Orodje

Sam ne v prazno!
BigMAc11
Greenstuff
Prispevkov: 20
Pridružen: 20 Apr 2005, 20:38
Kraj: lj

Orodje

Odgovor Napisal/-a BigMAc11 »

Pozdravleni

Mene pa zanima kje se, da kupit dobro orodje? tak da ni glih najdražji pa da se orodje ne sesuje ob prvi uporabi. Maste kak nasvet za kakšno dobro stacuno al pa kej? Kupujem pa dvigalko(uno na kolesčkih) pa še razno drobno orodje(kluči, gedore, ...) ? al nej grem kr v te večje centre?

Ps: če se da lj z okolico

LP
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

bauhaus - unior - zaenkrat imajo najnižje cene, uniorjevo orodje pa je kvalitetno.

Drugače pa bolšji sejem imaš ključe po 0,5 evra, pa si kupiš 3 komade vsake cifre in ko se znuca samo stran vržeš. Tako delam sam, imam pa tudi 2 kompleta orenk orodja (nekaj na stahl... - si nikol ne zapomnim), ampak tist je za potem ko kako mašino razkopljem - za zarjavele in čudne vijake imam pa ključe iz boljšjega sejma, ker mi jih ni škoda.
mloncar
Uradni fotograf kluba ZUP racing
Prispevkov: 732
Pridružen: 18 Mar 2005, 14:48
Kraj: Celje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mloncar »

Proxon orodje je zelo dobro, za zmerno ceno!
Dizel za ogrevanje,
Plin za kuhanje,
Bencin za avtomobile :-)
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

pomojm najbols kompromis med ceno-pa kvaliteto je UNIOR. sam se vseen je drag.
jst bi ti reku da si kup pocen tak orodje k mu loh reces potrosni material(sraufncigri, svedri,...)
kluce pa to se ti pa splaca kvalitetn kupt. ker sej ves, dobro orodje je skor za večno
2 fast 2 live, 2 young 2 die
BigMAc11
Greenstuff
Prispevkov: 20
Pridružen: 20 Apr 2005, 20:38
Kraj: lj

Odgovor Napisal/-a BigMAc11 »

hvala \:D/ kje pa se da dobit dvigalke pa podstavke ta avto??
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Dobro orodje je tudi LUX iz obi-ja, ampak ne basic ***. je prov kao profi **** (oznacen s 4 zvezdicam)
Mam gedore od lux-a, skacem po racni pa se ni se unicla.

Podstavki in dvigalke so tudi za doma dovolj dobri iz obi-ja, bauhausa itd...

@ Nebivedu

Verjetno mislis stahlwille al tko nekak, s tem sm jz na praksi delal, neunicljivo je :D
Eddy
P.I.M.P.
Prispevkov: 710
Pridružen: 23 Dec 2004, 23:54
Kraj: Lajbah

Odgovor Napisal/-a Eddy »

Omega mehanix uporabljam sam-komplet kovček pol gedor in torxov in vsega sranja...200€ je bil dve leti nazaj,z račno + 1,5m štango sem že odtegnil axo na E30 (ki nikoli ni bila odtegnjena) pa ni preskočila...kvaliteta res huda,sem presenečen =D>
Slika
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

alanq4 napisal/-a:
@ Nebivedu

Verjetno mislis stahlwille al tko nekak, s tem sm jz na praksi delal, neunicljivo je :D

Ja stahlwille je. Ma to si nikol ne zapomnim. Mam komplet teh gedor in ključev - dobil za 15.000 sit od tipčka, ki je bil v nemčiji serviser dolga leta in tam je kot serviser moral imeti svoje orodje (ne tko kot pri nas, ko prideš v delavnico z vsem orodjem in za nič ne odgovarjaš). Seveda so mu ga nadrejeni kupili, ko je prišel na delo, ampak odgovoren zanj je bil on in če je kaj polomil je moral iz svoga denarja kupiti - na ta način se hitro navadiš dobro delat in ne uničevat orodja.

Kufer z ključi in gedorami je star najmanj 20 let, ampak noben izmed ključev ali gedor ni uničen in račna še vedno dela tako kot mora.
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

Sam uporabljam samo proxxon gedore in pa nekaj starih stahlwille in gedore nastavkov. Unior gedor ne povoham ker so živo sranje raglje se zatikajo pri menjavi itd. Pred letom sem kupil dodatno ragljo od proxxona ki sem jo seveda ubil (ne odtegujte polosi z ragljo in 1,5m štango :D ) in so mi jo zamenjali b.p. ker ima proxxon na vse 2 leti garancije tudi če uporabljaš orodje profesionalno. Aja raglja je prišla 20€. Od uniorja uporabljam samo še klešče in šraufencigarje. Torxe ta mo?ne sem prejšnjič kupil proxxonove za 60€. Moment ključe bom verjetno vzel od Gedor ali pa Proxxonove en stane 70€ rabiš pa tri ta pokriješ točno celo območje. Aja pa voziček imam tudi uniorov ki pa je 3x precenjen in tudi eno vodilo je že razletelo po pol leta uporabe ](*,), če bi dal 170k za prazen voziček kolikor hočejo za njega bi se sedaj ](*,) še dobro da je cena bila ugodna. Huda roba je Koken tako da iščem kje bi se dalo to dobiti, pri nas menda ni zastopnika, moram malo po avstriji povohat.
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
Uporabniški avatar
DrMr
Diplomant Pižotarstva
Prispevkov: 394
Pridružen: 03 Apr 2005, 09:28

Odgovor Napisal/-a DrMr »

... http://www.snap-on.com/ ... 041/416 579 Mladen...
Slika
... kdor ne dirka, naj se vozi...
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Charger »

Kdo ima Gedore gedore? Edine prave, kjer se rocka vrti zmeraj v eno smer in ni vzvoda za preklop smeri vrtenja.
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Charger napisal/-a:Kdo ima Gedore gedore? Edine prave, kjer se rocka vrti zmeraj v eno smer in ni vzvoda za preklop smeri vrtenja.
To ima tut stahlwille
Uporabniški avatar
DrMr
Diplomant Pižotarstva
Prispevkov: 394
Pridružen: 03 Apr 2005, 09:28

Odgovor Napisal/-a DrMr »

hemingway napisal/-a:Tole firmo sem pa že v parih odajah zasledu tko na discovery al pa kje k so kej šraufal na veliko.

Lahko kaj več poveš o tem in zakaj si dal svoj kontak?
... ni moj kontakt, ampak od kolega, ker to orodje je res kvalitetno, osebno sem nekaj na Usagu, nekaj na Beti, nekaj na BruderWeiss, pa tudi nekaj Uniorja je vmes...
Slika
... kdor ne dirka, naj se vozi...
Ser?o
Fuckedup Italian Auto Tuner
Prispevkov: 69
Pridružen: 30 Dec 2004, 15:31
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Ser?o »

Jaz uporabljam večinoma Unior pa Hazet ter Makita...je pa res, da je moje področje dela (avtoakustika) bolj ali manj "softič" varianta proti kakšnemu resnemu šraufanju...
Slika
Uporabniški avatar
JohnyR
Supraman
Prispevkov: 164
Pridružen: 13 Dec 2004, 12:16
Kraj: KK

Odgovor Napisal/-a JohnyR »

DrMr napisal/-a:... http://www.snap-on.com/ ... 041/416 579 Mladen...
http://www.koop.si/

Firma v našem koncu, ki ima zastopstvo.
A Supra will emerge and take the Throne!

www.raceland.si
corsa_A
IQ>150
Prispevkov: 192
Pridružen: 26 Dec 2005, 22:30
Kraj: MS

Odgovor Napisal/-a corsa_A »

DrMr napisal/-a:... http://www.snap-on.com/ ... 041/416 579 Mladen...
Snap on je huda roba ampak cene so malo prehude. Sicer pa dobrega orodja je precej tako da ni potrebe da se omejiš na eno znamko.
c20xe ITB-ji prodani
c20let corsa
Uporabniški avatar
roki
Styling freak
Prispevkov: 294
Pridružen: 26 Dec 2005, 13:31
Kraj: ljubljana, vič-rudnik

Odgovor Napisal/-a roki »

Charger napisal/-a:Kdo ima Gedore gedore? Edine prave, kjer se rocka vrti zmeraj v eno smer in ni vzvoda za preklop smeri vrtenja.
jst mam ene take od uniorja... neuničljiva račna- preizkušeno že kr parkrat...
M3
Pawa user
Prispevkov: 112
Pridružen: 02 Mar 2005, 20:14
Kraj: Koper
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a M3 »

meni račne od uniorja še ni uspelo uničit, pa sem tudi polosi odtegoval z njo :-s
Slika
speedy_gonzales
Pawa user
Prispevkov: 341
Pridružen: 04 Feb 2007, 23:42
Kraj: kamnik

Odgovor Napisal/-a speedy_gonzales »

roki napisal/-a:
Charger napisal/-a:Kdo ima Gedore gedore? Edine prave, kjer se rocka vrti zmeraj v eno smer in ni vzvoda za preklop smeri vrtenja.
jst mam ene take od uniorja... neuničljiva račna- preizkušeno že kr parkrat...
se strinjam, tut k vzames eno ornk cev za vzvod, jo ne bos polomu
2 fast 2 live, 2 young 2 die
Uporabniški avatar
u-r-o-s
Pawa user
Prispevkov: 104
Pridružen: 02 Okt 2005, 13:39
Kraj: Celje

Odgovor Napisal/-a u-r-o-s »

A lahko kdo zrihta kakšen komplet gedor za zmerno ceno? Ala proxxon. Se dost pojavljajo ugodne variante...
LP, Uroš.
Odgovori