PROBLEM - R5 pije hladilno tekočino

Sam ne v prazno!
Odgovori
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

PROBLEM - R5 pije hladilno tekočino

Odgovor Napisal/-a mloncar »

v zadnjih 2 tednih je R5 campus spila cca 0.5l hladilne tekočine (pred 14dnevi sem nalil hladilno tekočino, skoraj do črtice max., danes pa pogledam in je bilo hladilne tekočine le ža vzorec)! mašino sem na hitro pogledal, če bi kje spuščalo.. ..še posebej okoli vodne pumpe. prav tako sem iste stvari prekontroliral ob vžanem motorju in nikjer ni bilo opaziti kakšnega puščanja hlailne tekočine! kje je lahko problem? mogoče tesnilo glave motorja?

hvala za pomoč!
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Poglej če se ti meša voda z oljem,čisto možno da je tesnilo šlo po gobe.
CLIO 172 SPORT
vesolc
He comes in peace!
Prispevkov: 95
Pridružen: 15 Okt 2004, 12:03
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a vesolc »

tko kot je Dr_S reku...na gas stisn pa poglej ce se bel dim kadi iz izpuha, potem je tesnilo in ti voda vhaja med mesanco!!!
Killah bee
Čebel
Prispevkov: 455
Pridružen: 12 Okt 2004, 15:00
Kraj: Tu Pa Tam

Odgovor Napisal/-a Killah bee »

Men tud belo pokadi ko je mrzu motor,če nabiješ gas,pa je to pri meni vse poštiman okol tesnila,tak ,da ni 99,9% da je tesnilo.
CLIO 172 SPORT
Uporabniški avatar
eXtreme
Besnška glavca
Prispevkov: 358
Pridružen: 13 Okt 2004, 21:33
Kraj: Besnica
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a eXtreme »

Še svečke ven odvij pa poglej če je kera 'oprana'.
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

hvala za nasvete.. ..dons ni blo časa, tko de bom jutr tole probu!
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

hm.. ..zjutri sm zalaufu avto in parkrat bl ornk na gas prtisnu, pa ni bilo videt, da bi se iz auspuha belo kadilo! potem sem še enkrat preveril vse spoje cevi in prav tako ni nikjer pozait kakšnega puščanja! tudi na hladilniku ni bilo videti znakov puščanja! opazil sem pri vodni pumpi, da je pri spojih cevi nekaj malega vijilično-belega prahu (ampak res mal)! v nedeljo sem natoču hladilno tekočino (skor do max črtice), v pon. sem mogu it v MB in v teh cca 200km je popilo skorj celotno hladilno tekočino iz ekspanzicijske posode! na dnu posode je bilo opaziti malo "majoneze" (malenkost jo je bilo na sredini posode)! avto ne pije olja (dotakanje olja med rednimi servisi ni potrebno oz mogoče kak deci)! sem pa opazil pri ohišju altenatorja in pa na stiku med blokom motorja in glave na sprednji strani motorja (torej v okolici ohišja altenatorja) znake svežega puščanja.. ..sicer na občutek deluje kot olje (mastno)!

še ta teden gre avto k mehaniku in upam, da bo čim manj stroškov!
Odgovori