Olje za staro gajbo

Manjši servisni detajli...
Odgovori
Geisterfahrer
Pejnourt
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Okt 2009, 10:19

Olje za staro gajbo

Odgovor Napisal/-a Geisterfahrer »

Pozdravljeni!
V uporabo sem pred kratkim dobil dokaj ohranjenega kvazi sportnika. Gajba je stara 21let in motor ima ~230tkm prevozenega. Trenutno imam noter Castrol 10w-40, pac po specifikacijah proizvajalca, in mi ga zaenkrat ne kuri. Sam bi servis delal na 6-7tkm, ker mi je malce skoda dobrega motorja, ki nikoli ni bil odprt, se posebej ce ga na case malce zavrtim.

Zdej pri naslednjem servisu zlijem noter 100% olje Motul, me pa sam tolk zanima, katero vizkoznost bi mi vi priporocal. To da bi potem olje motor pil, mi ne predstavlja nekega problema, ce vsaj vem zakaj ga pije.
Z avtom imam precej hladnih zagonov, kratkih relacij in pricakujem od olja da maze tako kot se zagre.
Enkrat sem nekje bral da obstaja celo neka casovna razpredelnica kolk hitro olje z doloceno vizkoznostjo napolni drocnike? Ker mi ze zdaj ob malce nizji temperaturi poklamfajo za sekundo ali dve, kar se mi zdi po eni strani cisto normalno, po drugi strani bi pa rad tudi to odpravil, ce je mozno.

Motor je 1.8 8v 110km multipointer.
Proper grade A lunatic.
alanq4
Racing freak
Prispevkov: 699
Pridružen: 06 Feb 2006, 11:03

Re: Olje za staro gajbo

Odgovor Napisal/-a alanq4 »

Motul 5w-40 x-cess ali 300V, oba sta odlična in zaradi 5w super tudi za hladne zagone.
Charger
ProTuning
Prispevkov: 1334
Pridružen: 17 Okt 2004, 22:49
Kontakt:

Re: Olje za staro gajbo

Odgovor Napisal/-a Charger »

Isto kot dosedaj. Drugace bo zacel curljat sintetiko skozi vsa mozna tesnila.
Razen ce naredis geenralko in vse na novo sestavis.

Hidravlicni drocniki se zjutraj zmeraj malce oglasijo.
http://www.pro-tuning.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Geisterfahrer
Pejnourt
Prispevkov: 2
Pridružen: 18 Okt 2009, 10:19

Re: Olje za staro gajbo

Odgovor Napisal/-a Geisterfahrer »

Na zalost mi noce do konca odpret uradne motule strani, sem pa najdu na mutul.si edino primerno olje za mojo drvarnico.
Mi lahko samo kdo napise ali je sintetka ali pol sintetka?

6100 Synergie 10w40

Poleg tega bom pa se ulil Motul Msc fuel system clean v tank, pomojm da neka razlika bo.. Priporoceno mi je blo Stp fuel sistem cleaner, samo ga v nasem koncu slovenije ne dobim.
Proper grade A lunatic.
Odgovori