Zadnji lonec (Punto 1.2 8v)

Pugijev najljubši del... Važn, da muca prede!
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
dunker
Greenstuff
Prispevkov: 42
Pridružen: 04 Mar 2005, 19:18
Kontakt:

Zadnji lonec (Punto 1.2 8v)

Odgovor Napisal/-a dunker »

Lep pozdrav vsem skupaj!

Ker je zadnji lonec investicija neke srednje vrednosti, mislim, da si zaslužim svojo temo. ;)

Na Puntu 1.2 8v je šel zadnji lonec rakom žvižgat (uhajajoči plini se med pospeševanjem prav nagravžno slišijo v kabino) ... tako da moram dat novega gor, ker ga ne mislim vsake pol leta švasat. Res me nima dajat 80 tisočakov za lonec s homologacijo, tako da me zanima, kaj priporočate?

Če bi se dalo, bi rad imel čim lepši zvok (sploh ni treba, da je kaj glasnejši) in na oko čim bolj podoben lonec originalnemu. S policaji potem mislim, da ne bi bilo panike. Kako pa je na tehničnem?

Mimogrede, kje ima Punto katalizator? Katalizator bi kar obdržal, tako ali tako ne bo avto nikamor šel. :D

Kaj mi je storiti?

Hvala za odgovore!

Anže
Slika
Uporabniški avatar
seth
Pejnourt
Prispevkov: 8
Pridružen: 17 Apr 2006, 18:27

Odgovor Napisal/-a seth »

Katalizator ima na kolektorju. Za lonec pa nevem.
Uporabniški avatar
dunker
Greenstuff
Prispevkov: 42
Pridružen: 04 Mar 2005, 19:18
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dunker »

Okey, hvala za info, potem bo menjava zadnjega lonca najbrž precej preprosta reč.

No, kaj pa o samem loncu? Mogoče veste za koga, ki bi mi izdelal kaj takšnega? Any1? :-k
Slika
dobek
Pawa user
Prispevkov: 134
Pridružen: 24 Maj 2006, 08:41
Kraj: rondoji med Qlandio in Stukom
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dobek »

bi mogoce pomagalo, ce poves s kerega konca si, da te ne bo kdo na drugo stran slovenije posiljal :-s
Slika

RWD or NoWD
Uporabniški avatar
Pugi
N2O addiction team founder
Prispevkov: 2148
Pridružen: 07 Okt 2004, 13:06
Kraj: Turbolandija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Pugi »

Lonec dej navadn, katalizator pa mej gor. Če ga odstraniš bo tud zvok dost močnejši. Punto 1.2 z remusom ima potencial postati zelo anoying avto. Ne še ti tega narest ;)
1 hors v gobec pa 300 pod haubo, pa maš rešen. Večje, k sta obe številke, bolj maš rešen.
Uporabniški avatar
dunker
Greenstuff
Prispevkov: 42
Pridružen: 04 Mar 2005, 19:18
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a dunker »

Nooo, vsaj neke komentarje sem sprožil. :D

Em, sem pa iz Železnikov, kar je dokaj blizu Škofje Loke, kar je nedaleč od Kransterdama pa tudi do Lublane se da zapeljat.

Nekje na forumu sem tudi že zasledil debato o nekem tipu, imenovanem Lauš. A on dela lonce po naročilu in bi se lotil česa takega (torej stock izgled z malo lepšim zvokom), ali mi res preostanejo samo razni Remusi in podobno?

:-k :D
Slika
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Če hočeš met zadevo po naročilu, je full dobra varianta tud Servis izpuhov Ambrož iz Podgorja pri Kamniku. Uni naredijo vse lonce sami in tud po želji, kakšenga češ.
Pa imajo mašino za krivit cevi do fi80, kar tud še nisem zasledil nikjer drugje.
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
dejan84
Dohtar
Prispevkov: 292
Pridružen: 10 Okt 2004, 22:38

Odgovor Napisal/-a dejan84 »

Sam ambrož zna bit precej drag :D Pocen stvari majo sam navadne nadomestke originalov... Niso pa teli lonci glih ne vem kaj, ker smo menjal lonce na domačih avtih, k so prerjavel, pa ni nikol zdržal 2 leti. Te custom varjante bi znale bit mogoče boljše.
Slika
Zaklenjeno