Težave z obratomerjem,kako zadevo umeriti?

Danes brez tega ne gre...
Odgovori
Uporabniški avatar
BeaM_X
Greenstuff
Prispevkov: 30
Pridružen: 11 Feb 2007, 16:37

Težave z obratomerjem,kako zadevo umeriti?

Odgovor Napisal/-a BeaM_X »

Pri svojem avtu sem menjal mašino. Meganova mašina oz elektronika ni kompatibilna z števci od r19. Na obratomerju mi kaže približno pol manj kot bi mi moralo.
Signal pri 3000rpm je približno 100hz
Ali mogoče ve kje bi se dalo kupiti ''množilnik frekvence'', pa tudi kakšna shema z načrtom bi bla tudi že uredu.
Rabu bi vežje ki bi množilo oz povečalo frekvenco približno x2 in da bi imelo možnost fine nastavitve.
kennmann
Hemi fanclub president
Prispevkov: 149
Pridružen: 16 Avg 2006, 18:41

Odgovor Napisal/-a kennmann »

drugam ga moras vezat, ce ti zdej kaze polovicno vrednost. zgleda mas dual coil, pa si ga zdaj vezal na samo en coil, pa ti zato kaze polovicno... misim da je neki v tej zvezi, naj me kdo popravi, ce se motim.
LP
Howgh.
Uporabniški avatar
BeaM_X
Greenstuff
Prispevkov: 30
Pridružen: 11 Feb 2007, 16:37

Odgovor Napisal/-a BeaM_X »

Imaš prav,u prvo smo prilopil na obe tuljavi pa obratomer sploh ni hotu delat,ker ni bilo druge izbire smo priklopili samo na eno tuljavo tako da obratomer saj dela na žalost napačno.

Zato želja oz potreba po takem vezju.

Modri dirkač je menjal mašino na clio1 z meganovo f7r in njemu dela obratomer kot mora, pri meni pa ni ratalo tko da nevem kako drugače zrihtat zadeve.
Uporabniški avatar
urosr
Ali-G Indahouse
Prispevkov: 512
Pridružen: 15 Jun 2005, 01:13

Odgovor Napisal/-a urosr »

menji obratomer v stevcu.
Remember...R5 GT 1.7T "Drive it like you stole it"
Moja R5 becoming GT 1.7 xy@!
Uporabniški avatar
BeaM_X
Greenstuff
Prispevkov: 30
Pridružen: 11 Feb 2007, 16:37

Odgovor Napisal/-a BeaM_X »

mogoče ideja menjam s katerim obratomerjem.Sam ne rečt meganovim.
Ker če priklopim števec od r19 na pravilno žico od meganovega motorja pride do kratkega stika in se skuri računalnik, s tem se pa nebi preveč igral ker je to predrag šport.
Uporabniški avatar
flat4
Greenstuff
Prispevkov: 36
Pridružen: 01 Jun 2007, 11:06

Odgovor Napisal/-a flat4 »

Sori ker smetim v tej temi, vendar imam en podoben problem. Pri maminem Meganu l. 98 1,6 8v je crknil števec za hitrost. Nadomestnega bom dobil v kratkem, rabil bi samo kako shemo ali navodilo za razdiranje armaturke, da se dokopljem do števca brez nepotrebnega lomljenja plastike :-k
Vsakega nasveta vesel k radio :D
Lp
EA82
Liquid
poosebljeno agregatno stanje
Prispevkov: 154
Pridružen: 13 Sep 2005, 19:38
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Liquid »

@flat4: simpl...daš pokrove od visokotoncev proč,tam imaš na vsaki strani po en vijak,potem pa zgornji del samo povlečeš navzgor(fajn je če so 4 roke),potem pa imaš števec že pred sabo in ga samo odšravfaš z nosilcev O:)
ammm...ja no
Uporabniški avatar
BeaM_X
Greenstuff
Prispevkov: 30
Pridružen: 11 Feb 2007, 16:37

Odgovor Napisal/-a BeaM_X »

Dr_S problem je to da je pri men zadnja možnost bila hrati prva možnost, tko da je modri roke že dvignu. Zej sm dubu en načrt množilnika frevence sam mam problem k niso vrednosti elementov zraven napisane.
Tako da bo še malo iskanja.
kennmann
Hemi fanclub president
Prispevkov: 149
Pridružen: 16 Avg 2006, 18:41

Odgovor Napisal/-a kennmann »

kaj pa ce razrezes obe armaturki in vpasas meganove stevce v to armaturko? ce si natancen, bi znalo kul izpast, se posebej, ce obleces armaturko.
just my 2 cents... :D
Howgh.
Uporabniški avatar
BeaM_X
Greenstuff
Prispevkov: 30
Pridružen: 11 Feb 2007, 16:37

Odgovor Napisal/-a BeaM_X »

Ja če bi se odloču za to opcijo, bi poj ponucu še vso inštalacijo meganovo ne pa da sm use konektorje mogu na novo zvezat, tko da od megana števce nam notr basu.
Pa na žalost mam že armaturo na novo preoblečeno tko da bi si pol še enkrat delo naredu.
Zej sm se odloču da bom kupu en obratometr za naknadno vgradnjo in bom uno vezje za nastavitev(omočja delovanja) vn pobrov in upam da bo delal.
Odgovori