Tankostenske cevi in kolena

Vse kar je za povedati in ne paše v druge kategorije...
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a UrosS »

Kje bi jih v LJ ali okolici prodajali tankostenske cevi in kolena, rabim za avspuh, iščem pa železo, inoxa ne rabim.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a Charger »

Verjetno ne obstaja. Cevi imajo auspuh serviserj, kolena pa naredijo na svojih strojih.
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
eFxx
Greenstuff
Prispevkov: 27
Pridružen: 07 Okt 2007, 21:04

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a eFxx »

Merkur? Pri nas v Mariboru jih imajo.
Glavno je, da je še vedno vse pod kontrolo.
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a UrosS »

ahaa, bom šelpogledat jutri v merkur na vič :D sicer dvomim, ampak poskusit ni greh

aja, kolk pa v primeru da kupim inox, stanejo okvirno kolena 90 stopinj fi 55mm?
hozek
Mal več k dim
Prispevkov: 61
Pridružen: 07 Mar 2007, 20:36
Kraj: ljutomer

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a hozek »

varilni loki (kolena) stanejo približno 5 eur na komad inox ... :)
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Za navadno cev, je najbol it do kakega avspuharja. Jz sm uzel pr laušu, zadi za interservisom, na letališki.
Kolen pa pomojem ni lahko dobit, saj večina kar upogiba te ravne cevi (ni optimalno nažalost)
Uporabniški avatar
eFxx
Greenstuff
Prispevkov: 27
Pridružen: 07 Okt 2007, 21:04

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a eFxx »

eFxx napisal/-a:Merkur? Pri nas v Mariboru jih imajo.
Pozabil dodat, da mamo dva Merkurja... mislil sem Merkur Mojster, kjer imajo tudi bolj grobo železnino - cevi, plošče, traverze, v glavnem take težje zadeve pač, bolj viličarske.
Glavno je, da je še vedno vse pod kontrolo.
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a UrosS »

alanq4 napisal/-a:Za navadno cev, je najbol it do kakega avspuharja. Jz sm uzel pr laušu, zadi za interservisom, na letališki.
Kolen pa pomojem ni lahko dobit, saj večina kar upogiba te ravne cevi (ni optimalno nažalost)
am.. sam njih mi ne omenji sploh, ne grem več tja niti avta posesat (čeprov ga še nikol nism, ampak tko pač) mislim da tale posnetek pove vse

http://www.youtube.com/watch?v=6OJ-OG3a-AI" onclick="window.open(this.href);return false;

p.s.: vem da po tig postopku ne delajo skor nikjer al pa kar nikjer, samo sem bil jezen ko sem to komenteral, uglavnem so me razočaral, ker za tak dnar bi mogu bit ror inox, pa narjen tko kot treba, tako kot sem želel imet postavljenga, mogu bi bit lep, pa še pozdravt bi me mogu usakič ko grem mimo, ne pa da dobim 1.20m rora fi 45mm (zmenjeno in zaračunano 50mm), postavljenga tko kot je njim sedl in tko naprej.. pa ja, ni delal študent, študent je bil zraven ko sem razlagal kako more lonc stat, poleg majstra ki je švasal in šefice (beri: razlagal sem vsakemu posebej, s tem da je šefice slišala 3x, majstr 2x in študent 1x)..


aja, kje pa majo najcenej inox cevi in kolena v lj? ker mi res ne gre za neko kvaliteto, ker ga bom itak imel par let, v takem času pa mi nebo zgnil niti če je iz železa in cink spreja :twisted:
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

LOOOOOOOOOL!

Ker crap!

Matr, to bi še jest boljš napacal skup....

Škoda, k si snemal skoraj v temi, se slabo vidi na posnetku....
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a UrosS »

ja to je blo pred tenm ko sem ga začel fleksat, zdej je velik bolje, ampak še vedno polom, mogoče se tle bolš vid, drugač pa ga bom itak šenkrat snel, pa ti poslikam če želiš, to bo pa ko bom dobil cevi in kolena, da se spravim na novo delat.

no, kje so najcenej rori v LJ? :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=6OJ-OG3a-AI" onclick="window.open(this.href);return false; no tle se mogoče bol vidi
Uporabniški avatar
jeaka
Pawa user
Prispevkov: 254
Pridružen: 12 Feb 2006, 09:11
Kraj: Ljubljana

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a jeaka »

O joj, tole pa res ni vredn tut evra ne.
Slika http://www.enigma-motorsport.si" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
_BANDIT_
ZUP racing
Prispevkov: 1047
Pridružen: 07 Okt 2004, 10:09

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a _BANDIT_ »

Jest bi tole peljal do Ambroža v Podgorje pri Kamniku. Parkrat do zdej so mi že kej delali, izdelava je bla vedno kar na nivoju in tudi cena OK.
Lahko greš pa tja samo po rore in krivine in potem narediš sam.

AMBROŽ MARIJA S.P. IZPUŠNI SISTEMI Podgorje 69, Podgorje 1241 Kamnik. 01 831 32 52 01 839 45 03 01 839 45 04
ZUP RACING KLUB KRANJ       ZUP design d.o.o.
THERE IS NO REPLACEMENT FOR DISPLACEMENT! :rit
Slika Slika Slika
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Jaz sem svetoval samo za cev vzet pri njemu. Ne vem pa kako dela.
Meni je prodal cev in jo 6x zakrivil (rollbar za 33-ko) bil sem zraven in mu malo pomagal, naredil je u pol urce vse krivine, koštalo me je pa 500sit takrat po krivini pa cev nek drobiž, ne vem več koliko.
Uporabniški avatar
drmo
Racing freak
Prispevkov: 633
Pridružen: 20 Feb 2006, 16:16
Kraj: Ljubljana - Dravle

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a drmo »

Za 80€ je res slabo. Cassi nardi za tak dnar dva izpuha pa še solidno je narjen (pač v mejah zmožnosti) :lol:
Za inox se boš mogu pa malo bolj izprsit. Drugače pa vem polek mdm-a samo še za inox center na letališki.
Slika
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a UrosS »

no nabavu sm u merkurju ror železen, samo kolen nimajo, tko da se bom mogoče šel zajebavat in delat krivine iz kosov odrezanih pod 15 stopinj, če bo volja, drugač bom pa šou do enga da mi krivine nardi, pa jih bom pol švasou doma, ker nimam potrplenja da mi en spet tko nardi kot je zdej, raj se sam zajebavam :D mal je tut iz dolgčasa padla ta ideja o izdelovanju kolen iz kosov :lol:
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a UrosS »

ej majstri, dejte mi povedat če je tale trgovina mogoče Inox Center, al je prov Pitt? No, pa bolj me zanima če je tole železje, al spet inox? Nč ne piše, pa me zanima če kdo ve iz izkušenj?

http://www.pitt.si/loki_varilni_prikljucki.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

pitt in inox center sta praktično isti podjetji,zdej nevem točno kako je z lastništvi itd,vem pa,da si zbereš po trgovini vse kar rabiš,potem pa dobiš za pol materiala račun od PITT d.o.o.,za ostalo pa Inox center...zgleda majo ločeno po artiklih...vsak svojo branžo,trgovci so pa isti...

vem pa zato,ker so mi konkurenca :D :D :D


EDIT:oprosti,pozabil odgovorit...tle se vse govori o inoxu,oni(in mi) nimajo(mo) črnega

LP
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a UrosS »

šit.. ja kje je pa najcenej? varilne loke mislim
Uporabniški avatar
Ferrarist
Pawa user
Prispevkov: 464
Pridružen: 25 Jun 2005, 23:01

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a Ferrarist »

za tistih par lokov k jih rabiš,več kukr za eno pivo nebo razlike...maš pa seveda tudi Mibra,nekje v Ihanu,al nekje tam(slabo poznam tisti konec),se tudi bavijo z inoxom...kakšna kolena pa sploh rabiš?
Uporabniški avatar
UrosS
Pawa user
Prispevkov: 108
Pridružen: 15 Avg 2008, 12:38

Re: Tankostenske cevi in kolena

Odgovor Napisal/-a UrosS »

fi 50, ker mam zdej 45, pa še zvita so, se prav niso varilni loki, ampak so zviti rori, tam je pa fi še manjši, sicer pa sem bil zdele pr enmu ol skul avspuharju, pa me je prepričvou da ne rabim večga fija, itd, tko da mi je povedou svoje, men se ne da več zajebavat, tko da.. če kdo misl da bi blo pametn dat večji fi zadnjega lonca (gre se pa za avto k ma 1600ccm pa 130hp serijsko, menjan izp kolektor pa fi55 naprej do lonca, ki pa ima fi 45) pol nej pove, ker obstajajo varjante da nej bi celo dobro šel, kljub manjšem fiju, ker mal ga more dušit, samo preveč pa tut ne pomoje.. ali pač

zdej sm že čist zmeden in brez volje, tko da...
Odgovori