Tesnilo izpušnega kolektorja?

Pugijev najljubši del... Važn, da muca prede!
Odgovori
Uporabniški avatar
kovcek
Pawa user
Prispevkov: 139
Pridružen: 09 Maj 2006, 08:58
Kraj: Murska Sobota

Tesnilo izpušnega kolektorja?

Odgovor Napisal/-a kovcek »

Imam en problem oz. dilemo: glavo smo obdelali do take mere, da mi na izpušni strani na določenih mestih ostane samo samo 2-3 mm "mesa" pa se bojim, da mi bo hitro prepihalo tesnilo med glavo in izpušnim kolektorjem...če pa kaj sovražim na avtomobilu je pa to ravno zvok izpuha ki nekje pušča :? iz česa narediti tesnilo? Aluminij? Baker? Obstaja kaka pasta ali masa da se s čim (dodatno namaže) da to drži kot treba pa da zdrži na temperaturi?
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Re: Tesnilo izpušnega kolektorja?

Odgovor Napisal/-a UrosS »

baker bi bil vredu, aluminij bi ti izžgalo pomoje, sam paz da ga ne nardišiz svinca, ker pol maš sranje, za dodatno tesnenje pa namaž z grafitno mastjo, zdrži temperaturo pa še kej, jest zmeri po dihtngah namažem mal tega, pa mi ni blo žal do zdej. drugač pa kaj če bi prirobnico dal malo večjo?
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: Tesnilo izpušnega kolektorja?

Odgovor Napisal/-a Charger »

Baker bo prezgalo na tako ozki nalezni povrsini.
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
nebivedu
off road legenda
Prispevkov: 724
Pridružen: 12 Okt 2004, 12:13
Kraj: daleč

Re: Tesnilo izpušnega kolektorja?

Odgovor Napisal/-a nebivedu »

Navadno tesnilo enmu nest k ima cnc, pa naj ti ga preriše in potem izreže iz inoxa. To bi bilo pomoje najbolj vzdržljivo.
LP
Nebivedu
Uporabniški avatar
kovcek
Pawa user
Prispevkov: 139
Pridružen: 09 Maj 2006, 08:58
Kraj: Murska Sobota

Re: Tesnilo izpušnega kolektorja?

Odgovor Napisal/-a kovcek »

Problem je mala naležna površina na glavi, prirobnica je tako ali tako večja...nič, bomo pa malo navarili nazaj, saj se je na izpušni strani itak malo pretiravalo pri obdelavi glave...
Odgovori