Bencinska pumpa

Da bo vlekl!!!
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

Eddy, kaj da ni rabljenih. Če se ne motim imajo vsi E30 enako pumpo, vsaj na zunaj zgleda enaka. Kupiš salomonca in greš do prvega ki prodaja E30 po delih.

Šele zdaj sem videl, da je dobra čist navadna pumpa, in od E30 je sigurno uredu.
High on LSD
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

iKst napisal/-a:Walbro 255l/h sem imel na nissanu. Cena cca 23k sit s poštnino vred iz ebaya. Deklarirana je za 500+ hp. So pa večinoma potopne, kolikor sem jaz gledal.

Kakšno vezo ima 4 ali 6 cilindrov ? A ni vseen ?
4 šobe 650cc @ 4bar
ali pa
6 šob 650cc @ 4 bar

Zdej pa povej kater motor dobi več benza če pumpa benz poriva čez 4 al pa čez 6 šob.

Tistemu s 6 šobami ni potrebno met tolk močne pumpe, pa še injektorje ima lahko manjše. V tem je razlika.
:)
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

super98 napisal/-a:VW golf II GTI ima pumpo pred tankom, oziroma ima dve eno v tanku (pomožno, ki dovaja gorivo do glavne pumpe) in pol še tisto glavno za tankom.
Pumpa daje od 4.7-5.4 bare pritiska in ima tudi regulator pritiska.

Govorimo o GTIju oziroma 16V GTIju s k-jet ajnšpricom. To so 8V modeli do letnika '87 in vsi 16V modeli.
Podatek o 4.7-5.4 bara je za zunanjo pumpo?
Kolk barski je pa regulator?
:)
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Tut petka turbo ima tkole postavljeno pumpo.
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

Hud regulator: good up to 650 hp \:D/

Slika

Pa še ena pumpa pa gas :

Slika
:)
iKst
...
Prispevkov: 350
Pridružen: 12 Okt 2004, 10:27
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a iKst »

djsly napisal/-a:
iKst napisal/-a:Walbro 255l/h sem imel na nissanu. Cena cca 23k sit s poštnino vred iz ebaya. Deklarirana je za 500+ hp. So pa večinoma potopne, kolikor sem jaz gledal.

Kakšno vezo ima 4 ali 6 cilindrov ? A ni vseen ?
4 šobe 650cc @ 4bar
ali pa
6 šob 650cc @ 4 bar

Zdej pa povej kater motor dobi več benza če pumpa benz poriva čez 4 al pa čez 6 šob.

Tistemu s 6 šobami ni potrebno met tolk močne pumpe, pa še injektorje ima lahko manjše. V tem je razlika.
Jaz si predstavljam da za določeno moč motor porabi določeno količino goriva, tko da nebi smelo bit razlike med enako močnim 4 in 6 cilindrašem (+- par % zaradi različnih izkoristkov itd). Samo 6 cilinderski motor ima manjše injektorje ker jih ima 6. Količina bencina je pa pomoje ista, samo da se na manjše dele razporedi.
High on LSD
mihakrapez
Dr.Sinter
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 Jan 2006, 11:10

Odgovor Napisal/-a mihakrapez »

JAZ ti jo zrihtam ni panike
Slika
Uporabniški avatar
DrMr
Diplomant Pižotarstva
Prispevkov: 394
Pridružen: 03 Apr 2005, 09:28

Odgovor Napisal/-a DrMr »

... pa vsi pugiji 405 sri,mi16 imajo takšno....
cabrio_V6
Pejnourt
Prispevkov: 10
Pridružen: 02 Nov 2005, 19:35
Kraj: Murska Sobota

Odgovor Napisal/-a cabrio_V6 »

_BANDIT_ napisal/-a:OK, sej to mi je jasno. Samo ponavadi je najboljše pošravfat dol iz enga avta cel komplet, pumpo in regulator, pa je pol to to. Samo mene zanima, keri avti majo zunanje pumpe in ne potopne.
Če še rabiš pumpo jo najdeš na skoraj vsakem drugem oplu ki imajo zunanjo pumpo imajo pa regulator na FR in sicer 3 barski imam pa eno še doma pa jo dobiš lahko če želiš. Ima pa 12mm priključek na vlečni strani in 8mm na tlačni.

lp
Odgovori