Intercooler

Turbocharger in Supercharger... Učinkovit način povečanja moči motorja...
Odgovori
cresh
test dummy
Prispevkov: 184
Pridružen: 18 Okt 2004, 18:44

Intercooler

Odgovor Napisal/-a cresh »

Hi

Zanima me kako se zračuna kolk velik intercooler pač rabiš za nek turbo sistem. Na katere stvari se gleda?

Pa še to: Kdo pri nas ugodno in dobro dela po meri intercoolerje?

thanx
Slika
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Cimvecji, tem boljsi. Poglej za intercoolerji od kaksnih vecjih turbo diesel kombijev, dostavnikov. Rabljeno se prodaja kar poceni.
Novi so od 200$ naprej v USA.
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Velik IC pomeni več turbo laga. Če imaš avto za drage potem je vseeno, če se pa voziš z njim po cesti ali po pisti potem pa ta formula odpade. Morš pač žrtvovat nekaj moči za boljšo odzivnost motorja.

Pomoje neka formula ne obstaja. Jaz bi se pozanimal kakšne ICje imajo drugi s podobnim setupom pa se po tem ravnal.

IC po meri ti znajo naredit pri Akvizu v Trbovljah. Poglej za kontakt na tem naslovu: http://www.akviz.com
High on LSD
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Razlika se meri v stotinkah sekunde.
Izracunaj pretok zraka turbine ali koliko zraka vsesa motor (litrov na sekundo), razliko v prostornini intercoolerjev (ceprav so tiste votle cevke bolj majhne). Vec se pozna, ce bolj nerodno speljes cevi od turbine do motorja in so daljse kot je nujno treba. Se zmeraj pa razlike merimo v stotinkah.
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

Na mail ne odgovarjajo, tako da se ne trudit. Raje pokliči. Jst kličem ta teden, pa me je šele danes poklical gospod nazaj.

Je pa zlo prijazen in pove vse kar rabiš.

torej, jst sem ga spraševal ua pljni hladilnik za avto in za večji IC.

Pravi da je problem pri ghladilniku olja k ima samo cevi fi 10 in da olje pri tem samo pade. To ga nisem ravno razumel, ampak pravi da bi moral narest zlo velik hladilnik olja, da bi imel efekt.

za IC pa rabi vedet naslednje podatke:

dolžino
višino
količino vstopnega zraka
max pritisk turbine

Potem se on odloči kolk debelo satovje bo dal in kakšna je cena takega IC-ja.

lp sly.
:)
Odgovori