaksne zimske gume pa boste obuli svoje avte?

razmisljam o Michelin Pilot Alpin PA2 (195/65 R15 91H)

pro, kontra?

Niham tudi med 205/60/15 in 195/65/15...

/jan
alesi
Damzapir :)
Prispevkov: 174
Pridružen: 11 Okt 2004, 08:14
Kraj: Radolca

Odgovor Napisal/-a alesi »

Sava eskimo S3 175/70/13

Zame je ni boljse gume za zimo kot je savska,sem imel tud pilotko pa se mi je zdela slabsa ce je bilo veliko snega,se je pa res malo boljse obnesla v plundrioziroma lahko recem do 5cm ampak samo za spoznanje.
Ce pa na koncu pogledas se to da je sava 1x cenejsa ves kaj bos vzel.
Razocaran sem bil s Dunlopom,za zimo podn.
Slika
Rjuhar
GSI fahrer
Prispevkov: 12
Pridružen: 12 Okt 2004, 11:02
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Rjuhar »

Jest sem imel tud skoz Savo, letos mam za druzinskega Mich. A2, ker mi je dobra guma predvsem na mokri cesti in plundri, na GSIja pa ne bom dajal nic. Ketne v prtljaznik, ko bo sneg ga bom pa doma pustu.
Malo pleha, malo žice - evo nove Opelice..
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Re: Klasicen topic za ta letni cas: Zimske gume

Odgovor Napisal/-a Pugi »

1.8T napisal/-a:V kaksne zimske gume pa boste obuli svoje avte?

razmisljam o Michelin Pilot Alpin PA2 (195/65 R15 91H)

pro, kontra?

Niham tudi med 205/60/15 in 195/65/15...

/jan

Ti kr lepo 195ke dej gor - nima smisla 205... Krivil ga itak ne bos, po snegu in dezju bos mel manj aquaplaninga, cenejsa guma je in lazje jo bos prodal, ker je standardna velikost...


BTW js se zmer kolebam - vrjetno bom ostal pri GOOD YEAR Ultra Grip seriji, ampak se ne vem ce bom kupil tud platisca... BI mogu nek pocen ene 15ke dobit...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Re: Klasicen topic za ta letni cas: Zimske gume

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Pugi napisal/-a:Ti kr lepo 195ke dej gor - nima smisla 205... Krivil ga itak ne bos, po snegu in dezju bos mel manj aquaplaninga, cenejsa guma je in lazje jo bos prodal, ker je standardna velikost...
To ze, problem je v temu, ker imam zdej 205 siroke GY Eagle F1, pa mi v prazno kolesa vrti, vceraj ko je bilo malo dezja sem ga v cetrti zahodil, da bom eno tetko prehitel, pa ni slo nikamor, samo vrtelo na mestu...

zato razmisljam (tudi) o 205...

Saj pozimi ni vedno samo sneg...

/jan
_VeNoM_
Czechoslovakian tuner
Prispevkov: 436
Pridružen: 12 Okt 2004, 23:23
Kraj: Westside Connection
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a _VeNoM_ »

huh mam gor že zimske,namreč so pa od NOKIAN firme!zelo sem zadovoljen z njimi!


lp venom
TITan
predbog
Prispevkov: 59
Pridružen: 12 Okt 2004, 20:54
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TITan »

Še hitro vprašanje:
Ali se zimska oprema ševedno spreminja glede na avto? Bolj natančno, a rabiš met v 4wd avtu vrige (normalno, ne tam kjer rabiš met obvezno vrige)? Drugače pa na mojmu Michelinke (imena ne vem), na passatu bodo neke stare Matadorke (+4wd :) ) na kombiju pa ene stare continentalke s več kot 12mm profila.
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Kot sm reku - ce mas vec kot 4mm zimske ne rabis verig.

Ce mas letne rabis verige, tud ce mas 4wd.
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Re: Klasicen topic za ta letni cas: Zimske gume

Odgovor Napisal/-a Slide »

1.8T napisal/-a:
Pugi napisal/-a:Ti kr lepo 195ke dej gor - nima smisla 205... Krivil ga itak ne bos, po snegu in dezju bos mel manj aquaplaninga, cenejsa guma je in lazje jo bos prodal, ker je standardna velikost...
To ze, problem je v temu, ker imam zdej 205 siroke GY Eagle F1, pa mi v prazno kolesa vrti, vceraj ko je bilo malo dezja sem ga v cetrti zahodil, da bom eno tetko prehitel, pa ni slo nikamor, samo vrtelo na mestu...

zato razmisljam (tudi) o 205...

Saj pozimi ni vedno samo sneg...

/jan
Lej...nikakor nočem provocirat, ker vem da si tehnično izredno podkovan in daješ ZELO koristne nasvete:!: ...samo tole me je pa malo zmotilo...v četrti zahodil pa je vrtelo v prazno :? ...moogče ne sodi ta post na ta forum, ampak....če tebi na Octavii koplje četrta...kaj hudiča potem dela šele kakšen Audi 3.2 FSI s sprednjim pogonom, ki ma 250 konjev...da ne govorimo o čem še hujšem...
Ali pa imaš 15let stare gume, ki so že plastične in ne gumijaste...Ali pa si vozil po 10 cm visoki vodi na cesti...ali je pa kaj narobe...
ker da bi pa po mokri cesti kopalo v četrti....huh...ali je lovska tale, ali pa sem jaz kaj spregledal, predelavi motorja navkljub :wink:
Me enostavno moti izjava in sem zato vprašal, tako da prihranite moralne poste...

Širša guma pa tudi ne prinese nujno boljšega oprijema, sploh na mokrem, saj hitreje zaplava...
V prihodnjem avtomagazinu, bo priloga o zimskih gumah, ti priporočam počakat 14 dni in še tisto prebrat, je pa bilo to že v prejšnjem Auto motor & sportu, ki ga pa zdaj verjetno ne boš več dobil...na žalost :(

Od prvegaprvegadvatisočpet bo najmanjša globina zimske gume zmanjšana na 3mm :wink: In da, rabiš verige tudi na 4x4 če maš letne gume...

LP, Slide
Pa brez zamere :wink:
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Daco
Orthodox boy
Prispevkov: 17
Pridružen: 12 Okt 2004, 21:31
Kraj: Medvode

Odgovor Napisal/-a Daco »

No jst mam tut podobno dilemo... iscem 195/65R15 H gume, a ne vem katere bi vzel.

A je kul, ce vzamem gume srednjega razreda like Sava S3 al bi raje vzel nekaj boljsega... v kar se nagibam?

Pol spet... kaj bi blo bolje vzeti:
Michelin Pilot Alpin 2
Goodyear Ultra Grip GW-3
Bridgestone Blizzak LM25
Conti 810
al mogoce kej druzga?

Od nastetih imam najcenejso ponudbo za GY in sicer 21k/gumo. A na netu sem nekje prebral, da naj bi bile precej slabse v dezju od konkurence (test je bil opravljen v dimenziji 205/55R16 se mi zdi).

Mogoce bi blo dobro Brigdestonke nabavt, sam jih ne dobim tok pocen. Conti so pa itak full drage. Lahko kdo kej zrihta? ;) :D
Slika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Daco napisal/-a:No jst mam tut podobno dilemo... iscem 195/65R15 H gume, a ne vem katere bi vzel.

A je kul, ce vzamem gume srednjega razreda like Sava S3 al bi raje vzel nekaj boljsega... v kar se nagibam?

Pol spet... kaj bi blo bolje vzeti:
Michelin Pilot Alpin 2
Goodyear Ultra Grip GW-3
Bridgestone Blizzak LM25
Conti 810
al mogoce kej druzga?

Od nastetih imam najcenejso ponudbo za GY in sicer 21k/gumo. A na netu sem nekje prebral, da naj bi bile precej slabse v dezju od konkurence (test je bil opravljen v dimenziji 205/55R16 se mi zdi).

Mogoce bi blo dobro Brigdestonke nabavt, sam jih ne dobim tok pocen. Conti so pa itak full drage. Lahko kdo kej zrihta? ;) :D

Lej js ne vem kva je fora teh testov,samo lansklet ko so jih v 195.65.15 testiral so ble pa tanajbolse... To je zdj mal mem...

Vglavnem - kokr mam js izkusnje z GY - zelo zelo dobra guma - za to ceno bi jih js sigurno vzel, ker s savskimi ni primerjave. Savska je dobra za v sneg, drugje pa je baje katastrofa.

Opozorilo - GW3 je izredno mehka guma(dobra lastnost), zato se kar dobro rabi(slabo). Boke ma pa vredu trde (dobro)


Daco, mej si ga
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
maky
Pešhondaš
Prispevkov: 185
Pridružen: 11 Okt 2004, 07:37
Kraj: lj
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a maky »

mah jaz bo letos še kar na mojih Preparellijih. ma da zdržijo še letos.
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Fantje kok mate pa kj izkusnj z gumami Matador?
Nevem pr men so se bols odnesle kot slavne BFGoodriche.
So dost mehke pa grabjo tut :) so pa k rederka :) uni k me poznate ze vete kaj mislm ( kockaste gume ) :)
Hm kaj pa pravte na gume Dunlop Sp Winter Sport M2 so pa dimenzij 185/70 R14 za na pugija 406? ali da ostanem kr nateh k so gor Michelin Energy MX2 istih dimenzij :)


LP PiLLLe
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Dunlop se men zdi bols guma kot mislin - mamo doma na xmu mislinke, na espacu pa M2...

Drgac pa fora matador gum kokr jih js poznam je ta, da so dost krivo odrezane, tko da se ne vozis po celi tekalni povrsini enakomerno...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Re: Klasicen topic za ta letni cas: Zimske gume

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Slide napisal/-a:...samo tole me je pa malo zmotilo...v četrti zahodil pa je vrtelo v prazno :?
Gume so nove, GY Eagle F1 205/60/15.

Res je, zato je pa tudi mene presenetilo in sem kar za tetko potem ostal se kaksno minuto in si probal prit na jasno, kaj se dogaja. Dez je zacel padat, precej krivim to. Mi pa ni bilo cisto nic jasno. Turbina je zagrabila, zgleda da je ta sus povzrocil zdrs, nato je pa samo zavrtelo.

Saj potem sem jo prehitel, ampak je pa divji obcutek, ko si reces "bom kar v cetrti stisnu, da ne bo kopalo", pa vseeno zvrti :shock:

Mogoce bi se pa moral bolj pocasi vozit na taksni cesti :oops:

/jan
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Tud men je v 4. kopalo ze... Sej na ledu pa v 5. kople an - vse je odvisno od ceste an!
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

Pugi napisal/-a:Tud men je v 4. kopalo ze... Sej na ledu pa v 5. kople an - vse je odvisno od ceste an!
:D
Govor je bil o mokri cesti...drugač je pa tudi meni že v 3tji pri 90 kopalo tak da je cagar kazu 130....pri 49KM...aquaplaning pač :lol:
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Re: Klasicen topic za ta letni cas: Zimske gume

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Slide napisal/-a:
Lej...nikakor nočem provocirat, ker vem da si tehnično izredno podkovan in daješ ZELO koristne nasvete:!: ...samo tole me je pa malo zmotilo...v četrti zahodil pa je vrtelo v prazno :? ...moogče ne sodi ta post na ta forum, ampak....če tebi na Octavii koplje četrta...kaj hudiča potem dela šele kakšen Audi 3.2 FSI s sprednjim pogonom, ki ma 250 konjev...da ne govorimo o čem še hujšem...
A

Hehe, ja in kva si zdj hotu povedat, da nardi en avto k ma 10 konjev več?? :D :D :D
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
Slide
Professional Drifter
Prispevkov: 159
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:38
Kraj: Trboule(matk****)
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Slide »

:fist: :D

Niti se nisem spomnu prec dejstva da ma njegova Octavia čez 200KM :oops:, ampak vseeno...Da četrta vrti v prazno ob le pohojenem gasu, mora biti cesta hudičevo, hudičevo spolzka
Slika
Understeer is when the driver is scared, Oversteer is when the passengers are scared
CupraR
Bremzmajstr
Prispevkov: 542
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:19

Odgovor Napisal/-a CupraR »

Slide napisal/-a::fist: :D

Niti se nisem spomnu prec dejstva da ma njegova Octavia čez 200KM :oops:, ampak vseeno...Da četrta vrti v prazno ob le pohojenem gasu, mora biti cesta hudičevo, hudičevo spolzka
Uf to se je men tut že pr leonu zgodil, da smo v 4-ti kopal po dežju :fadein:
Aja gume: 205/55/16 na seatu, na japoncu pa 185/60/14
Slika
Odgovori