Varnostna kletka

Pleh, rja, ojačitve, šipe...
vectra2k
Pejnourt
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 Nov 2004, 19:16

Varnostna kletka

Odgovor Napisal/-a vectra2k »

kje bi lahko kupu varnostno kletko
pa a dobim homologacijo zravn
sprasujm za opel vectro letnik 90
hvala ze vnaprej
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Varnostna kletka se navari v avto an - nemorš kr kupt in not vgradit jo... (mal pomisli, a boš skoz vrata to not dal).

Ti lepo enga mojstra najdi, ki ti bo avto razstavil (se pravi vse ven pobral), potem pa ti bo navaril ojačitve iz jeklenih štang oziroma kakega drugega močnega materjala... Povdarek na močnega, ker če bojo plastične, te bodo ubile... In ne to kr enga majstra, ampak enega k ve kaj dela...

Zanimivo je tud da hočeš to dat v tak avto - zakaj, a ga misleš met za dirkat?

In ne, homologacije ne boš dobil nikjer!
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
PiLLLe
Ročna freak
Prispevkov: 387
Pridružen: 12 Okt 2004, 13:09
Kraj: lublana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a PiLLLe »

Pugi nam reku da se mots :) sam sm meu predn sm formateru link od ene ferme v dojclandu k ti je avto predelala oz ti je vgradila njihov rollcage :) pa baje da si paperje dubu zravn :) je pa v slo ni :(

Pa tko za info to se dela iz cevi in se jih krivi tako da se vari cim manj :) vari znajo pokat :) pol ce se pa bojis za paperje pa lepo predelas notranjost avteka tko da se cevi sploh nevidi :) to mam jst v planu z jugicem :D


Lp PiLLLe
Some of you may have been born wild, but i was born to f uck in style :P :DSlika
ghibli
Presenetljivo normalen za hondaša
Prispevkov: 138
Pridružen: 12 Okt 2004, 18:33

Odgovor Napisal/-a ghibli »

jaz bi samo dodal my humble opinion 8-[

zvari so stvar znanja varilca. če ve katere kovine daje skupaj in koliko mora biti zvar velik se s tem uporabnost izredno poveča in na sploh nudi tisto zakar je jeklo v današnjem času tako iskan in uporaben material. če malo bolje pogledamo "cage" ...nicholas.... v wrc-ju potem se vidi, da nič ne poka, ker jih edino to obvaruje, ko grejo na polno s ceste.

v eni reviji doma imam članek, ko je dečko predelav golfa 1 in notri dal kletko (lahko napišem čez vikend). ampak to je iz nemčije :-k . se sploh pri nas kdo s tem ukvarja? že navadnega varilca je tako težko najd in še te moraš plačat ko kirurga (jeba...jih je mal pa so zlo iskani)

lp zvone kekec
Orange
reno quattro
Prispevkov: 41
Pridružen: 12 Okt 2004, 11:35
Kraj: ljubljana

Odgovor Napisal/-a Orange »

za kletko sem se tudi js že zanimau, da bi jo imeu v katri (in upam da bo enkrat).

kletko ti po novem ne zvarijo v avtu, ampak se mora vse dolžine zmerit, kjer se da se cevi pokrivijo, kjer pa naj bi se švasalo (kjer je pač treba kletko pritrdit na avto, na podvozje), se jo pa prišraufa. Pa tudi kletka je sešraufana skupaj (stranice (leva, desna), križ na stropu, križ v zadnjem delu, ojačitev okoli armature,...), predvsem zato, da lahko to daš še kdaj iz avta vn.

za to stvar se dobijo papirji, samo je vse skupi tok drago, da se nesplača. ko sem spraševal (to je bilo 1 leto nazaj) so mi rekl da pride 200k s papitji za homologacijo.

to pa dela en tip iz ljubljane (iz tomaševega), ki rihta dirkalne avtomobile. Piše se Urbančič (kkšni ga zihr poznate). stari je faca, pa še dobr naredi, saj kar sem videu do sedaj =D>
Veste kje me najdete---------- v katrci :)
Slika
Uporabniški avatar
HaBBicH
Iber model
Prispevkov: 162
Pridružen: 12 Okt 2004, 17:09
Kraj: Kranj pri Primskovem

Odgovor Napisal/-a HaBBicH »

dobijo se tudi taki rollcage kiti, dobis cevi pa jih prisraufas v avto(kit narejen tocno za dolocen avto)... Drugace pa kolega prodaja za Cliota 1 3vratni model(imel ga je v cliotu 1.8)
Sanjski moski :D

Slika
Uporabniški avatar
2.7TT
Lost in space (big boot)
Prispevkov: 628
Pridružen: 12 Okt 2004, 09:41
Kraj: Skofja Loka

Odgovor Napisal/-a 2.7TT »

Seveda se da homologirati... kot specijalno vozilo, ampak potem je tudi zavarovanje, cestnina in tehnicni drugi... isto kot grupo N ali katerikoli drug rally avto pri nas shomologirajo kot specijalno vozilo in majo tablice...

/jan
frido
Greenstuff
Prispevkov: 44
Pridružen: 04 Nov 2004, 23:59
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a frido »

Tuning:
http://www.ompracing.it/prodotti.html?c ... anguage=en

Racing:
http://www.ompracing.it/prodotti.html?c ... anguage=en

Pri OMP-ju dobiš tudi kletke za avtomobile, ki jih ni v njihovem katalogu (mpr. dirkalni rollbar z FIA homologacijo za Yugota - na karoserijo se prišraufa, stal pa je cca. 80kSIT)

PS: omenjeni rollbar za Yugota ti Urbančič naredi neprimerno kvalitetnejšega, na karoserijo se ga privari, ima "križ" tudi zadaj, in je spredaj vezan na amortizerje. Cena (ko sem kupoval rollbar 2 leti nazaj) cca. 120kSIT
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

PiLLLe napisal/-a:Pugi nam reku da se mots :) sam sm meu predn sm formateru link od ene ferme v dojclandu k ti je avto predelala oz ti je vgradila njihov rollcage :) pa baje da si paperje dubu zravn :) je pa v slo ni :(

Pa tko za info to se dela iz cevi in se jih krivi tako da se vari cim manj :) vari znajo pokat :) pol ce se pa bojis za paperje pa lepo predelas notranjost avteka tko da se cevi sploh nevidi :) to mam jst v planu z jugicem :D


Lp PiLLLe
A je bila mogoče tale:

http://www.wiechers-sport.de/ueberroll/typen.html

Imam charada čist razkopanga, pa sem mislil da bi pripravil še za kletko. Tako da bi jo potem šravfal skupej, samo nosilce bi na karoserijo zašvasal.
Slika
Uporabniški avatar
Crash
Greenstuff
Prispevkov: 25
Pridružen: 05 Jul 2005, 12:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Crash »

Off Topic:
@Pescha:
Kakšnega Charada imaš to??
Slika
Vedno GTti...........
TypeKoshiR
Biceps Tuner
Prispevkov: 913
Pridružen: 16 Nov 2004, 10:06
Kraj: Sk.Loka
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a TypeKoshiR »

Jop folk kletk mas vec vrst,
-take k se notr sestavijo sesraufajo skup(kupi se roll bar pr takih dobis TUV za na cesto)
-al pa take ki ti jih mojster naredi in ti jih notr zavari

LP
MUGEN CR-X
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Jst sm gledu na ferozi kletko, ki se je sešraufala skupaj. Povsod so bili nosilčki in so se štange staknile skupaj in privile z vijaki. Vse skupaj je pa gibljivo za 3 do 4 stopinje. Na školjko je pa tut z vijaki pritrjeno. Samo nikjer ni nič švasano.
golf_c
Edini plešasti avto v klubu
Prispevkov: 208
Pridružen: 11 Okt 2004, 13:20
Kraj: Kranj

Odgovor Napisal/-a golf_c »

nebivedu napisal/-a:Jst sm gledu na ferozi kletko, ki se je sešraufala skupaj. Povsod so bili nosilčki in so se štange staknile skupaj in privile z vijaki. Vse skupaj je pa gibljivo za 3 do 4 stopinje. Na školjko je pa tut z vijaki pritrjeno. Samo nikjer ni nič švasano.
tut js sm to vidu na treffnu...so mel take kletke skp sešraufane in to je blo narejeno pomoje prov za določen model avtomobila, tko da se v samem avtomobilu skp sestavla brez kakršnekol predpriprave
sam pomoje so te kletke k se šraufajo skp samo za v avtomobile k so uštimani za showe (vse kromiran....)nism pa še vidu sestavljive kletke v dirkalnem avtomobilu(vsaj do zdej ne no...) mogoče se pa motm :-° ne vem
Slika
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

V offroadu kr dost to uporabljajo.
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

Crash napisal/-a:Off Topic:
@Pescha:
Kakšnega Charada imaš to??
Petvratnega, školjka G101, motor pa od G102 HC nažalost ne HCE. Torej za laike 1.3 16v z fergazarjem. So pa nosilci enaki kot za 1.6 16v EFI od aplausa \:D/ .
Slika
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

Crash napisal/-a:Off Topic:
@Pescha:
Kakšnega Charada imaš to??
A, sem gledal poskeniran cajteng RETRO Cars članek od GTTI jev. 87ega leta 4 ventilska tehnika+vbrizgavanje+turbo+intercooler. =D>
Slika
Uporabniški avatar
Crash
Greenstuff
Prispevkov: 25
Pridružen: 05 Jul 2005, 12:08
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Crash »

PeschA napisal/-a:
Crash napisal/-a:Off Topic:
@Pescha:
Kakšnega Charada imaš to??
A, sem gledal poskeniran cajteng RETRO Cars članek od GTTI jev. 87ega leta 4 ventilska tehnika+vbrizgavanje+turbo+intercooler. =D>
JP, in to samo na 1000 ccm-jih in 3 cilindrih!!
Moj je '87 letnik \:D/
A boš dal notri mašino od aplausa??
Slika
Vedno GTti...........
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Mal offtopic!!!
Daihatsu Feroza ima isto mašino kot aplause F300 HDC oznaka. 1600ccm in 63 ali pa 70kW.

Kok zdej pride mašina od aplausa 1.6 16V s frgazerjem. Da vism, če se mi splača delat sploh menjavo jermenov, al rajš kr drugo mašino not dam za nekej časa in an tej k jo imam zdej naredim en hud remonr pa od charada turbino gor vržem?
PeschA
Pawa user
Prispevkov: 179
Pridružen: 01 Dec 2004, 07:45
Kraj: Ševlje

Odgovor Napisal/-a PeschA »

nebivedu napisal/-a:Mal offtopic!!!
Daihatsu Feroza ima isto mašino kot aplause F300 HDC oznaka. 1600ccm in 63 ali pa 70kW.

Kok zdej pride mašina od aplausa 1.6 16V s frgazerjem. Da vism, če se mi splača delat sploh menjavo jermenov, al rajš kr drugo mašino not dam za nekej časa in an tej k jo imam zdej naredim en hud remonr pa od charada turbino gor vržem?
Kolker jaz spremljam je najceneje če kupiš celga aplausa. Samo so večino EFI 105KM.
Slika
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

PeschA napisal/-a:
nebivedu napisal/-a:Mal offtopic!!!
Daihatsu Feroza ima isto mašino kot aplause F300 HDC oznaka. 1600ccm in 63 ali pa 70kW.

Kok zdej pride mašina od aplausa 1.6 16V s frgazerjem. Da vism, če se mi splača delat sploh menjavo jermenov, al rajš kr drugo mašino not dam za nekej časa in an tej k jo imam zdej naredim en hud remonr pa od charada turbino gor vržem?
Kolker jaz spremljam je najceneje če kupiš celga aplausa. Samo so večino EFI 105KM.
Ne ne da se mi v avtu štimat računalnika in vsega, rad bi imel navaden motor s frgazerjem, da lahko vozim tut po vodi in blatu. Nekak nebi hotu vsak mesec s kontakt sprejem štimat zadeve zjutraj, ko bi hotel v službo.
Frgazer in navadna mašina brez eletronike je zaenkrat za na teren najboljša - ko kej crkne točno veš, kaj je narobe.

Sem pa na avtonetu vidu - 60.000 sit za cel avto, sam kaj ko rabim samo mašino, vse ostalo pa leti u kanto - bom 30k porabu samo za rezila za fleksarco k ga bo treba zrezat pa u kanto zmetat.
Odgovori