Luftmesser

Da bo vlekl!!!
Uporabniški avatar
mačkica
Pejnourt
Prispevkov: 9
Pridružen: 22 Feb 2006, 16:13

Luftmesser

Odgovor Napisal/-a mačkica »

Hallo!

Nujno nujno rabim pomoč!!! Ker sem nad mojim mehanikom obupala-ko mi dele kar naprej menjuje pa mi ne zna razložit kaj sploh je narobe, avtek pa še ni porihtan kot bi si želela. Imam „golfiko“ III, 1.6B, 74kw/101km. Letnik je res 1995, a ker imam to mojo golfiko full rada, in mi je všeč, pa še lepo je porihtana, in ker skoz skrbim da ni nič narobe, me zdaj pa že hudo skrbi. Zato ste vi in vaš forum moje zadnje upanje, da ugotovim kaj bi lahko bilo narobe. Problem pa je ta, da mi včasih avto „cuka“, kot da bi zmanjkalo goriva. Parkrat mi je celo ugasnil, in sicer ko vozim pod nizkimi obrati. Pa ne zdaj rečt, da kot ženska avta ne nateram, ker bi se težko strinjala z vami. Poleg tega mi včasih zjutraj težko užiga, ali pa uro vrže na nulo, vmes med vožnjo se je tudi že zgodilo da so vsi „cajgri“ padli na nulo pa hitro spet gor. Pri zadnjem servisu pred 3 meseci so bile poleg filtrov in olja menjane tudi svečke. Potem ko sem moje probleme obrazložila mehaniku, je menjal še akumulator, termostat, neko tipalo ki javlja temperaturo motorju (meni se je zdelo to čisto navaden kabl pa še neki zravn), kable pri svečkah, pa nekaj je šprical po mašini.... Pol naj bi bilo v redu, a ni bilo, zato sem peljala avto na test k Porscheju. Pokazalo je napako na „luftmesserju“ in lambda sondo. No luftmesser je menjan in nekaj časa (1mesec) je bil mir, zdaj pa je uro spet vrglo na nulo, in pri vožnji ko sem prestavila iz 4 v 3 brzino, tam kjer se teren malo vzpenja, je spet malo pocukalo ali zatrokiralo. A je možno da to dela zaradi lambde sonde???

Ali pa je kaki drugi kiks, in lahko jaz mojemu mehaniku pridno nosim dele in delčke in cele moje plače.........pa še vedno ne bo nič??? Kaj se slučajno komu sanja kaj bi bilo narobe z mojo golfiko? Help!!!Help!!!Help!!! [-o<
moj golf 3 nove predelave,poglejte!
Uporabniški avatar
mačkica
Pejnourt
Prispevkov: 9
Pridružen: 22 Feb 2006, 16:13

Odgovor Napisal/-a mačkica »

Ja fajn, no, samo kdo in kako bi ta stik našel? Ker se mi zdi da je moj mehanik že pol stvari pod haubo zamenjal, pa ... :-k Vem da ste tole Krajnski forum, ampak ali mogoče kdo pozna koga v okolici MB, ki bi mi našel napako??? Je možno da mi to dela lambda?
moj golf 3 nove predelave,poglejte!
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

Tako kot je Hemi napisal, če je lamda zanič jo je treba zamenjat pa se bo potem videlo.

Kar se tiče cukanja - ponavadi če avto pocuka med zmerno vožnjo, zna biti tekaj na vžigu. Glede na to da ti uro meče na nulo, bi mogoče lahko pomislil da ti prebija cinšpula in ti vrže v kratek stik napetost na avtu, posledično avto lahko cukne in se tudi ura resetira. Lahko bi bil tudi alternator krivec za to, ali pa je samo kje kakšen kabel malo predrajsan in vsake toliko malo "zašmelca".

Lahko tudi Domžalčani in okolica malo pogledamo avto če se ti da vozit ;)
Project on hold...
Uporabniški avatar
mačkica
Pejnourt
Prispevkov: 9
Pridružen: 22 Feb 2006, 16:13

Odgovor Napisal/-a mačkica »

Ej res ste superca dečki tam na oni strani =D> O.K. lambdo bom torej res morala menjat - saj menda ne rabim ravno original kupit!? Cinšpula pa je bila zamenjana (je to tisti kabl in še nakaj zravn, ki naj bi bil tipalo vrtljajev motorja ali neka takega?). 8-[ Torej mi morajo še altenator pogledat (kaj pa je spet to?) Pa res bi se skoraj rajš na izlet pod Alpe spustla!!! \:D/ Ej, thanks boys! :D
moj golf 3 nove predelave,poglejte!
Uporabniški avatar
DrMr
Diplomant Pižotarstva
Prispevkov: 394
Pridružen: 03 Apr 2005, 09:28

Odgovor Napisal/-a DrMr »

... lahko, da se boš morala večkrat na ogled alp vozit :-k
Zadnjič spremenil DrMr, dne 22 Feb 2006, 21:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
... kdor ne dirka, naj se vozi...
Uporabniški avatar
mačkica
Pejnourt
Prispevkov: 9
Pridružen: 22 Feb 2006, 16:13

Odgovor Napisal/-a mačkica »

Ma kaj pa veš kolk mi bo všeč "u planinah" :roll: - če bom nad Štajersko obupala...
moj golf 3 nove predelave,poglejte!
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

mačkica napisal/-a:Cinšpula pa je bila zamenjana (je to tisti kabl in še nakaj zravn, ki naj bi bil tipalo vrtljajev motorja ali neka takega?). 8-[ Torej mi morajo še altenator pogledat (kaj pa je spet to?)
Cinšpula ni kabel, niti tipalo... to je ena škatlica zraven mašine ki proizvaja zelo visoko napetost, ta pa gre potem po kablih do svečk (ali pa je vmes še razdelilec vžiga - al kako se že reče 8-[ )

Alternator ti pa proizvaja elektriko da se ti akomulator ne izprazni takrat ko avto laufa.

Pa še nekaj, glede na to da si napisala da ti je mehanik menjaval stvari kar po tekočem traku, upam da ti ne bo alternatorja kar zamenjal ko mu boš omenila da naj ga pregleda... namreč to ni neka poceni stvar :-°

Pa lambdo lahko kupiš v kaki trgovini z rezervnimi deli, ni treba iti na VW ponjo, ker verjetno tudi ne bo poceni.
Project on hold...
Rider
Najhitrejši avto brez mašine
Prispevkov: 326
Pridružen: 15 Maj 2005, 19:14
Kraj: Prevoje

Odgovor Napisal/-a Rider »

mačkica napisal/-a:Ma kaj pa veš kolk mi bo všeč "u planinah" :roll: - če bom nad Štajersko obupala...
Eeeeeeeeeejjjjjjjjj :jezna nismo mi u planinah, mi smo kotlinarji :crknu: :P
Project on hold...
Uporabniški avatar
mačkica
Pejnourt
Prispevkov: 9
Pridružen: 22 Feb 2006, 16:13

Odgovor Napisal/-a mačkica »

Hvala Rider iz kotline, res si se potrudil! :priklon Pa še po planinah ne bom zastojn plazla, ko pa ste u kotlini, sorry! ](*,) Lepo bodi :bejbika
moj golf 3 nove predelave,poglejte!
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Avto se da na VAG-COM in pogleda, kaj hudica ga matra. Ce ni kaksnih zgovornih errorjev v registru, se malo zapelje naokrog in logira sumljive bloke, punca bo pa morala sproducirati napako, zaradi katere jo skrbi.

Potem, ko se pregleda loge in ne ugotovi napake se gre sele sraufat in mehanicno diagnostiko zganjat.

/jan
Uporabniški avatar
pic
Pejnourt
Prispevkov: 4
Pridružen: 22 Feb 2006, 22:08
Kraj: domžale

joj

Odgovor Napisal/-a pic »

ej jst puznam enga ful dobrga mehanika k mnde zrihta čist use pa če je treba cev mesc delat. dela pa pr debevcu v trzinu O:)
jst mam svoj forum z velikimi probleni HELP PLISS. http://pic.mojforum.si/
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

S kje si? ce si iz lj mam kolega k pozna golfe v nulo.

Drgac pa kolega meu isti problem na 1.8 motorju razlog je pa biu slab frtajler.
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
Uporabniški avatar
mačkica
Pejnourt
Prispevkov: 9
Pridružen: 22 Feb 2006, 16:13

Odgovor Napisal/-a mačkica »

Ej thanksy, bom najprej lambdo probala dobit pa jo menjat, ko je tak že na testu pokazalo, pa pol dalje iskat če bo še kar naprej cukalo. Sicer sem pa iz okolice MB. Mi pa vseeno please povej kaj je "frtajler"? :serviser
moj golf 3 nove predelave,poglejte!
Uporabniški avatar
DrMr
Diplomant Pižotarstva
Prispevkov: 394
Pridružen: 03 Apr 2005, 09:28

Odgovor Napisal/-a DrMr »

... razdelilec vžiga...
Slika
... kdor ne dirka, naj se vozi...
Uporabniški avatar
pic
Pejnourt
Prispevkov: 4
Pridružen: 22 Feb 2006, 22:08
Kraj: domžale

ej mačkica

Odgovor Napisal/-a pic »

lej če mislš kej menat pel na uraden servis pa če te bo zajabaval reč da ne boš plačala k niso zrihtal! simpl k pasul.
jst mam svoj forum z velikimi probleni HELP PLISS. http://pic.mojforum.si/
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Jebeš uradne servise. To je pa najslabše, kar lahko nardiš.

Ure plačaš, ko da bi se s tvojim avtom ukvarjali sami doktorji znanosti, v resnici so pa tam povečini sami vajenci, ki jih kakšni normalni mehaniki nočjo vzet k seb na šiht. Pol pa ugotavljajo in okrivajo toplo vodo, zamenjajo pol avta, plačaš ko bik, bolje pa ni nič.

Žališ se pa potem lahko edin na upravo vodovoda ;)
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

_BANDIT_ napisal/-a:Jebeš uradne servise. To je pa najslabše, kar lahko nardiš.

Ure plačaš, ko da bi se s tvojim avtom ukvarjali sami doktorji znanosti, v resnici so pa tam povečini sami vajenci, ki jih kakšni normalni mehaniki nočjo vzet k seb na šiht. Pol pa ugotavljajo in okrivajo toplo vodo, zamenjajo pol avta, plačaš ko bik, bolje pa ni nič.

Žališ se pa potem lahko edin na upravo vodovoda ;)
Zadnjic sem dozivel manjsi pretres na enem od uradnih servisov (pa ne bi o imenih)... Narocim jaz svecke (Brisk Iridium Racing) in grem lepo cez kaksen teden ponje, nakar ugotovimo, da sta tam samo 2 svecki, 4 komadi manjkajo. Skladiscnik se mi pridusa, da jih je prevzel 6 in ker na njih jasno pise 2.7 v6 biturbo jih nima kdo drugi na servisu vzet, ker takih motorjev nimajo.

Nakar se zacnejo mehaniki zbirat, ko koncno en od njih potegne iz zepa tiste 4 svecke, z razlago, da so se mu zdele fajn, pa iridium so, pa racing gor pise, pa jih je mislil kar on vzeti in konec sihta placati, vgradil bi jih pa v renault 5.

Mene hmal kap zadela...

Potem pa pomislis, kaksni klepci ti sraufajo avto in to na pooblascenem servisu... svasta.

/jan
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Da ne bos imel kmalu kaksne dele od Petke gor, ko bodo malo swapali.
Uporabniški avatar
DrMr
Diplomant Pižotarstva
Prispevkov: 394
Pridružen: 03 Apr 2005, 09:28

Odgovor Napisal/-a DrMr »

2.7TT napisal/-a: Zadnjic sem dozivel manjsi pretres na enem od uradnih servisov (pa ne bi o imenih)... Narocim jaz svecke (Brisk Iridium Racing) in grem lepo cez kaksen teden ponje, nakar ugotovimo, da sta tam samo 2 svecki, 4 komadi manjkajo. Skladiscnik se mi pridusa, da jih je prevzel 6 in ker na njih jasno pise 2.7 v6 biturbo jih nima kdo drugi na servisu vzet, ker takih motorjev nimajo.

Nakar se zacnejo mehaniki zbirat, ko koncno en od njih potegne iz zepa tiste 4 svecke, z razlago, da so se mu zdele fajn, pa iridium so, pa racing gor pise, pa jih je mislil kar on vzeti in konec sihta placati, vgradil bi jih pa v renault 5.

Mene hmal kap zadela...

Potem pa pomislis, kaksni klepci ti sraufajo avto in to na pooblascenem servisu... svasta.

/jan
... pa to te ubije...pravi lajbek skladiščnik in še večji R5 mehanik... a.je to ?
Slika
... kdor ne dirka, naj se vozi...
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Charger napisal/-a:Da ne bos imel kmalu kaksne dele od Petke gor, ko bodo malo swapali.
Ne, ne, tisti servis se ni videl nobenega mojega avtomobila, Audija pa niti pod razno ne bo... eden od Skoda servisov v Lj pac...

Tam narocam samo in izkljucno Brisk svecke, v bistvu mi preko njih Brisk razvojni oddelek posilja tudi njihove nove izzume, da malo testiram in jim posiljam nazaj "telemetrijo", se pravi izpiske iz VAG-COM-a.

Do sedaj na 1.8T, sedaj sem jim pa obrazlozil, da 1.8T ne vec sploh, zdej mi bodo pa paketke po 6 svec posiljali :)

Tale servis je samo "transportni medij", kjer zadevo prevzamem.

/jan
Odgovori