Navoj svečke

Da bo vlekl!!!
Odgovori
ViKo
Greenstuff
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Okt 2005, 19:01

Navoj svečke

Odgovor Napisal/-a ViKo »

na Alfi je pobralo navoj na eni svečki.

zanima me: kako bi problem najhitreje in najceneje rešil?

LP
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Hm, nove sveče... 1 ali vse.. Js se ne spomnem druge varjante, bo še kdo povedal...

1 če maš vse nove, vse če maš že stare...
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

ti je svečka ostala v glavi in se zavrtela v navoju? si to mislil povedat? ,ker če je tako,lahko samo še glavo dol vzameš... ](*,)
Slika
ViKo
Greenstuff
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Okt 2005, 19:01

Odgovor Napisal/-a ViKo »

res sem se slb izrazil. alumini je šu.... normaln

vložek? nova glava?

tekoča kovina?

LP
ViKo
Greenstuff
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Okt 2005, 19:01

Odgovor Napisal/-a ViKo »

problem je v tem, da bi to naredil rad najceneje, da bi se vozil še eno leto.

veliko nisem mislil vlagat zaradi tega ker se že sliši veriga, motor kuri olje...

swap?...ne verjamem če splača?

kaj če bi eno svečko kar blendiral? saj je itak Twin


:-k
Uporabniški avatar
SunShiner
DEJANSKO veliki b00st
Prispevkov: 1220
Pridružen: 27 Apr 2005, 20:54
Kraj: Nissanmania
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SunShiner »

a da bi pa vse skupi lepo porihtu z eno generalko se ti pa ne zdi?
Powered by Nissan 200SX S14 a.k.a. Cipa
and BMW E30 a.k.a. GhettoMobil
Slika
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

Baje se dobi neke kontra navoje, ko povrtaš luknjo, narežeš navoj, daš potem to pušo z kontranavojem in novo svečko. Ampak to sem samo mimogrede slišal, bom še enkrat vprašal in ti povem. Drugače je pa edini pravi način da gre glava dol.
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
ViKo
Greenstuff
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Okt 2005, 19:01

Odgovor Napisal/-a ViKo »

Mitja napisal/-a:Baje se dobi neke kontra navoje, ko povrtaš luknjo, narežeš navoj, daš potem to pušo z kontranavojem in novo svečko. Ampak to sem samo mimogrede slišal, bom še enkrat vprašal in ti povem. Drugače je pa edini pravi način da gre glava dol.
en tak kit me interesuje

da bi na avtu vrednem še 150Kšitov delal generalko? 150K ne bi bilo dost?
Uporabniški avatar
SunShiner
DEJANSKO veliki b00st
Prispevkov: 1220
Pridružen: 27 Apr 2005, 20:54
Kraj: Nissanmania
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a SunShiner »

aja.. nism vedu za kakšn avto gre :)
Powered by Nissan 200SX S14 a.k.a. Cipa
and BMW E30 a.k.a. GhettoMobil
Slika
Uporabniški avatar
Mitja
BMW fahrer
Prispevkov: 152
Pridružen: 21 Nov 2004, 15:40
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Mitja »

No, danes sem bolj točno vprašal in ni več nobeden vedel točno :^o


Tista varijanta z kontra navojem žal deluje samo v primeru, da vzameš glavo dol. Sicer teoretično lahko probaš tudi brez, ampak boš verjetno prvi, ki bo to delal.

Baje se dobi neke spirale, katere naviješ okoli navoja svečke, potem pa to vse skupaj naviješ v glavo. Na vprašanje kje se to dobi je bil odgovor: v Italiji WTF #-o

Jaz bi za te stvari vprašal pri tistih, ki se ukvarjajo samo z glavami. Lahko pa probaš tudi 031/328-326 (Klemen), on ima tudi razne "repair kite" za podobne stvari, npr. pobrane navoje na čepu karterja.

Več ti žal ne znam povedati.
/_/_/IIII*IIII\_\_\ ...............objects in mirror are loosing
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

tle en mehanik ma repair kit,k bi ga mogla met večina resnih mehanikov...stvar zgleda kot nek sveder,kateri ti hkrati poveča luknjo ter nato naredi navoj z istim korakom,le večjega fi-ja...potem pa vse skup spet odšravfaš nazaj ven ter noter zašraufaš nekakšno spiralo...ko je zašraufana,jo poskusiš odšraufat,dokler ne poči za to prirejeno peresce in takrat je poseg končan...men je tip to naredu na motorju...pa smo poskusli mejo in je prej pojedlo navoj na dveh svečkah kot karkoli drugega nardilo na glavi...morem pa majstra vprašat,ali je potrebna demontaža glave-verjetno ja,ker nastajajo opilki pri delanju navoja
ViKo
Greenstuff
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Okt 2005, 19:01

Odgovor Napisal/-a ViKo »

no v to smer se vse skupaj nagiba tudi po mojih poizvedbah

rabm pa konkretni naslov oz št.
mam že od enega tipa.... bom jutri preveru; kako varianto on uporablja?

opilki?

upam, da jih bo zmetalo skozi ispušni kanal...seve, če bo šlo brez demontaže glave
ViKo
Greenstuff
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Okt 2005, 19:01

Odgovor Napisal/-a ViKo »

se pravim, da današnja tehnologija bi ta problem verjetno mogla že nekako doreči.....
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Opilke teško zmeče v izpušne kanale ker se primejo mastnih sten cilindra...lahko probaš vse žive variante vendar boš na koncu vseeno moral glavo dol jemat....kolikor vidim je tole twin spark,vendar to ne pomeni da lahko eno blindiraš--->ta sistem deluje z obema svečkama v sekvenčnem delovanju,kar pomeni da se prižigata izmenično v določenih časovnih intervalih...

@ferarist: stari če mu naredi večji navoj (fi) verjetno ne bo mogel svečke nazaj not privit ane? edino če bo naredil pušo na mero z obojestranskim navojem,pol bi šla tvoja varianta...
Slika
Uporabniški avatar
Speedy
Herbinator
Prispevkov: 39
Pridružen: 15 Sep 2005, 17:05
Kraj: Podnrt
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Speedy »

Za take probleme, obstajajo seti za popravilo z narejenimi pušami, problem je samo ko menjaš svečke, če jih fino zapeče, se zna zgodit, da gre vse skupaj z vložkom ven. Vprašaj kakega mehanika če ima ta set, ki ni redkost. [-(
Luža pod hroščem ni olje, to je švic od konjev.
ViKo
Greenstuff
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Okt 2005, 19:01

Odgovor Napisal/-a ViKo »

Hvala vsem...sem našel tole...pri prvem "malo večjem mehaniku"

LP
ViKo
Greenstuff
Prispevkov: 35
Pridružen: 02 Okt 2005, 19:01

Odgovor Napisal/-a ViKo »

Aja, pravi, da bo naredil kar na avtu.

\:D/
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

Eddy napisal/-a: @ferarist: stari če mu naredi večji navoj (fi) verjetno ne bo mogel svečke nazaj not privit ane? edino če bo naredil pušo na mero z obojestranskim navojem,pol bi šla tvoja varianta...
no,sej sm napisu,da se nardi večji fi navoja z istim korakom,potem pa se vloži taka spiralica,ki-ko je na mestu-predstavlja novi navoj za svečko,ki je tapravga fi-ja...v bistvu je ta spiralica res nekakšen del z obojestranskim navojem,vendar ni v enem kosu,ampak je spiralna...mah...težko je razložit... #-o
Odgovori