Kako ulaufat nove diske/ploščice ali komplet

Tuje uporabne in poučne strani na temo avtomobilzma...
Odgovori
Uporabniški avatar
Malecky
Fukus
Prispevkov: 1056
Pridružen: 29 Nov 2004, 22:00
Kraj: Žiri
Kontakt:

Kako ulaufat nove diske/ploščice ali komplet

Odgovor Napisal/-a Malecky »

http://www.stoptech.com/tech_info/wp_bedinstock.shtml

K folk to fulll narobe dojame in dela in mislim da je že marsikdo zajebu zadevo.

Nič šparat...na žlajfe stopit!
Slika Tuning makes the heart grow fonder
djsly
Sivi N/A izstrelek
Prispevkov: 905
Pridružen: 05 Nov 2004, 09:21
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a djsly »

To jest delam že 5 let tko.
Pa sem takrat debelo gledal mehanika, ko mi je rekel da ni treba nč šparat :p
:)
Uporabniški avatar
Spyker
Greenstuff
Prispevkov: 20
Pridružen: 07 Maj 2006, 11:27
Kraj: okolica Ljubljane

Odgovor Napisal/-a Spyker »

Tko agresivno sem jaz pred kratkim ogreval nove disk ploščice, sem po tem zaviranju in pospeševanju ustavil, šel iz avta in kmalu začel vohat maso iz ploščic. Pa kadilo se je :D In točno tko naj bi bilo pravilno.
Če je ravno, ni zabavno.
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

Spyker napisal/-a:Tko agresivno sem jaz pred kratkim ogreval nove disk ploščice, sem po tem zaviranju in pospeševanju ustavil, šel iz avta in kmalu začel vohat maso iz ploščic. Pa kadilo se je :D In točno tko naj bi bilo pravilno.
tole sigurno ni dobro, ker so se ti skor ziher ploščice zapekle na diske. pametno bi bilo najprej ohladit zavore, tko da se par km lepo pelješ, šele potem se ustaviš...
Dizel za ogrevanje,
Plin za kuhanje,
Bencin za avtomobile :-)
Uporabniški avatar
Spyker
Greenstuff
Prispevkov: 20
Pridružen: 07 Maj 2006, 11:27
Kraj: okolica Ljubljane

Odgovor Napisal/-a Spyker »

Sem pregledal diske in ploščice in vse zgleda normalno. Prime pa tud kar fajn napram prej, je razlika več kot očitna, pa sem dal čist navadne ploščice gor.

Moram mal spremljat porabo mase na ploščicah ker ko sem menjal sta bile na eni strani ploščici pobrani enakomerno, na drugi strani pa je bila ena pobrana do konca, druga pa bolj malo.

Da ne omenjam tega da sem v parih sekundah z izvijačem čez celo ploščico naredil luknjo ](*,)

Bomo vidli kako se bo obneslo, spredej je zgodba zaenkrat rešena, treba še zadaj pri paknah mal pogledat :D
Če je ravno, ni zabavno.
Odgovori